dali ima mogucnosti za trudnocu :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gaby, ne trebate. Ne radi se o trudnoći.

Lyssa

Poštovani

Imam 19. godina i prvi puta sam stupila u seksualne odnose prije 4-5 mj. Ocekilava sam pocetak menstruacije 15.7. ali jos mi nije dosla. Ja i decko imamo zasticene odnose i nikada nije svrsio unutra i nisam pratila plodne i neplodne dane, jako sam uplasena zasto mi kasni toliko i dali mogu nekako biti trudna?. Prije prvoga odnosa sam inace imala neredovite menstruacije a nakon prvog puta mi se ciklus izravno. Sada varira 29-31 dan. Menstruaciju prije sam imala cesto mokrenje s bolovima i pojavljivale su mi se kao mrlje krvi. Poslije zadnje menstruacije 16.6. nekoliko dana poslije imala sam jake bolove u podrucju jajnika i evo sada imam jaki iscjedak zuckaste boje neugodna mirisa. Molim vas da mi kazete svoje misljenje...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test. Da se uvjerite da se ne radi o trudnoći. Iscjedak je rezultat upale u rodnici.

Humi

Izvinite imam jedno pitanje dečko i ja nikad nismo spavalai samo se tako reci igramo i nikad njegov penis nije ušao u moju vaginu.pred prošli mjesec menstruaciju sam dobila 19.9 prošli mjesec mi je uranila 7 dana znaci 12.10 a ovaj mi kasni čak 7 dana.trebam li se zabrinut Jel moguće ostat trudan bez spolnog odnosa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom ne postoji.

JustMe88

Poštovani! Menstruaciju sam imala 23.10. (redoviti ciklusi/26.dana) Imali smo ciljni odnos 1.11.(2.dan plodnih dana,ovulacija je bila 5.11.,slj.men.trebala bi biti 19.) Danas sam primjetila blago smeđkast iscjedak i već par dana osjećam općenitu slabost. Moguće da nam se posrećilo? happy Hvala,LP

ViolletaN

Poštovani,

Zadnju menstruacija sam imala 30. 10. 2014., a inace mi ciklus traje od 30 do 33 dana. Nezasticen spolni odnos sa imala 08. 11. 2014., prema mom proracunu tijekom neplodnih dana. Partner nije uopce ejakulirao, odnos je trajao svega 20-30 sekundi. Iduceg dana mi se pojavio smeđi iscjedak. Da li je smeđi iscjedak vezan za spolni odnos ? I da li je moguće da je tijekom ovakvog odnosa došlo do trudnoće?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Just me, i ja se također nadam da će doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Violeta kako bi došlo do trudnoće ako nije bilo ejakulacije.
Dani su plodni no prema opisanom ne trebate brinuti.

micaubica

Postovani,sledeceg meseca pocinjem stimulaciju za Vantelesnu oplodnju,a sada mi je dr dala da pijem Mikroginon od 5-21 dana ciklusa.Na uputstvu pise ako nastupi proliv ili povracanje u roku 4h nakon sto se popije lek,racunajte da lek niste ni popili.Ja pijem ujutru u 8h i uvek pola sata posle popijenog leka vrsim veliku normalnu nuzdu.Da li to znaci da treba da racunam kao da lek nisam ni popila???Unapred zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne naravno. Uzimajte prema shemi.

marinastaci

Postovani, danas sam imala spolni odnos, a 4 mi je dan menstruacije. Sad sve je bilo dobro dok nismo skuzili da jekondom pukao, ali decko nikad ne svrsi u mene nego van i sperme je bilo samo po mom spolnom organu. Sad ako mi mozete reci kolika je sansa za trudnocu jer nismo sigurni kad je mogao puknut jer decko je skuzio tek kad ga je skinuo da se osvoji s tim da je svrsavao vani? Sad dal moguce da ako je prije puknuo da je predejakulat bio ili nesto pa da moze biti moguce? Hvala unaprijed na pomoci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je jako mala. Nije bilo ejakulacije, i menstruacija je bila. Stoga se ne trebate brinuti.

Tinnaaaaaaaaaa

poštovani, zanima me mogu li ostati trudna dok pijem Diane 35 radi reguliranja menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako redovito uzimate.

Tinnaaaaaaaaaa

da svaki dan u isto vrijeme.. prestanem prije nego trebam dobiti menstruaciju, zatim opet isti dan kad sam prestala počnem iznova happy

ali možete li mi objasniti kako, to jest zašto se ne može ostati trudna dok pijem Diane 35? Ako nije problem. Unaprijed zahvaljujem. happy

Ink

Postovani,
Imam dijagnozu pcos. Bila sam na klomifenu, ali su jajnici burno reagirali i imala sam na svakom cistu. Na zadnjoj kontroli, 19.11.2014. Dr mi je rekao da su ciste otisle sa menstruacijom. Lijevi ovarij je uredan, a na desnom ovulacijski folikul 16×17. Endometrij trolistan 10 mm. Zanima mekad folikul puca i kad bi trebalo da imam ciljaneodnose. I da li je ejakulat nakon deset dana apstinencije dovoljno dobar za zacece. Hvala

Ink

Postovani, takoder me brine istjecanje ejakulata neposredno nakon odnosa. Da li je to normalno?

iva1510

Postovani, zadnja menstruacija mi je bila 27.10. Prestala sam piti Qlairu prije dva mjeseca( popila sam samo dva pakiranja). Otada sam imala menstruaciju svakako( prvi mjesec tocno na 24.dan, sto mibje inace normalan ciklus a potom dva puta u mjesecu te zadnju koju sam navela). Ovaj mjesec mi kasni menstruacija sto je za mene jako zabrinjavajuce. Imam dvoje djece i prije godinu dana sam imala spontani pobacaj. Sada imam razne trudnoce: Kasnjenje menstruacije, zatvor, bol i napetost u trbuhu, pospanost i umor, povisena temperatura, cesto mokrenje.. Moram napomenuti da sam u sve tri trudnoce prvi simptom bio izrazito osjetljive grudi koje su se povecale vec na samom pocetku. Ovaj put grudi mi uopce nisu kao i u prijasnjim trudnocama. Jutros sam radila test trudnoce i bio je negatuvan. Sada se opet bojim da nisam prerano napravila test pa mi je rezultat krivo negativan s obzirom da nema na vidiku dolazak menstruacije. Molim vas za savjet. Trebam li se brinuti i kupiti jos jedan test da se uvjerim u rezultat. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina, najvažniji razlog zašto ne dolazi do začeča je sprječavane ovulacije.
Dakle ako nema ovulacije nema ni trudnoće.