Jesam li trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Jako_zbunjena, dobili ste menstruaciju i ne postoji mogućnost trudnoće.

Manai_

Poštovani,imala sam redovite odnose s dečkom ovaj mjesec.Kroz trajanje plodnih dana imali smo dva puta odnos (10.dan ciklusa i 13.dan ciklusa) uz kondom naravno.Tijekom svakog odnosa ispravno koristimo kondom.

Menstruaciju sam trebala dobit 20. ovog mjeseca,što znači da mi kasni četiri dana i malo sam u panici.
Ne osjećam apsolutno nikakve simptome,osim da su mi grudi malo osjetljive i nadute,te pojavu laganog iscjetka.
Imali li razloga za paniku ili da se smirim?

Bitno je za naglasit da mi je ovo prvi partner,te da sam tek prije dva mjeseca prvi put ima spolni odnos i tada mi je menstruacija kasnila dva dana.
Prije stupanja u spolni odnos,ciklusi su mi uglavnom bili točni i bez odstupanja.

Ispričavam se na smetnji,ali stvarno bi htjela čuti vaše mišljenje.
Lijep pozdrav i hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je prilikom odnosa korišten kondom ne postoji mogućnost trudnoće.

Enaluna

Postovani imala sam odnose kroz treci mjesec, svaki put samo jednom uveceri, par minuta bez zastite a onda sa zastitom ali smo i tad koristili metodu prekinutog snosaja.. Imam neredovne cikluse a 11.4sam imala smeckasti iscjedak i sve do 20.4. Oskudno krvarenje a od 20.4do sada je se pojacalo u oblimu normalne menstruacije..kolike su sanse da sam trudna jer me bole grudi i intenzivno stomak, od sinoc mi je muka.. Posoji li sansa da je ovo lazna menstruacija ili neko drugo krvarenje u ranoj trudnoci? Ili ne pod utjecajem stresa jer ne zelim sada trudnocu
Kupila sam test za trudnocu ali cusacekati sutra ujutro da ga napravim...moze li ppkazati tocan rezultat bez obzira sto krvarim? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom radi se o pravoj menstruaciji. Oskudno krvarenje prije se javilo zbog hormonske neravnoteže (slabija funkcija žutog tijela). Test možete uraditi bez obzira na krvarenje jer se radi iz urina. Pripazite da u uzorak urina ne uđe krv.

_mari

Poštovani, nedavno sam vam pisao jer sam uhvatio djevojku kako unosi spermu poslije odnosa iz kondoma u rodnicu. Rekli ste da postoji mogucnost da je trudna. Sada joj kasni vec 5 dana i pojavio se samo neki ruzičasti iscjedak. Do sada joj je ciklus bio uredan, vodi evidenciju na jednom od programa za pracenje ciklusa. Kolika je vjerovatnoca trudnoce? Unaprijed Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka uradi test. Ne može se znati kolika je mogućnost trudnoće.

sabano1

Zdravo, imao sam sex sa djevojkom prije 12 do 14 dana, koristili smo zastitu(kondom) i u opste nisam ejakulirao. Danas mi se djevojka zali da ima mucninu, da ima bolove u stomaku te da povraca. Da li postoji mogucnost da je trudna i imamo li ikakve opcije, nesto poput tablete plan b.

nemamimena026

Poštovani, lijepo vas molim povratnu informaciju oko sljedeće situacije.
Zadnju mjesečnicu sam imala 03.04. i trajala je pet dana. Ciklusi mi traju do maksimalno 35 dana.
04.05. imala sam situaciju gdje nije došlo do seksa, ali je vrh njegovog spolovila, bio par sekundi do pola u meni, niti do kraja, da bi osjetila. Nakon toga, dogodio se oralni seks gdje je svršio van mene. Zbog panike, idući dan 05.05., popila sam tabletu za dan poslije, Ella One.
Mjesečnicu još uvijek nisam dobila, danas sam napravila test, prvim jutarnjim urinom, koji je negativan.
Posljednja tri dana, pojavljuje mi se bijeli sirasti iscjedak.

Da li je moglo doći do trudnoće i koji je razlog kašnjenja mjesečnice?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ne postoji mogućnost trudnoće. Mučnine su najvjerojatnije uzrokovane probavnim smetnjama.