kašnjenje menstruacije

luka12

Poštovani,
Moj problem je kašnjenje menstruacije koju nisam dobila od prvog mjeseca...no, prije nego sam ju dobila u prvom mjesecu dečko i ja smo imali spolni odnos bez zaštite, i nakon par dana sam dobila jer je očito ciklus već započeo...krajem drugog mjeseca sam napravila test, i to sam uzela onaj najskuplji, i bio je negativan, ali ja još uvijek nisam dobila mjesečnicu...e sad, da li postoji ipak mogućnost da sam trudna ili da što prije odem kod ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna ako je test negativan i ako od tada niste imali rizične odnose.
Moglo bi se raditi o pcos-u, cisti na jajniku, hormonski poremećaj, problemi sa štitnjačom.
Svakako savjetujem pregled i uzv.

nella1123

htjela sam vas pitat imam 16 god i prvi put sam stupila s deckom u seksualne odnose koristili smo kondome exstra safe i nije svrsio u mene nego tek jedno 5 min nakon, kasni mi 2 tjedna skoro a nisam trudna obavila sam 2 testa ? što moze bit inace po ljeti nisam imala oko mjesec i pol dana jer to mozda jer sam u godinama kad se razvijam ili sta? nemam nikakve simptome trudnoce ni nista a i testovi su negativni happy molila bih pomoc hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vašoj dobi anovulacijski ciklusi, pcos, stres, spolno sazrijevanje, dijete, naglo debljanje, mešavljenje itd.
Savjetujem pregled i uzv.

Emi_sa

Poštovani,

14. januara sam imala menstruaciju koja je bila obilna, dvije sedmice poslije toga sam radila kontrolu urina i nalazi su pokazali da imam pozitivne proteine, te bakterije u urinu. Poslije toga sam uradila test na trudnocu i bio je negativan, te sam dobila menstruaciju koja je takođe bila obilna i trajala je 6-7 dana, dakle nisam imala neke male iscjedke. Sada mi kasni već evo 7 dana, radila sam test i opet je bio negativan, naznaka menstruacije nemam baš, osim bolova u stomaku koji traju kratko. Do čega može biti? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, upala, stres, pcos, cista , mršavljenje, naglo debljanje, problemi sa štitnjačom itd.
Savjetujem pregled i uzv.

thesuza

Imam jedan veliki problem. Do sad mi je menstruacija dolazila po par dana u napred, preprosli mesec sam dobila 20.1., imala sam seksualni odnos i decko je svrsio u mene, 17.2, a ja sam odmah sutradan dobila menstruaciju. Znaci da sam ovog meseca trebala da dobijem 16.3. Kasni mi vec 5 dana, da li treba da se zabrinem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste imali rizičan odnos uz ejakulaciju ovaj mjesec, onda da. Napravite test na trudnoću.

thesuza

Bio je rizican odnos, ali odmah sutradan sam dobila menstruaciju, posle toga nisam imala rizicnih odnosa. Da li postoji mogucnos za trudnocom iako sam dobila odmah sutradan posle tog odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda se dakako ne trebate brinuti da ste trudna.

luka12

Poštovani,
pisala sam Vam prije par dana da mi kasni mjesečnica već dva mjeseca, i da sam napravila test prije nekih mjesec dana i da je bio negativan...e pa jučer sam napravila ponovno test i pokazao se pozitivan...dugo je bila jedna crtica i tek se kasnije pokazala druga, jedna tamnija a jedna svjetlija...najbolje da odem kod ginekologa, jel da?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako, kao i to da napravite beta hcg.

amili

Postovani,

imam 21 godinu. Kasni mi menstruacija. Poslijednji put sam imala menstruaciju 21.2.2013. god. i trajala je 6 dana. Kada sam imala tu menstruaciju imala sam upalu mokracnih puteva i pila sam antibiotike, menstruacija je bila prestala ja sam i dalje bila pod terapijom. Poslijednji odnos (nezasticen, prekid snosaja) 23.3.2013.god. Test sam radila 7.4.2013. god i bio je negativan, zatim sam ponovo radila test 13.4.2013.godine i takodjer je bio negativan, u oba slucaja ujutru. Ciklus mi je inace neredovan tj. nekoliko mjeseci zaredom traje 28-36 dana otprilike i onda mi se produzi na 40 dana i preko. Trenutno me boli s lijeve strane, osjecam neki pritisak. Sad sam zaista zabrinuta da li je u pitanju trudnoca, buduci da sam citala iskustva da testovi znaju biti lazno negativni.

