kašnjenje menstruacije

bianca64

Postovani, moja devojka je zadnji put dobila 28.2. kasni joj vise od 15 dana. Uradili smo test za trudnocu i bio je negativan, a i uvek smo koristili kondom prilikom odnosa. Predprosle subote se razbolela i jos je malo bolestna, a pored toga se jako puno nervira zbog skole. Da li to mogu biti neki uzroci izostanka menstruacije? Sinoc joj se pojavio sekret braon boje i ona je mislila da ce danas dobiti ali ni danas nije dobila. Hvala vam u napred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguć je stres kao uzrok. Svakako savjetujem neka posjeti ginekologa da se vidi u čemu je stvar.

bianca64

Evo i danas joj se opet pojavio taj sekret braon boje ali i dalje nije dobila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jel vi čitate što vam odgovorim?

ribicaa

Postovani, vec sam vam pisala kako su mi stvari kasnile dva mijeseca, i otisla sam kog ginekologa koji me pregledao na ultrazvuk, papa test nije radio, dao mi je dupharston da pijem 10 dana i nakon toga sam dobila stvari 5.3 u trajanju od 8 dana , ginekolog mi je reko da nisam trudna da se nista ne vidi,da nemam policisticne jajnike, malo da su povecani, ali da on nebi rekao da su policisticni. I sada cekam opet stvari kojih nema, dobila sam (6.4) 24 dana nakon tih stvari opet lagano krvarenje koje mi je trajalo 5-6 dana, u prvi dan dosta jace, a kasnije opet slabo, skoro pa nista, malo se pojavi pa pola dana skoro pa nista pa opet malo, ali nisu bile nikako jake, i sada imam zuckasti iscjedak. , dali da to krvarenje smatram kao stvari? osjecam se napunuto, pa mislim da bi trebale doc,ili ce doc ali sada je vec 35 dan, ali sam zabrinuta da nije trudnoca?!a radila sam prije nego sto sam isla kod ginekologa dva testa koja su bila negativna, a pazimo se ja i decko. Ginekolog mi je rekao da mu se javim nakon druge mjesecnice koje nema, jer bi pocela piti onda kontracepciju, je moguce da imam neki poremecaj? zbog mrsavljenja, treniranja, stresa? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vaš ginekolog je vidivit. Bez uzv pregleda postavlja dijagnoze.
Svakako mu se ponovo javite i inzistirajte na uzv pregledu. Ne radi se o trudnoći.

vlatkaian

Poštovani,
imam 20 godina i rodila sam prije 17 mjeseci.
3 mjeseca nakon poroda sam dobila menstruaciju
i bila je i više nego točna svaki mjesec, točno na dan sam dobila.
No, sredinom 11. mjeseca prošle godine sam se zaposlila i od onda mi
menstruacija kasni svaki mjesec po 2-3 tjedna.
Isprva sam mislila da je sve to zbog stresa, no bila sam kod ginekologa u siječnju ove godine
i rekao je da je sve u redu, no uglavnom, polako me zabrinjava to kašnjenje,
trebala sam dobiti menstruaciju 05.04., no danas je već 21., a ja je još nemam.
Ima možda neki drugi razlog osim psihičke baze za toliko kašnjenje???
...da navedem, suprug i ja imamo redovite spolne odnose, no i više sam nego sigurna da trudnoća nije u pitanju...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Promjena, ako ste bili na pregledu ne trebate brinuti.
Stres, promjena navika, životnog prostora, okoline zna rezultirati neredovitošću ciklusa.
Sugeriram uzimanje oralne kontracepcije kroz par ciklusa za regulaciju.

smajlicxd

Poštovani,

ne sjećam se točno dana kada sam imala zadnju menstruaciju, ali bila je negdje oko 6.4. - 8.4. Prvi spolni odnos sam imala 19.4. i to bez kondoma. Menstruacija mi kasni 3 dana, ali taj dečko s kojim sam imala spolni odnos je rekao da nije ejakulirao u mene. Zabrinuta sam.. HELP!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos tijekom plodnih dana.
Menstruacija vam kasni stoga morate napraviti test na trudnoću.

pipica223

Poštovani,

posljednju menstruaciju sam imala 30.3. Obično mi ciklus traje 28-29 dana tako da sam sljedeću menstruaciju očekivala oko 27.-28.4. Nije mi došla tada i nakon 10 dana (6.5.) sam napravila test na trudnoću i bio je negativan. Isti taj dan mi se pojavilo blago krvarenje (tamno smeđi iscjedak). Zanima me da li sam test uzela prerano i da li je moguće da sam ipak trudna? I ako nije to, što je mogući uzrok kašnjenja i tako oskudnog krvarenja? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste ga napravili prerano. Ne radi se o trudnoći.
Možda je uzrok pcos, cista, upala itd.

Lady X

Poštovani .. Zadnje 3-4 menstruacije mi dolaze u razmaku od 49-51 dan.. Na preglede idem redovno (jednom godisnje) bila sam u 8 mjesecu i sve je bilo u redu... Šta da radim??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, otiđite ponovo na pregled. Ciklus normalno traje 24-35 dana.
Mogli bi se raditi o anovulacijskom ciklusu i pcos-u za koji je nužna terapija.

mihaella

Postovani,

prakticirali smo prekinuti snosaj u vrijeme kada su trebali biti plodni dani,ejakulacija je bila vani. Nakon tusiranja i uriniranja,dva puta je doslo do penetracije i tada je odnos prekinut. Ciklus prije toga nisam primijetila ovulacijski iscjedak pa ste sugerirali da je bio anovulacijski. Ciklusi su mi stvarno redovni i traju 28 dana. Nakon ovog odnosa,menstruacija je dosla 26.dan sto me iznenadilo. Imam simptome pms vec tjedan dana,bolne grudi,napuhnutost,pritisak. Danas trebam dobiti,medjutim imam samo zuckasti iscjedak jakog mirisa. O cemu bi moglo biti rijec? Trudnoca? Ili se ciklus poremetio? Bila sam jako prehladena mjesec dana i pila belodin tablete za alergiju, svakakve sirupe...moze li i to utjecati na ciklus?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana radi se o upali u rodnici.
Ako bude prisutan nakon menstruacije javite se liječniku za terapiju.

mihaella

Poštovani,

znači trudnoća je isključena?

Zahvaljujem na odgovorima!

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. Molim.

zlatokosa20

Poštovani happy
Kasni mi menstruacija 5 dana, a inace je redevna. Dosad mi se nije dogodilo da bi mi toliko kasnila, pa se brinem. Nisam imala spolni odnos, ali je decko svrsio u blizini vagine..Jel brinem bezveze,ili?
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako dio ejakulata nije završio u rodnici dakako da se bezrazložno brinete.