Jesam li trudna?

TheTigerr

Postovanje.
Naime, ja sam djevojka koja je nevina, ali buduci da sam citala da i nevine djevojke mogu ostati trudne, pomalo se brinem.
Prvi dan zadnje menstruacije bio je 8.2., a ovoh dana trebala bih dobiti novu. Medutim, decko i ja smo prije 5-6 dana, tocnije 27.2. bili u kadi s toplom vodom gdje je on mene dirao dole, a u meduvremenu je izbacivao spermu, pa me strah je li moglo ista jer je sve to u vodi, ista moglo uci i doci do rodnice, s tim da je ubacio prst ali jako malo jer mu nisam vise dopustila. Sljedeci dan takoder je s prstima pokusavao doci do moje vagine pa ne znam je li mu mozda ostala sperma i je li onda moguca trudnoca. Naime, prema posljednjim ciklusima menstruaciju bih trebala dobiti ovih dana, a danas sam nadam se ju i dobila. Samo me muci to sto imam jako mali svjetlocrveni iscjedak kojeg vidim tek kada se obrisem na papiru, a na ulosku skroz mali trag svjetlosmede boje. I dva dana imam grceve iste kao menstrualne. Pa sada, , sto Vi kazete da bi to moglo biti? Trudnoca ili obicna malo cudnija menstruacija? Unaprijed hvala. Lp

Tincica_M

Postovani, imala sam nezasticeni odnos sa deckom 17.2 a menstruaciju sam dobila 9.2, znaci bili su mi neplodni dani, medjutim imala sam simptome bakterijske vaginoze, i tad blago treperenje vagine, i pre neki dan bol tj kao grc ili pritisak neki ispod rebara, ali kod dijafragme, da li postoji mogućnost da sam trudna i da li ovaj bol uopste ima nekakve veze s obzirom na to da je u predelu dijafragme ili je to nevezano nesto, hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana TheTigerr, prema svemu navedenom, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Tincica, simptomi koje navodite sigurno nisu povezani s eventualnom trudnoćom.

Iva6

Postovani,
U drugom mjesecu u vrijeme plodnih dana (prema aplikaciji koju koristim) imala sam spolne odnose sa deckom. Koristimo kondome ali jednu vecer smo prvi put koristili kondom i nakon nekih pola sata ponovno smo imali odnos bez kondoma ali nije svrsio. Jucer sam dobila menstruaciju koja nije uvijek u dan tocna, par dana prije su me bolile grudi i jucer me bolio trbuh. Malo me brine jer je krvarenje jucer bilo svjetlije i slabije(danas je malo jace) i bojim se da nisam ostala trudna jer smo taj drugi put imali odnos bez kondoma a nije se oprao poslije prvog puta nakon kojeg je svrsio. Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste menstruaciju i to je siguran znak da nije došlo do trudnoće.

tea4

Poštovani,
Imam jedan porod iza sebe 2012.g SC
Zadnja menstruacija je bila 21.2.2019.
Trajala je 6 dana. Ciklusi mi variraju od 21 do 26 dana ovisno o mjesecu.Spolne odnose sam imala 9,10 i 11 dan ciklusa prilikom cega je suprug svaki put ejakulirao unutar.
Planiram trudnocu ali nazalost nemogu nazalost tempirati odnose svaki put. S obzirom da koristim prosjek menstruacije na 25 dana, ovulacija je bila 12 dan ciklusa jer sam osjecala taj dan napuhanost i bol u desnom jajniku.
14 dan ciklusa je raden uzv i doktorica je rekla da sam u drugoj fazi ciklusa da je ovulacija prosla i na l. Jajniku je vidjela zuto tijelo. Grudi me bole vec nenormalno 4 dana i o sjecam neki cudan pritisak u njima. Inace nemam nikad izrazene pms simptome a do menstruacije jos imam cca 10 dana.
Zanima me kolika je mogucnost trudnoce s obzirom da imam pomalo ne redovite ciklus?
Te me zanima da li mogu npr.vaditi beta hcg oko 20.dana ciklusa dal je on pouzdaniji od urinskog testa ili da sacrkam doba kd trebam dobiti menstruaciju.
Unaprijed hvala i oprostite na dugom postu

