kašnjenje menstruacije

Nicol00

Poštovani, inače imam neredovne cikluse, 40-60dana. Zadnja menstruacija je bila 7.2.,ovulaciju sam imala 17.3. a na taj dan decku je malo iscurilo u meni, ali kaze jako jako malo i taj put koristili smo lubrikant a cula sam da lubrikant otezava oplodnju. Meni menstruacija jos nije dosla, a O sam imala 17.3. (sigurna sam da sam je tada imala zbog svih simptoma) što znači da je prošlo 18,19 dana. Mjerim si i bazalnu. Povišena je blago od 27.3. i ne spusta se i dalje. Test sam napravila danas i dosao je negativan. Nisam imala test odmah ujutro pa sam mokrila u casicu i otisla kupiti test, znači urin je odstojao nekih 45 minuta. Može li to utjecati na koncentraciju hcga u urinu? Strah me jer ne razumijem zašto kasni toliko a znam da je lutealna faza fiksna i inace uvijek kada bi osjetila ovulaciju dobila bih nakon 2 tjedna. Jedini simptom su mi bolne grudi ali kao pred menstr i tu i tamo peckanje i lagani bolovi u trbuhu. Zao mi je na dugom postu, ali ne mogu razgovarati sa svojom ginek jer je vrlo nepristupacna i nemam se kome obratiti. Hvala vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom kada je urađen, test je vrlo pouzdan. Možda ovulacija ipak nije bila tada kada mislite. No, bez pregleda ne mogu reći zbog čega menstruacija kasni i da li je ovulacije bilo.

Dragon123

Postovani, djevojka i ja smo imali zasticene odnose sa ejakulacijom van kondoma. Ruke su mi dosle u kontakt sa ejakulatom ali sam ih obrisao sa 4-5 vlaznih maramica, i nakon toga je zadovoljio prstima. Zadnju menstruaciju je imala 02.03. a odnose smo imali 11. i 12.03. To su joj bili prvi odnosi nakon duze od godinu dana.
Sada joj menstruacija kasni, trebala je biti 01.04. i jos je nije dobila, i zali se na uobicajene simptome pms-a.
Moram napomenuti da je u razdoblju od odnosa do sada bila prehladjena, roditelji su joj bili teze bolesni te se ona brinula o njima.
Postoji li sansa za trudnocu ili je kasnjenje uzrok stresa i cinjenice da je nakon duze vremena imala odnose?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je u pitanju stres. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih par dana, neka ipak uradi test.

Hana438

Poštovani, menstruacija mi kasni 7 dana a inace mi dode tocno u dan. Vec nekih 10-ak dana osjecam veliki umor, grceve u trbuhu i bol u donjem dijelu leda
Svaki mjesec nekoliko dana prije iduce menstruacije imam nezasticene odnose sa deckom. Postoji li mogucnost trudnoce?
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, otprilike desetak dana prije menstruacije spada u neplodne dane, ali nikada ne možemo znati kada je nastupila ovulacija. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

Stellicaa

Postovani,

Krajem 1. mjeseca sam prestala piti kontracepciju. Prva dva ciklusa nakon prestanka uzimanja kontracepcije trajala su 32 dana. Treci ciklus je trajao 33 dana. Zadnju menstruaciju( treci ciklus nakon uzimanja pilula) sam imala 21.3. Nakon prestanka krvarenja, koristila sam Canesten vaginalete i kremu, jer sam imala bijele grudvice iz vagine. Nakon druge i trece vaginalete (4.4. i 5.4) imala sam krvi u iscjetku. Nakon toga 13.4 ( 23 dan ciklusa) i 20.4 (32 dan ciklusa) sam imala spolni odnos bez zastite, trajao je neki 5-10 min, bez ejakuliranja (decko se nakon oba odnosa sam zadovoljio i svrsio 5min nakon odnosa).
Inace nemam nikakve simptome prije menstruacije, a grudi me znaju ponekad bolit i u sred ciklusa jer mi rastu jos uvijek. Prije tjedan dana su me boljele tri dana. Nisam imala nikakvi vise simptoma. Inace imam fibroadenome u obe dojke, i imam osjecaj da je u jendoj malo porastao ( inace sam prestala piti kontracepciju jer mi se smanjio fibroadenom kad sam ju prestala uzimati).
Danas mi je 42 dan ciklusa i jos nisam dobila. Kad sam imala spolni odnos racunala sam da ce mi ciklus trajati 32 dana i nisu bili plodni dani prema kalendaru u aplikaciji, a prema tome kasni mi vec 10 dana. Nisam jos radila test, jer imam previse obaveza oko faksa, pa da mi rezultat testa slucajno ne utjece na rezultate kolokvija na faksu, ali svakako planiram kroz par dana.
Mene zanima jel moguce da mi se ciklus jos nije uravnotezio nakon prestanka uzimanja pilula s obzirom da su mi prva tri ciklusa normalno dosla i da li to moze utjecat na velicinu fibroadenoma (zbog neravnoteze hormona)? Da li postoji mogucnost da sam trudna?  Svakako sam svjesna da zbog stresiranja zadnji 6,7 dana moze isto kasniti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, došlo je do hormonske neravnoteže kao posljedice stresa. Trudnoću možete isključiti. Savjetujem da uradite hormonsku analizu.

