Jesam li trudna?

njuska55

Ne znam da li cete mi napisati odgovor posto cekam od jucer popodne, ali htjela sam vam jos napisati da mi je zadnja menstruacija bila 05.03., odnos sam imala 11.03., a zadnji ciklus je trajao 23 dana. Pa sam vam htjela jos napisati tocne datume jer vidim da mi je to promaknulo. Nadovezujem se na prethodna dva svoja posta i nadam se brzom odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a obzirom da nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

Rebel88

Postovani, 29.1. Sam imala prekid trudnoce. Menstruaciju sam nakon toga dobila 25.2.trajala je dan krace nego obicno,na pregledu uzv ginekolog kaze da je sa matericom sve u redu i nema nikakvih povreda te je kiretaza uradjena korektno.Imala sam nezasticenih seksualnih odnosa 10.3. U kratkom roku (1noc) vise puta,ako racunam od poslednje menstruacije bilo je u okviru plodnih dana...zanima me kolika je mogucnost trudnoce? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme plodnih dana i stoga je mogućnost trudnoće veoma izgledna.

Iva27

Jel to i vrijedi da nemogu ostat trudna ako nakon popijene ella one tablete odma opet nakon odnosa decko opet ejakulira u mene ? Jel tableta djeluje isto?

Ivo Balenović, dr. med.

EllaOne odgađa ovulaciju, tako da je trudnoća moguća nakon popijene tablete.

Leptirica9292

Postovani, imam pitanje, naime, ciklusi mi nisu redovni, a posljednji spolni odnos sam imala na 21.dan ciklusa (predpostavila da nije plodni,ali obzirom na neredovne cikluse, nisam sigurna). Bila su dva odnosa jedan iza drugog i oba sa zadtitom. Naime, decko i ja smo oba puta koristili kondom od pocetka do kraja odnosa (penetracija nije nikako nila bez kondoma). Takodjer, bez obzira na zastitu, bio je prekinuti snosaj oba puta (oralni zavrsetak). Izmedju ta dva pita decko je urinirao i istusirao se, kaoi ja (mislim da tokom tusiranja nije bilo moguce nista prstima da unesem u rodnicu, prilikom sapiranja). Kako sam itekako oprezna, provjerila sam oba kondoma nakon sexa, nisu pukli (voda koju sam unjela u kondom nakon odnosa je ostala unutra). Predposljednji ciklus je trajao 22 dana, posljednji 31, a ovaj jos nisam dobila. Prekjucer i jucer sam uradila test na trudnocu za svaki slucaj na 30.i 31.dan ciklusa (25 mli osjetljivost), jedan ujutru, a jedan popodne (popodne clearblue) i oba su negativna. Racionalni dio mene kaze da trudnoca nije moguca obzirom na zastitu (kondom tokom cijelog odnosa, uriniranje, tusiranje i prekinuti snosaj), kao i na negativne testove u periodu ocekivane menustruacije (iako neredovne, uzela sam u obzir i najduzi period posljednjeg ciklusa od 31 dan), ali bih Voljela i vase misljenje. Dakle, testovi radjeni 10 dana nakon zadticenog odnosa i u periodu, predpostavljam, ocekivane menustruacije. Hvala Vam unaprijed. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Menstruacija će doći.

M4C1

Postovani! Imala sam menstruaciju koja je traja 5 dana, 3 dana je bila normalna i zadnja dva dana sam mogla imati i jedan ulozak jer nije skoro nista curilo i nakon toga evo vec 5 dana imam svjetlo smedi iscjedak. Jucer i danas sam radila testove na trudnocu i oba su pozitivna. S tim da su me grudi boljele prije "menstruacije", a sada su kao ispuhane i ne bole toliko vise. Postoji li stvarno mogucnost da sam trudna obzirom da sam imala menstruaciju koja je bila obilna kao i inace te su se na oba testa plusevi pokazali odmah?

Leptirica9292

Doktore, hvala mnogo. Umirili ste me. PS. Koristim ovih dana poligynax vaginelete, ali vece prije nego sto cu ujutru raditi test nisam uzela (nisam bila sigurna da li mogu utjecati na rezultat testa, pa sam preskocila tu noc). Dakle, vaginelete uzete predhodnih dana ne mjenjaju situaciju? Oprostite na smetnji, ja vise nista necu pitati i ometati happy lp

Iva27

Kada pocnu djelovati ella one tablete,nakon kolko ? Je to velika mogucnost trudnocu? Od mojih prije di sam vam pisala..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana M4C1, pošto su testovi pokazali pozitivan rezultat radi se o trudnoći. Savjetujem da se javite liječniku. Krvarenje se ponekad javlja u početku trudnoće, ponekad može biti predznak spontanog, a treba razmišljati i o izvanmaterničnoj trudnoći. Pregledom će se ustanoviti o čemu se radi.

Ivo Balenović, dr. med.

Leptirica, vaginalete nemaju nikakvog utjecaja na test za trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Iva27, EllaOne počinju djelovati odmah po uzimanju tako da remete hormonsku ravnotežu u organizmu i na taj način odgađaju ovulaciju i otežavaju oplodnju ukoliko je do ovulacije već došlo. Zaštita nije 100%. Računa se da od 100 žena koje su uzele postkoitalnu kontracepciju 2 ostanu trudne.

Leptirica9292

Hvala doktore. Divni ste. Mnogo sam Vam zahvalna na ljubaznosti i profesionalnosti. Svako dobro Vam zelim.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Iva27

Postovani

Napravila sam test za trudnocu 2 dana prije ocekivane menstruacije i negativan je,da li se mogu pouzdati u to ili da pricekam par dana ako menstruacija ne dode ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test bi trebao biti pouzdan.

Sarita92

Poštovani, muž i ja smo za vrijeme plodnih dana radili na bebi. Pet dana nakon ovulacije sam se preznojla, a 7 dana nakon ovulacije mi se pojavio tamnosmedji iscjedak. Trajalo je par dana. Zatim sam dobila menstruaciju na vrijeme, ali trajala je samo 3 dana (inace traje 6 dana). Jos jednom sam se u toku noci preznojila, a dva puta sam osjetila mucninu. Test nisam radila. Molim Vas za mišljenje, je li moguće da se radi o trudnoci? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. Na temelju navedenih simptoma koji su toliko nespecifični ne može se znati radi li se o trudnoći.