izostanak menstruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je pouzdan, a izostanak krvarenja uobičajena pojava kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive.

zabrinuta_222

Postovani,
Inace sam imala cikluse duzine od 29 do 34 dana, no prosli mjesec ciklus mi je trajao 36 dana. Prosli mjesec dobila sam menstruaciju 21.6 te sam imala nezasticene odnose bez ejakulacije u rodnicu 12.7, 25. i 26.7. Ovaj mjesec jos uvijek nisam dobila menstruaciju, a test na trudnocu napravila sam 27.7 (37 dan ciklusa) i bio je negativan, iako nisam radila na prvi jutarnji urin. Mislite li da trebam ponoviti test te sto bi moglo izazvati ovako dug ciklus? Puno hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Obzirom kada je rađen, test je vrlo pouzdan.