Implantacijsko krvarenje

mazaluce

Hvala Vam puno na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

emina201

Poštovani,zaštoćeni odnos sam imala 14.04.,dva dana nakon završetka menstruacije.Zadnja 3 mjeseca ciklusi su mi po 33 dana.Pošto nisam bila sigurna da je zaštita bila potpuna 27 sati nakon odnosa sam popila Vikelu.Danas mi se pojavilo krvarenje,tamnocrveno do jako crveno ali nije toliko obilno.Da li se radi o implantacijskom krvarenju ili je ovo posljedica pilule?Kada mogu očekivati iduću menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, a i uzeli ste tabletu za dan poslije tako da je mogućnost trudnoće gotovo nikakva. Krvarenje koje se javilo vjerojatno je nuspojava tablete. Iduću menstruaciju očekujte u uobičajeno vrijeme, ali može se desiti da urani ili zakasni nekoliko dana.

Morgan80

Poštovani,

na OHC Qlaira sam godinu dana. Partner i ja smo 15. dana ciklusa imali nezaštićeni odnos bez ejakulacije. Jučer, 6. dan nakon odnosa te danas 7. dan primjećujem laganu sukrvicu u vaginalnom iscjetku. Je li moguće da je riječ o implantacijskom krvarenju iako nije bilo ejakulacije, menstruaciju bi po tabletama trebala dobiti za 6 dana. Kada najranije učiniti beta hcg iz krvi za pozitivan rezultat? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko uzimate Qlairu nemate ovulacije, pa prema tome niti ovulacijsko krvarenje. Vjerojatno se radi o probojnom krvarenju koje ne smanjuje učinkovitost kontracepcije.

Morgan80

Poštovani,

zahvaljujem na odgovoru, racionalno sam i sama dokučila kako je riječ o probojnom krvarenju, ali onaj iracionalni dio ponekad prevlada. Dopustiti ću si malo otići izvan teme i zamoliti Vas za još jedan odgovor. Nakon prestanka uzimanja OHC, prepoznaje li se ovulacija opet po rastezljivom vaginalnom iscjetku nalik na bjelanjak jajeta? Prije Qlaire nisam koristila OHC, sada koristim zbog mikrocističnih jajnika i endometrioze zbog koje se jajnici podvlače pod maternice i približavaju jedan drugom (čime su šanse za trudnoću pogotovo minimalne i bez OHC), ciklusi su mi uvijek bili redoviti 32 dana i ovulaciju sam bez problema prepoznala po vaginalnom isjetku pa me zanima događa li se isto i po prestanku korištenja OHC. Hvala Vam i isprika zbog pitanja pod krivom temom.

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon prestanka korištenja OHK ponovno se uspostavlja ovulacija koju je moguće prepoznati po pojačanom, rastezljivom iscjetku.

leandra12345

Poštovani doktore, zadnju menstruaciju dobila sam 25.4. kasno navecer što je 2 dana ranije nego što je trebala doći. Imam aplikaciju na mobitelu koja mi prati ciklus i uglavnom je točna bez odstupanja. Ciklus mi je 30-32 dana, a menstruacija mi traje 6 dana. 1.5. na zadnji dan menstruacije imala sam nezaštićen spolni odnos u kojem decko nije svršio. 6.5. tj. jučer mi se pojavio smeđi iscjedak s malim ugrušcima krvi, a danas 7.5. mi je taj iscjedak roza. Uz to sam jucer imala grčeve u stomaku. Prema onome što sam čitala, ne može biti trunoća jer nije došlo do ovulacije još ali zanima me postoji li mogućnost trudnoće tj. možda sam prošli mjesec zatrudnila iako je menstruacija bila. Znam da je pitanje nepotrebno, ali ovaj me iscjedak uplašio pa bih htjela biti sigurna.
Hvala unaprijed!

