Implantacijsko krvarenje

afrodita10

Pozdrav, ja sam vam vec pisala kada sam vas pitala je li moguce da sam trudna. Taj odnos kada nam je pukao kondom dogodio se 21.8. Ja sam ovaj petak, 2.8. prvi put primjetila krv kada se brisem. Zadnje tri mjesecnice su mi bile 2.6, 3.7 i 4.8 i vjerujem da bih zapravo trebala dobiti ovih dana, al s obzirom na onu zabrinutost koju sam imala u vezi moguce trudnoce, bila sam dosta pod stresom. Ta krv koju sam vidjela se mijenjala, bila je uz onakav iscjedak kakav se ima kad je ovulacija, pa je bila obicna smeckasta, pa malo jaca crvena, a danas je gotovo i nema, brisem skroz svijetlo smedje ostatke, ali ni u jednom trenutku nije procurila na ulozak. Inace imam osjetljive grudi pred menstruaciju, al sad apsolutno ne osjecam nikakvu promjenu na njima, iako mi je lice malo popristavilo sto inace isto prati moje mjesecnice. Znam da ste rekli da ako nije svrsio u mene (a nije) da nema panike jer nisam trudna, iako sam bila pod stresom, jel ovo moguca mjesecnica ili je neki drugi problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom vjerovatno ćete uskoro dobiti menstruaciju.

igeci

Postovani,

Posljednju mjesecnicu sam imala 15.08., odnose sam imala u vrijeme plodnih dana, 30.,31.8. I 1.9., ciklusi mi variraju oko 30 do 32 dana, danas sam zamjetila lagani svijetlo smedji iscjedak do roskasti. Prije toga je bio mlijecni bijeli bez mirisa. Racunam da bi menstruacija trebala nastupiti 15.9. Postoji li mogucnost da je to implantacija? Osjecam dolje lagane grceve nikakve bolne vec samo osjecam nesto. Osjetljiva su mi prsa, bradavice. Planirala sam test napraviti sutra, mozda je rano. A mozda je ovo zapravo pred menstrualni iscjedak

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i jedno i drugo. Napravite test kroz koji dan.

igeci

Postovani,

Da se nadovezem na upit od jucer iznad gore na koji ste mi odgovorili.Nisam mogla izdrzati i danas sam napravila test. On je pozitivan. Ali ovaj oskudan iscjedak i dalje je prisutan nema ga mnogo ali je i dalje smedji. Ne znam da li da se javim svom doktoru posto ako je u pitanju trudnoca znam da nije moguce vidjeti. Ko predmenstrualne bolove imam ali su puno puno blazi nego inace.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se liječniku za dalje. Može se započeti s gestagenom terapijom.

kristinakristina

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala 26.08., ciklus mi traje 26-28 dana, nezaštićeni odnosi su bili od 10.-14.09.
Prije dva dana 12.09. kod brisanja sam primjetila skroz malo krvi na sluzi, jedva se vidila, poslije toga mi je bio roskasti i svijetlo smeđi iscjedak koji je trajao još dan i blage grčeve u stomaku kao pred menstruaciju. Jutros ne primjećujem da ga imam.
Zanima me da li je moguće da je to implantacija? Sljedeću menstruaciju očekivam tek za 7 dana, odnosno za 9 dana je bilo kad se je to desilo.

Unaprijed hvala na odgovoru i lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o implantacijskom krvarenju.

sandriica

Poštovani,

dobila sam lagano svijetlo krvarenje dva dana prije normalne mjesečnice. Trajalo je dva dana i prestalo. Danas mi mjesečnica kasni dva dana i opet primjećujem laganu svijetlu krv na papiru. Primjećujem blage bolove u donjem dijelu leđa i trbuha, ne kao kad trebam dobiti menstruaciju. I grudi su mi drugačije...Samo da napomenem da dečko i ja radimo na bebi već duže vrijeme. Trudnoća ili ne? Datum zadnje menstruacije 25.8.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moglo bi se raditi o trudnoći. pričekajte koji dan da vidite da li će nastupiti menstruacija.

