kašnjenje menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Još tjedan dana.

mex**

Poštovani,

imam pitanje vezano uz isti problem!!
zadnja menstruacija bila je 20.5., i u 6. mjesecu kad sam trebala dobiti sljedeću menstruaciju, u to vrijeme bila sam u inozemstvu, pa me zanima dali je urzok izostanka menstruacije promjena klime ili sl.?
imam spolne odnose sa partnerom, ali uvijek koristimo prezervative i maksimalno se štitimo, nikada nije bilo problema što se tiče toga, tako da mislim da trudnoća nije u pitanju, jer naznaka trudnoće nema.
Zadnjih tjedan dana imam bolove nalik na grčeve u donjem djelu trbuha, ali i stalne iscjedke....nisam po stresom osim što me zadnje vrijeme stalno brine ta menstruacija.
Prošlo je već jako dugo od zadnje menstruacije, pa bi vas molila svoje mišljenje??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da promjena mjesta boravka i klime može rezultirani izostankom menstruacije, premda bih svakako isključio trudnoću sa testom na trudnoću.

zg-girl

Poštovani,
Menstruacija mi kasni sada već 10 dana. Zadnji odnos sam imala prije 3 tjedna, bez zaštite i sa zaštitom, ali nije ejakulirao u mene. U međuvremenu (prije tj.dana) sam dobila gljivičnu infekciju, i sada to liječim. Da li je moguće da je izostanak menstruacije zbog tog oboljenja? A i menstruacije mi nisu redovite (pila nekoć logest pa prestala, a sad ih ponovo mislim početi piti). Imam li razloga za brigu (trudnoća)??
Unaprijed zahvaljujem!

zg-girl

Poštovani,
Menstruacija mi kasni sada već 10 dana. Zadnji odnos sam imala prije 3 tjedna, bez zaštite i sa zaštitom, ali nije ejakulirao u mene. U međuvremenu sam dobila gljivičnu infekciju, i sada to liječim. Da li je moguće da je izostanak menstruacije zbog tog oboljenja? A i menstruacije mi nisu redovite (pila nekoć logest pa prestala, a sad ih ponovo mislim početi piti). Imam li razloga za brigu (trudnoća)??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, moj savjet bih vam bio da za svaki slučaj napravite test na trudnoću, za početak. Infekcija svakako može odgoditi ciklus ali prvo ovo.
Ne koristite neki pretjerano dobar način zaštite.

lisa99

Poštovani, zadnju menstruaciju dobila sam 11.6., ciklusi mi inače traju 32 dana. Sljedeću menstruaciju trebala sam dobiti prije nešto manje od 2 tjedna, ali nije došla. Test na trudnoću je negativan. Pred mjesec dana pao mi je imunitet te nisam nekoliko dana mogla normalno jesti. Molim Vaš komentar.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Gubitak kilograma može rezultirati oligomenorejom. Svakako posjetite ginekologa da se ustvrdi uzrok.

ihrvt

Poštovani,
znam da je ovo malo cudno pitanje ali moze li možda ubod pčele uzrokovati kasnjenje menstruacije?

ihrvt

Postovani,
znam da je malo cudno pitanje ali moze li ubod pcele biti uzrok kasnjenja menstruacije jer ne mogu naci nijedan razlog zasto kasni. Test na trudnocu je bio negativan. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može. Ako je test negativan pričekajte menstruaciju za koji dan.

Anonim

Poštovani,
Zanima me da li je moguce da sam trudna ako sam menstuaciju u 7mj sasvim normalno, 5-6 dana prije toga sam imala seksualne odnose i poslije vise nikako. Sad mi menstruacija kasni 10 dana i pojavio se smedji iscjedak?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je to bila normalna menstruacija trudnoću možete isključiti.

andeosgreskom1234

Poštovani,menstruacija mi kasni.. do 8 mj sam pila yazz tablete 2godine,prekinula nakon 6dana novog blistera.Nakon 2 dana dobila krvarenje koje je trajalo 4dana,nakon toga dobivam menstruaciju31.8,pa 29.9, i onda nakon 22 dana 19.10. I od onda nisam vise imala.da li je kasnjenje moguce jos zbog tableta? Imala sam spolne odnose kroz 10 mj,svi sa kondomom,vjerujem da su svi bili sigurni.Radila sam test 11 dana nakon zadnjeg odnosa (koji je bio 6.11. vjerujem u neplodnim danim) i 19 dana nakon odnosa koji je mogao biti u plodnim danima. Da li su testovi pouzdani? (Testovi uradeni 15. I 16.11 jutarnji urnin)
Hvala

Mimsi

Postovanje.Naime menstruacija mi kasni 11 dana.Predhodne dve su mi bile redovne..desavalo mi se da kasni po nedelju dana nekad ali ovoliko nikad..Imala sam nezasticen odnos dan pred ovulaciju ali snosaj nije bio unutar..uradila sam test za trudnocu kad mi je vec kasnilo 8 dana i test je negativan..nemam neke simptome trudnoce sem sto sam osecala i pet dana pred menstruaciju neko muljanje u predelu jajnika kao i dan kad sam trebala da dobijem..Da li je moguca trudnoca ako je nesto ostalo unutar a da test ne pokazuje i posle tri nedelje od ovulacije negativan rezultat?Pritom test je validan jer se pojavila kontrolna linija a druge linije bilo ni na vidiku..Hvala unapred