Jesam li trudna?

Jako_zbunjena

Poštovani, jako sam zbunjena. Poslednja menstruacija mi je bila od 09.02 do 14.02. Odnose sa zaštitom sam imala 15.02, 16.02, 17.02, zatim 09.03 i 10.03. Odnosa bez zaštite nije bilo. Uvek smo kao zaštitu koristili kondom i nije bilo nikakvih problema. Kod poslednja dva odnosa sam osetila kada je momak završio, i imala sam osećaj nakon odnosa kao da će nešto iscuriti iz mene. (Izvinite ako sam se nepristojno izrazila). Napominjem da mi inače ciklus nije uvek iste dužine. Nekad menstruacija porani par dana. Nekad zakasni dva tri dana. Obično je ciklus trajao 31 dan. U nedelju, 17.03' sam uradila kućni test jutarnjim urinom i bio je negativan. Bila sam izložena stresu, ali ništa više nego što sam bila i prethodnih meseci. Jako sam zbunjena. Da li je potrebno da ponovim test? Postoji li mogućnost da se radi o trudnoći? Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne radi se o trudnoći. Odnosi su bili sa zaštitom i u vrijeme neplodnih dana. To je i test potvrdio. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem da se javite liječniku radi terapije kojom će se potaknuti menstruacija.

Sirko16

Poštovani,
Zanima me jedna stvar. Dečko i ja imali smo spolni odnos danas i kad ga je izvadio vidjeli smo nekakvu sluzavu bjelkastu tekućinu. Dali je moguće da je ta tekućna ušla u mene i ako je kakve su šanse da sam trudna? Točno na današnji dan mi je ovulacija i užasno sam skeptična po tom pitanju, iako nije bio gotov. Molim Vas što prije za odgovorom zanima me je li potrebno popiti pilulu za dan poslije, ali nezz kakve bi mi se nuspojave dogodile. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je odnos bio na dan ovulacije savjetujem da uzmete tabletu za dan poslije. Nuspojave mogu biti: mučnina, oskudno krvarenje, glavobolja, kašnjenje menstruacije...

Leptirica9292

Postovani doktore,
da li je kondom uz prekinuti snosaj dovoljna zastita za nezeljenu trudnocu? I da li se moze praktikovati i tokom plodnih dana? Obzirom da citam da je kondom siguran oko 98 %, predpostavljam da ta 2 % otpada u spadanje, pucanje...sto smanjuje sansu ukoliko je snosaj van rodnice. Tj da li je ovaj metod jednako ucinkovit (ako se ispravno koristi) kao i kontracepcijske pilule? Preciznije, da li zena uz ovu kombiniranu tehniku kondoma i snosaja van rodnice (pravilno koristenje + da se kondom provjeri nakon sexa) moze biti opustena da nece doci do trudnoce?
Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kondom je sigurna zaštita. Samo u slučaju oštećenja kondoma i ulaska ejakulata u rodnicu može doći do trudnoće. Nema razloga za brigu.

Jako_zbunjena

Poštovani, opet Vam se javljam. Naime, 20.03. sad dobila menstruaciju. 19.03 sam popila čaj od kamilice i priuštila sebi toplu kupku. 20.03' i 21.03 sam imala uobičajeno krvarenje, s tim što je popodne 21.03. se iznenada smanjilo da bi danas 22.03. krvarenje jako slabo. Inače mi menstruacija traje 4-5 dana s tim sto prva dva, tri bude obilnija a poslednjih dana jako slaba. Ovaj put nemam bolove u stomaku kakve imam inače, ali ke konstantno prisutan blagi bol u predelu desnog jajnika. Molim vas za mišljenje jer sam zbunjena i u strahu od neželjene trudnoće. Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacije nisu uvijek istog intenziteta. Dobili ste menstruaciju i time je isključena mogućnost trudnoće.