kate1993

Poštovani,

Zadnja menga mi je bila 23.9., 9.10. je bio odnos kad je kondom skliznuo.. Nakon dva sata sam popila elleone pilulu.. Po kalendaru sam danas trebala dobiti. Jučer se pojavilo lagano krvarenje roze boje, jedva nešto malo količinski na papiru kad bi se obrisala.. Bila sam uvjerena da se radi o implatancijskom krvarenju sudeći prema svim simptomima.. Al jutros je počelo jako krvarenje crvene boje, u jednom trenutku uložak mi je čak promočio od količine krvi i sad sam bila uvjerena da sam dobila.. Al prije deset minuta na wc-u samo jedva primjetna količina roze krvi.. Da li je ovo implatancijsko krvarenje ili mjesečnica? Da li sam trudna?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom niste trudna.Kroz idućih tjedan dana dobit ćete menstruaciju.

kate1993

Poštovani, nastavno na prethodnu poruku.. 21.10. sam dobila redovitu menstruaciju i trajala je standardnih osam dana. Zadnji odnos je bio sedmi dan menstruacije, 27.10., ali sve sa kondomom. Sljedeću mjesečnicu očekujem 18.11., međutim jučer se pojavilo jako slabo krvarenje roze boje koje se nastavilo i danas. O čemu se tu radi? Hvala na pomoći. Mislim da je nemoguće da sam trudna ali me zanima ovo krvarenje koje prema simptomima izgleda kao implatancijsko.

Hvala na odgovoru, Vaša pomoć puno mi znači

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u zaštitu, ne radi se o trudnoći. Vjerovatno probojno krvarenje pred dolazak menstruacije.

Nancica

Postovani, molim vas da mi odgovorite da li je moguce implantacijsko krvarenje u ovom slucaji. Dakle, poslednju menstruaciju sam imala 29.11. Menstrualni ciklus mi traje u proseku 25 dana. Nezasticene odnose sam imala svaki dan od 3ceg dana ciklusa. Cetvrtog na peti dan mi je delovalo kao da ovuliram, jer mi je menstruacija bila puna sluzi kao inace tokom ovulacije. Sada je 13.09 I ujedno 15ti dan moje menstruacije. Juce popodne sam imala slabo krvarenje koje je bilo vidljivo samo na toalet papiru, danas je ista situacija. Unapred zahvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije implantacijsko već ovulacijsko krvarenje.

Abcd123

Poštovani,
Zadnja mjesečnica mi je bila 24.11., prosječna duljina ciklusa mi je 25 dana, a mjesečnica obično traje 5-6 dana.
Nezaštićene spolne odnose sam imala 1.12. - 11.12., tj. prekinuti snošaj.
Kalendar kaže da trebam dobiti iduću mjesečnicu 18.12., no međutim jučer navečer sam primijetila smeđi iscjedak i pomislila da ću dobiti par dana ranije (što nije neuobičajeno kod mene). Ujutro na ulošku nije bilo krvi, ali sam na wc papiru primijetila malo crvene krvi, ni danas nisam procurila nego sve tako malo na toalet papiru vidim, što mi se do sada nije događalo. I da napomenem, nemam nikakve simptome ni za mjesečnicu, ni za trudnoću (inače me tjedan dana prije mjesečnice bole grudi i ten mi se pogorša).
Je li moguće da se radi o implantacijskom krvarenju i kada bih najranije mogla napraviti test za trudnoću?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o implantaciji. Trebate uskoro dobiti menstruaciju.

mazaluce

Poštovani,
11 dana nakon popijene Escapelle pilule,popijena je 12-15h od nezaštićenog odnosa sam dobila krvarenje koje je trajalo oko 4 dana.Da li je u pitanju implantacijsko krvarenje ili menstruacija?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema navedenom radi se o menstruaciji.