Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Izostanak menstruacije, smedji iscjedak


Autor Poruka

Ani17

08.01.2020. 20:15

Postovana, ja sam stavila spiralu prije 8 mj, nikad prije nisam imala icijedak nikakav samo bijeli i sad zadnje dvije menstruacije gotovo je crnr boje imam pritisak dole i ruznog je mirisa, bila sam kod gin. Rekla je da nije nista prosli mj i sad opet mi se to pojavilo 5 dana prije nego trebam dobit neznam dali ima spirala veze sa tim..

Ivo Balenović, dr. med.

09.01.2020. 10:15

Poštovana, prema onome što ste naveli moguće da se radi o upali. Savjetujem pregled i terapiju po potrebi. Kod žena koje imaju spiralu (Mirena) moguća su neredovita krvarenja. Takva krvarenja mogu se prevenirati dodatkom estrogenih hormona.

Ani17

09.01.2020. 17:40

Imam bakrenu spiralu jer nisam htjela hormonsku, zvala samm doktorica i rekla je da se cistim da nije nista opasno a ja se s tim bas ne slazem

Ivo Balenović, dr. med.

10.01.2020. 10:10

Moguće da se radi o slabijoj funkciji žutoga tijela (slabije lučenje hormona progesterona) zbog čega dolazi do oskudnog krvarenja prije same menstruacije. To se može prevenirati uzimanjem gestagena (Duphaston) u drugoj fazi ciklusa. Ukoliko je iscjedak neugodnog mirisa vjerojatno je u pitanju i upala. Za to bi bilo potrebno uraditi pregled i prema tome odrediti terapiju.

bezds76

20.07.2020. 22:30

Poštovani,
djevojka i ja smo imali spolne odnose svakih tjedan dana, pri tome nisam ejakulirao u nju. Zadnju menstruaciju je imala 26.5. koja je trajala do 31.5., inače ciklusi joj nisu redoviti variraju od 35-42 dana i menstruacije joj traju 6-7 dana. Kasni joj menstruacija, odnosno danas je 57. dan ciklusa. Imala je smeđi iscjedak 16.6 do 23.6 znači trajao je tjedan dana i danas opet. Napravili smo test za trudnoću 11.7. i bio je negativan. Inače bila je pod stresom zbog faksa i imala je mali zahvat pa je bila i pod stresom zbog toga. U zadnje vrijeme ju često boli u donjem dijelu trbuha i grudi su joj punije i teže. Je li moguća trudnoća? Ako nije, zbog čega bi mogla kasniti? Unaprijed Vam hvala na odgovoru.
Lijepo pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

21.07.2020. 08:45

Poštovana, kod djevojke je u pitanju hormonska neravnoteža, zbog čega ima neredovite cikluse. Test je isključio trudnoću. Savjetujem pregled i analizu hormona. Prema nalazima, liječnik će propisati terapiju.

cocacola123

18.07.2022. 20:55

Poštovani, 10.06. sam imala odnos (plodni dani) , nakon toga sam dobila menstruaciju 22.06. kako je i planirano da dobijem. Ovaj mjesec imam vec bolne hrudi nekih 8-9 dana, i vec 2 dana jako malu bol u stomaku, danas me grudi ne bole, medjutim dobila sam smedji iscjedak, i nemam bolove kao prije kadandobijem menstruaciju, da li je moguce da je rijec o trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

19.07.2022. 17:20

Budući da ste nakon odnosa dobili menstruaciju, trudnoću možete isključiti.