Hvala Vam unaprijed. Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o trudnoći. S obzirom na bol u donjem trbuhu savjetujem pregled i UZV. Moglo bi se raditi o upali ili cisti na jajniku itd.
Savjetujem regulaciju ciklusa.

iva_0109

Poštovani,
posljednju menstruaciju sam imala 15.02. , tu sam dobila nakon 51 dana, a onu prije nakon 53 dana (prije toga sam pila Yaz nešto više od godinu dana). Sada dakle nisam dobila već 60 dana. Na pregledu kod ginekologice krajem 2. mjeseca, doktorica je na ultrazvuku rekla da se tu zadovoljeni svi uvjeti za policistične jajnike, ali da trebam napraviti i hormonalne pretrage na 3. dan ciklusa, te da bi ona voljela da pričekamo da sama dobijem menstruaciju.
Pred tjedan dana, pojavio se blijedo smeđi iscjedak, mislila sam da je to znak da bih trebala svaki čas dobiti no već tjedan dana ništa od krvarenja. Iscjedak je dosta oskudan, gotovo da mi ne treba niti dnevni uložak, ponekad ga ni nema po nekoliko sati, pa se opet pojavi i tako već 7 dana. U subotu sam kupila i napravila, za svaki slučaj, i test na trudnoću (radila sam ga navečer, ne znam ima li veze budući da je na testu pisalo da se može raditi u bilo koje doba dana, također taj dan sam prije toga dosta i često morkila, pa ne znam ima li to ikakve veze, pretpostavljam da ne..?), uglavnom test je bio negativan, kao što sam i pretpostavljala. Zadnji odnos sam imala 1.4., odnos je bio s kondomom koji je pukao, ali smo prekinuli čim smo shvatili i dečko nije ejakulirao u mene. Dakle, smatram da je vjerojatnost trudnoće zaista jako mala, a i test je negativan. No menstruacije nema, osjećam povremeno neku bol u donjem dijelu trbuha, sličnu onoj kao inače prije nego dobijem, ali dosta slabije.
Zanima me koji je Vaš savjet, što mislite da je taj iscjedak, (osim njega, ništa me ne boli, svrbi i slične stvari koje bi ukazivale na neku upalu) i što bih trebala napraviti? Još čekati ili?
Hvala vam, pozdrav.

tinka1

Postovani,imam problem sa kojim se prvi put susrecem. Inace sam majka dvoje dece,menstroacija mi je od uvek redovna i normalna. Nakon poslednjeg abortusa,koji je bio,od prilike pre 5-6 godina (tada nisam primila rogan,a negativna sam majka),nisam ostajala u drugom stanju. U zadnjih godinu dana,ja i moj partner radimo na tome,ali nista. Ovaj mesec menstroacija mi kasni 2nedelje,ali povremene bolove imam vec 3nedelje. Posto sam danas uocila malo blago krvarenje,a nisam u mogucnosti otici kod svog doktora u narednih nedelju dana. Da li imam razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iva složio bih se sa mišljenjem vaše doktorice. Ocaj iscjedak može biti i vrlo oskudna menstruacija. Odavde vam na to ne mogu odgovoriti niti potvrditi.
Mislim da možete otići na UZV pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da bi bilo dobro otići kod svog doktora a prije svega napravite test na trudnoću. To svakako najprije onda sve ostalo.

iva_0109

A kada bih onda trebala otići vaditi krv za hormonalne pretrage? Doktorica je rekla da to učinim na 3. dan ciklusa, međutim ja ovaj iscjedak nisam računala kao početak ciklusa... a sada traje već 7 dana punih ..
Hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako otiđite na pregled da se uvidi da li se radi o menstruaciji ili neurednom krvarenju.