kašnjenje menstruacije

hrci

Postovani,
Vec sam vam pisala nedavno na ovu temu. Da bi se rijesila sumnje o trudnoci napravila sam jucer test intimplus nakon otprilike dva tjedna kasnjenja menstruacije i bio je negativan, no nisam koristila jutarnji urin pa me zanima da li to utjece na rezultat?
Narucila sam se u gin medjutim dolazim na red tek za 10 dana pa da li mislite da bi trebala poci prije (hitno) da bi mi dao tablete za izazivanje menstruacije s obzirom na vjerojatnu amenoreju ili ipak da cekam taj pregled..?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze kad ste ga radili.
Pričekajte do pregleda jer se ništa akutno ne događa.

hrci

U redu. Hvala vam na brzim odgovorima.
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ivi maj

Postovani,
Zadnja menstruacija bila mi je 9.5.
Ovaj mjesec ocekivala sam je 10.6.
Imam redovite cikluse, 32-33 dana
Naime problem je u tome sto sam prosli mjesec 27.5. imala odnos bez zastite
25.5. bila sam kod ginekologice i rekla je da ovaj mjesec nisam plodna s obzirom da dojim i da ona ne vidi tragove zutog tijela na jajnicima, radila
Je ultrazvuk
Na prvi dan ocekivane menstruacije, odnosno 10.6. primjetila sam nesto krvi svijetlo crvene boje,dan kasnije nista
Zanima me kolike su sanse da sam prosli mjesec ipak bila plodna s obzirom na cesto dojenje i na to da je ginekologica rekla dva dana prije tog odnosa da ne vidi da sam ovaj mjesec plodna
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili kod doktora i ako vam je tako rekla, ne razumijem zašto sumnjate.
Ciklus uz dojenje nije redovit.

nana2312

Postovani menstruacija mi kasni 10 dan, imala sam zadnju menstruaciju 5.6. koja je trajala do 9.6..
Imala sam nezasticen odnos 12.6., nije doslo do snosaja, imala sam sve simptome PMS-a, ali menstruacija se nije pojavila...
Grudi su mi bolne kao i uvijek u PMS-u, boli me povremeno donji dio trbuha i glava, ali tako me boli i kad trebam dobiti mjesecnicu...
Osjetila sam blago peckanje par puta dok sam urinirala.
Jako sam bila zivcana zbog tog odnosa koji je se dogodio, a i u jako stresnom sam razdoblju.
Postoji li mogucnost da sam ipak u drugom stanju.
Hvala!

ivi maj

Najvise sumnjam zbog tog slabog krvarenja 10.6. i sto vise nakon toga ne krvarim, takoder me zanima dali je moguce da je nakon pregleda, dva ili tri dana ipak doslo do ovulacije,doktorica je vidjela da nakupine na jajnicima velicine 9mm,dali je moguce da su dosegli 2cm i da je doslo do ovulacije?
Napravila sam test i negativan je, no i dalje sam skepticna i zabrinuta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nana mislim da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivi maj, ne radi se o trudnoći.

sandrica123

Poštovani doktore, posljednju menstruaciju imala sam 14.5., ali ovaj mj. ju nisaam još dobila. Trebala sam je dobit 11.6. ali kasni već 3 dana. Na dan kad sam trebaala dobiti menstruaciju pojavio se bijeli iscjedak. Imala sam nezaštićen odnos s dečkom, ali on nije ejakuliraao u mene.
Prije godinu i pol operirala sam lijevi jajnik zbog ciste. Da li se radi o trudnoći ili je možda opet problem u jajniku, jer već duže vrijeme nisam bila na pregledu??

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzroku možemo samo nagađati.
Svakako napravite prvo test na trudnoću.

majetina

Postovanje.
Prosli mjesec menstruaciju sam imala 25.5. Sa deckom nisam imala spolne odnose ali smo se zadovoljavali na druge nacine. Na pocetku, dok smo te poceli biti uzbudeni', iz njegovog spolovila je pocela izlaziti neka tekucina. Nije ejakulirao vec se ta tekunica uvijek javlja kada god je uzbuden. Nismo nosili donje rublje, nije penetrirao u mene, svrsio je na sebi, ja nisam dosla u kontakt sa ejakulatom, ali je na pocetku, dok smo poceli biti uzbudeni, svojim spolovilom presao meni 'dolje'. Menstruacija mi u posljednjih 6 mjeseci max. kasni 2-3 dana, ali sada mi kasni vec 5-6 dana. Prehladila sam se malo, imam iscjedak onaj koji uvijek imam kada se prehladim, ali me zabrinjava kasnjenje menstruacije. Mozete mi molim Vas reci radi li se o trudnoci? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o trudnoći. Educirajte se.

ghe

Postovani,momak i ja smo imali nezasticeni odnos i svrsio je u mene na prvi dan prosle menstruacije,tocnije par sati nakon sto sam ih dobila.koristila sam 3 puta test za trudnocu,prvi je bio 18 dana nakon odnosa drugi 21 dan nakon odnosa i danas mi je drugi dan kako kasne i jutros sam na prvi urin napravila. isto tako testovi su bili negativni(clear blue).da li je moguca trudnoca u ovom slucaju?unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako.

Sanja212121

Postovani,
imam jedan problem, menstruacija mi kasni 2 dana, pre nisam imala redovne cikluse ali su u poslednje vreme redovni, imala sam odnose sa deckom I nismo koristili zastitu ali smo bili oprezni, brinem se, treba mi savet?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjet je taj da pričekate još koji dan da dođe menstruacija.
Ako ste sigurni u zaštitu ne trebate strahovati za trudnoću.

mašnica344

Poštovani doktore!

U posljednjih par mjeseci imam dosta neredovite mjesečnice ( ponekad kasni samo dva dana a nekad i po 5 do 6 dana) Ovaj mjesec mi kasni već 7 dana, Osjećam bol u leđima i simptome kao da ću dobiti mjesečnicu no još vijek ništa, Spolni odnos sam imala samo jednom ovaj mjesec s tim da smo dečko i ja jako pazili ( koristili kondom i on je ejakulirao izvan) zbog svih sumnji jučer sam napravila test na drugu jutarnju mokraču bio je negativan. Jeli problem što je bio na drugu mokraču ( iako piše da može u bilo koje doba dana) Molim vas za pomoć i stručni odgovor ! Jer mislim da su šanse da sam trdna jako male a ipak me brine toliko kašnjenje Hvala! LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Test vam je negativan.
Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.

Nazad
Naprijed