Izostanak menstruacije, smedji iscjedak

Ani17

Postovana, ja sam stavila spiralu prije 8 mj, nikad prije nisam imala icijedak nikakav samo bijeli i sad zadnje dvije menstruacije gotovo je crnr boje imam pritisak dole i ruznog je mirisa, bila sam kod gin. Rekla je da nije nista prosli mj i sad opet mi se to pojavilo 5 dana prije nego trebam dobit neznam dali ima spirala veze sa tim..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli moguće da se radi o upali. Savjetujem pregled i terapiju po potrebi. Kod žena koje imaju spiralu (Mirena) moguća su neredovita krvarenja. Takva krvarenja mogu se prevenirati dodatkom estrogenih hormona.

Ani17

Imam bakrenu spiralu jer nisam htjela hormonsku, zvala samm doktorica i rekla je da se cistim da nije nista opasno a ja se s tim bas ne slazem

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da se radi o slabijoj funkciji žutoga tijela (slabije lučenje hormona progesterona) zbog čega dolazi do oskudnog krvarenja prije same menstruacije. To se može prevenirati uzimanjem gestagena (Duphaston) u drugoj fazi ciklusa. Ukoliko je iscjedak neugodnog mirisa vjerojatno je u pitanju i upala. Za to bi bilo potrebno uraditi pregled i prema tome odrediti terapiju.

bezds76

Poštovani,
djevojka i ja smo imali spolne odnose svakih tjedan dana, pri tome nisam ejakulirao u nju. Zadnju menstruaciju je imala 26.5. koja je trajala do 31.5., inače ciklusi joj nisu redoviti variraju od 35-42 dana i menstruacije joj traju 6-7 dana. Kasni joj menstruacija, odnosno danas je 57. dan ciklusa. Imala je smeđi iscjedak 16.6 do 23.6 znači trajao je tjedan dana i danas opet. Napravili smo test za trudnoću 11.7. i bio je negativan. Inače bila je pod stresom zbog faksa i imala je mali zahvat pa je bila i pod stresom zbog toga. U zadnje vrijeme ju često boli u donjem dijelu trbuha i grudi su joj punije i teže. Je li moguća trudnoća? Ako nije, zbog čega bi mogla kasniti? Unaprijed Vam hvala na odgovoru.
Lijepo pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod djevojke je u pitanju hormonska neravnoteža, zbog čega ima neredovite cikluse. Test je isključio trudnoću. Savjetujem pregled i analizu hormona. Prema nalazima, liječnik će propisati terapiju.

cocacola123

Poštovani, 10.06. sam imala odnos (plodni dani) , nakon toga sam dobila menstruaciju 22.06. kako je i planirano da dobijem. Ovaj mjesec imam vec bolne hrudi nekih 8-9 dana, i vec 2 dana jako malu bol u stomaku, danas me grudi ne bole, medjutim dobila sam smedji iscjedak, i nemam bolove kao prije kadandobijem menstruaciju, da li je moguce da je rijec o trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da ste nakon odnosa dobili menstruaciju, trudnoću možete isključiti.