DinaDone

postovani, prvo da pohvalim ovaj sajt i vas jer vidim već godinama odgovarate na mnoga pitanja i pomazete nam.
Meni isto treba vasa pomoc : zadnja menstruacija je bila 8.4.2017, muž i ja , imali smo odnose od 18.i 21 aprila jer su bili plodni dani.nakon 7 dana pocela sam da se osjecam cudno i imala sam mnoge od simptoma -bila sam hipernervozna, žedna kao nikad prije, zacepljen nos -bez prehlade, stalno u wc za malu nuzdu, mnogo gasova i nadutost.
Trebam dobiti 7.maja uradila sam test prije na dan(6.5)bio je negativan.Nemam osjecaj kao da cu dobiti nego onako grcevi u stomaku i bol u donjem dijelu ledja, grudi me ne bole , bradavice potamnile i kvrzice imam okolo po aerolama. danas 7.maja mi se pojavilo svijetlo crvene tackice krvi na papiru i kasnije svaki put kad obrisem je kao ljubicasto smedji iscjedak, i blago oskudno na ulosku kao stara krv crne boje dakle nije kao menstruacija jer ja kad trebam dobiti pojavi mi se smedji iscjedak prije na dva dana pa kasnije tamna krv, ali danas odjednom ovako samo a prije par dana bio samo bijeli iscjedak. i imam jaku glavobolju i grceve u stomaku jače danas.Interesuje me da li je moguce implatantsko krvarenje ili ja imam preveliku želju pa mi tesko prihvatiti da i ovaj mjesec nema nista.
izvinite na ovoj " skripti" velikoj i hvala vam mnogo. LP.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za leandra12345,
ako je 25.4. bila prava menstruacija ne postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem da ipak napravite test ukoliko niste sigurni da je to bila prava menstruacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
teško je reći radi li se o implantacijskom krvarenju ili početku menstruacije. Pričekajte još koji dan i ponovite test.

ivanaa20

Postovani,

nakon spolnog odnosa javilo mi se obilno krvarenje koje traje vec 4. dan i ne prestaje, krvarenje je nalik na menstruacijsko. Zadnju menstruciju imala sam prije 10 dana. Javila sam se svome ginekologu te me uputio da dodem na pregled kada krvarenje stane. Molim Vas za misljenje.

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako se krvarenje javilo nakon spolnog odnosa vjerojatno se radi o kontaktnom krvarenju zbog oštećenja sluznice rodnice ili vrata maternice. Preporučam da što prije napravite pregled da se ustanovi odakle točno krvarite.

Morgan80

Poštovani,

još jednom zahvaljujem i molim Vaše mišljenje vezano uz prethodna dva posta na ovoj temi iako još jednom postavljam pitanje na krivom mjesto i opet se ispričavam. Nakon 11 dana je spotting krvarenje stalo točno u vrijeme kada bi trebalo stati i prijelomno krvarenje pa pretpostavljam da su se ta dva krvarenja "spojila" u jedno. 16. dan nakon odnosa koji je bio bez ejakulacije i uz korištenje Qlaire i na dan uzimanja prve tablete iz sljedećeg pakiranja Qlaire urinski test na trudnoću s prvim jutarnjim urinom je negativan. Treba li ponavljati test ili je rezultat pouzdan?

Ivo Balenović, dr. med.

Rezultat je pouzdan.

brodjanka

Poštovani, zadnju menstruaciju imala sam 25.04. u meduvremenu imala sam nezasticeni odnos u plodnim danima. Ciklus mi traje 28 dana sto znaci da sam menstruaciju trebala dobiti 23.05. do cega nije doslo. U to vrijeme neprestano sam imala osjecaj kao da trebam dobiti. Danas 30.05. nakon tjedan dana kasnjenja dogodilo se krvarenje - rijec je o tamnosmedem oskudnom iscjedku. Zanima me je li rijec o implementacijskom krvarenju i postoji li mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedini način da se to utvrdi jest da učinite test na trudnoću.

Miwe

Postovani,tjedan dana prije ocekivane menstruacije sam dobila taj krvavi iscjedak koji traje vec 3 dana,poceo je od svijetlo crvene do smede pa do crvene,promijeni 3 boje u jednom danu nikad mi tako nesto nije bilo,nikako da prokrvarim kako treba ako se radi o menstruaciji.zanima me dali bi to moglo biti implantacijsko krvarenje i ako da dali mi je rano za test ili bi trebala picekati dan kad sam trebala dobit?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste imali odnose moguće je da se radi o implantacijskom krvarenju. Preporučam da učinite test na trudnoću. Moguće je da se radi i o slaboj funkciji žutog tijela koje ne luči hormone u dovoljnim količinama zbog čega prije prave menstruacije dolazi do krvarenja.