Leptirica9292

Hvala. Takodjer, citam “iskustva” i “misljenja”, pa me zanima (jer sam citala oprecna misljenja) - trudnoca je moguca samo ukoliko muskarac na kraju odnosa ispusti ejakulat u rodnicu, A ONA SLUZ TOKOM ODNOSA NE SADRZI SPERMATOZOIDE) Tj da li muskarac ispusta spermu tokom cijelog odnosa ili samo na kraju? Oprostite, ucila sam biologiju happy ali i mnogi ginekolozi starijeg kova su nas isprepadali rekavsi da sperma pomalo izlazi tokom cijelog odnosa, dok moj trenutni ginekolog kaze da sperma izlazi samo na kraju (u vidu ejakulata). Oprostite na smetnji. Srdacan pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Ejakulat izlazi samo na kraju odnosa. Jedino ejakulat sadrži spermatozoide.

Leptirica9292

Hvala, ljubazni doktore.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Juristin

Postovani, imala sam prvi spolni odnos peti dan od posljednjeg dana menstruacije, tj 10-i dan ciklusa, tocnije 09.03.. Koristili smo zastitu, ali prvi prvom "prodoru" smo osjetili da je kondom pukao i odmah prekinuli odnos. Nakon toga smo se oboje tusirali, te nakon nekog vremena ponovno imali odnos sa zastitom. Menstruacija mi kasni 2 dana (trebala sam dobiti 26.3.), postoji li ikakva mogucnost nezeljene trudnoce, u velikoj sam panici i stresu?! P.S. imala sam sve simptome menstruacije ali krvarenja jos uvijek nema..Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

bojana5555

Postovani,da li je moguce da sam trudna ako sam imala odnose peti i treci dan pred menstruaciju? Menstruacija je bila obimna i redovna. Sad mi kasni 5 dana,a odnos je bio zasticen.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to su bili neplodni dani i ne postoji mogućnost trudnoće.

_mari

Treba mi pomoc, zatekao sam djevojku kako iz kondoma spermu nakon odnosa unosi u rodnicu. Zanima me postoji li mogucnost ostane trudna tako.

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko su joj plodni dani postoji mogućnost trudnoće.

Jako_zbunjena

Poštovani, ponovo vam pišem. Poslednja menstruacija mi je bila od 20.03 do 23.03. Odnose sa zaštitom sam imala 03.04. (Pretpostavljam da su bili plodni dani jer sam imala od 01.04 do 04.04 obilniji prozoran lepljiv sekret), te 14.04, 15.04, 16.04 i 17.04. Odnosa bez zaštite nije bilo. Uvek smo kao zaštitu koristili kondom i nije bilo nikakvih problema. Napominjem da mi inače ciklus nije uvek iste dužine. (Prethodni je trajao 39 dana, uradila sam dva testa i bili su negativni). Obično je ciklus trajao 31 dan. 17.04. Uveče sam primetila krvarenje da bi me u toku noći probudili jako veliki bolovi, sa nagonom za tešku nuždu, oblivao me hladan znoj i imala sam osećaj drhtanja i kočenja ruku. 18.04 i 19.04 sam krvarila ali nešto manje nego kod prethodnih menstruacija dok je boja uvek bila jarko crvena. Takodje sam 18.04 imala dijareju. Od 20.04 do danas 22.04 je prisutan više kao crvenkasto smedjakasti iscedak i dovoljan mo je dnevni uložak. Sve vreme imam bol u predelu desnog jajnika. Zbunjena sam. Čitala sam o implabtacijskom krvarenju. Da li je u pitanju menstruacija ili ne? Razuman deo mene misli da je sve u redu i da nisam trudna. Hvala puno na odgovoru.

Luciiiiiii26

Postovani,

Zadnju menatruaciju sam imala 2.4. Oko 12og dana ciklusa imala sam odnos s partnerom i kondom je puknuo no nije doslo do ejakulacije. Tijekom plodnog razdoblja imali smo jos 2 puta nezasticen odnos isto bez unutarnje ejakulacije. Odmah nakon plodnih dana oko 18og dana ciklusa pocela sam osjecati bolne grudi i bol u donjem dijelu trbuha, te imam gust bijeli iscjedak bez mirisa i svrbeza. Zanima me od cega je iscjedak je li moguce svejedno da je kandidijaza te postoji li mogucnost trudnoce? Ciklusi mi variraju izmedu 24-29 dana.