inzulinska rezistencija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, terapijske doze antibiotika ne mogu naštetiti začeću i trudnoći.

Marina26

Poštovani, prema Vašoj preporuci vadila sam progesteron 21. dan ciklusa. Rezultat je 32.5 (jedinca nmol/L). Možete mi molim Vas pojasniti nalaz?

Marina26

Poštovani, zaboravila sam napisati da je referentna vrijednost za folikularnu fazu < 1,6, a za luteinsku faz <50,9, a za prvi trimestar 9.0 - 471.4.

Ivo Balenović, dr. med.

Nalaz progesterona pokazuje se radi o ovulatornom ciklusu.

Marina26

Poštovani,

Imam još samo jedno pitanje. S obzirom da se preporuča folna kiselina kada se planira začeće mogu li ju piti zajedno a kapi vrkute koje pijem zbog PCOS? Smijem li piti i jedno i drugo bez da se poništava učinak tableta i/ili kapi te da li je takva kombinacija štetna?

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete uzimati tu kombinaciju. Nije štetno niti se međusobno poništavaju.