Sandra443

Postovani ,
Zanima me dali je moguce da sam trudna
Moja zadnja menstruacija bila je 5.2. svakih 28-30dana
Cesto se zna desiti da mi menstruacija kasni ,ponekad izostane jedan mjesec
Prvi spolni odnos sam imala 2.3 sa zastitom ,jucer sam imala drugi put spolni odnos sa zastitom i kada god treba zavrsii izvadi ga
Menstruacija mi kasni malo sam pod stresom od nezeljene trudnoce da li postoji razlog za brigu?
Par dana imam jaci bijeli iscjedan osjecala sam se umorno ,bol u donjem dijelu leda, da li postoji mogucnost za takvo sto?
Puno hvala

DmitraJ

Imala sam nezaštićen odnos šestog i sedmog dana ciklusa, dok sam još uvijek imala menstruaciju. Sledeći nezaštićen odnos sam imala osamnaestog i devetnaestog dana ciklusa. Sada mi je 34. dan i još uvijek nisam dobila mjesečnicu. Uradila sam dva test s jutarnjim urinom, jedan 31. dana drugi 33. dana ciklusa (drugog i četvrtog dana od izostanka mjesečnice). Je l još uvijek treba da sumnjam na trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana tea4, prema navedenom velike su šanse za trudnoću. Beta hcg se u krvi može dokazati nakon implantacije zametka. Implantacija se dešava oko 7 dana nakon oplodnje. Određivanje bete iz krvi je pouzdanije od urinskog testa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Sandra443, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana. Ako ste k tome još koristili i zaštitu ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana DmitraJ, obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa, test je pouzdan.

DmitraJ

Izvinite, pogriješila sam, sljedeći nezaštićen odnos nisam imala osamnaestog i devetnaestog dana ciklusa, nego devetnaestog i dvadesetog, da li to mijenja pouzdanost testa urađenog 33. dana?

Iva27

Postovani,imala sam menstruaciju 14,1.zadnju 18,2,jucer 8.3 decko i ja smo imali odnos i svrsio je u mene ali sam odmah popila ella one,da li mogu ostati trudna ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana DmitraJ, to ništa ne mijenja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Iva, tabletu ste uzeli na vrijeme, tako da je mogućnost trudnoće samo teoretska.

Iva27

Nema veze i sto mi ciklusi nisu redoviti jednom nakon 27 dana pa nakon 30 dana ?

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta sprijećava ovulaciju, a ukoliko je do ovulacije već došlo, zbog hormonske neravnoteže koju uzrokuje, otežava oplodnju i implantaciju. Iako, to nije 100% sigurna metoda.

njuska55

Postovani,
danas mi je osmi dan ciklusa i imala sam nezasticeni odnos sa deckom bez ejakuliranja u vaginu. Moj prethodni ciklus je trajao 23 dana, ali mi inace ciklusi traju od 23-26 dana. Danas me poceo malo boliti desni jajnik, povrrmeno osjetim blagu sijevajucu bol te imam blagu mucninu. Bol se u jajniku pojacala nakon odnosa. Zanima me da li postoji sansa da ostanem trudna uslijed ovog odnosa i da li mi preporucate da popijem pilulu za dan poslije posto nisam sigurna da li sam mozda vec u plodnim danima. Vrlo sam zabrinuta zbog nerdovitih ciklusa i tog sto mi je zadnji trajao svega 23 dana. Hvala vam unaprijed na odgovoru

njuska55

Nadovezala bih se na svoj prethodni upit, da li spolni pdnos moze uraniti ovulaciju i da li postoji opasnost od predejakulata (bez obzira sto partner nije ejakulirao u mene). Hvala jos jednom