Mancho

Postovani,menstruacija mi kasni 10 dana,imali smo par puta nezasticene odnose ali ne u plodnim danima niti je bilo ejakuliranje unutra,par puta nije bilo ejakuliranja nikako,u pocetku sam imala simptome ali jos nisam dobila,mozete li mi reci sta je u pitanju
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uredite test na trudnoću. Ako bude negativan, tada savjetujem hormonsku obradu.

Mia1992

Poštovani,
Imam 29 godina, redovite odnose bez zaštite. Zadnja menstruacija bila je 30.09. Prije toga slabije krvarenje u trajanju 2-3 dana s početkom od 12.09. Zadnja 3 ciklusa primjećujem takva slabija krvarenja u vrijeme plodnih dana. Duljine prethodnih ciklusa su bile 27, 27, 21, 30, 31 dan. Dakle ciklusi variraju nekoliko dana +/- stoga ne mogu predvidjeti koliko točno kasni. Do danas još nisam dobila menstruaciju, test za trudnoću negativan, rađen 02.11. Od simptoma osjetljivije i punije grudi već cca. tjedan dana te grčevi u abdomenu na dan 31.10.
Prije mjesec dana je rađen ultrazvuk koji je uredan.
Trenutno sam zaražena koronom pa iz tog razloga još nisam posjetila ginekologa.
Moje pitanja su: da li je potrebno napraviti još jedan test na trudnoću, odnosno da li je moguće da je prethodni (jutarnji urin je u pitanju) bio prerano napravljen, da li se odstupanja u duljini ciklusa od nekoliko dana smatraju normalnima i što može biti uzrok blagim krvarenjima u sredini ciklusa - ovulacija ili anovulacija?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odstupanja od nekoliko dana smatraju se fiziološkim varijacijama ciklusa. Krvarenje oko sredine ciklusa je znak ovulacije (ovulacijsko krvarenje). Ono je oskudno i može trajati do tri dana. Test na trudnoću možete ponoviti, iako je sigurnije odrediti vrijednosti beta hcg-a iz krvi.

Lud01

Postovani imala sam nezasticeni spolni odnis bez ejakulacije i prekinuli smo ga jer partneru nije imao bas dobru erekciju to je bilo 10 dan menstrulnog ciklusa, pocela sanlm pit klavocin 3 dan zadnje menstruacije zbog vadenje umnjaka, prije 3 dana sam opet pocela pit klavicin zbog zuba, menstruacija je trebala doc jucer i nemam nikakvih simtoma.. dali je do klavocina oa se menstruacija poremetila inace je od 24 do 28 dana ciklus..
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli, trudnoća nije razlog kašnjenja. Moguće da je zbog svega došlo do hormonske neravnoteže. Ako ne nastupi u idućih nekoliko dana, savjetujem pregled.

Tinaa89

Postovani,zadnja menstruacija je bila 2.11. U trajanju 5dana. Ciklusi( 31-33 dana) su mi redovni. Ovaj mjesec sam 18.dana ciklusa dobila smedjkasti iscjedak i trajao je 6 dana. Nikakvih drugih ovulacijskih simptoma nisam imala kao inace(grudi mi jako reagirju). Medjutim danas je vec 9.dan kako mi kasni menstruacija. Kod ginekologa sam danas bila, da bi mi rekla da je to smedje bilo ovulacijsko i na to da mi kasni je odgovor bio da jednostavno kad dodje dodje,tako je ovaj mjesec. Nista mi jasno nije. Uzv sve uredno,nema cista i slicno. U subotu sam radila test na trudnocu bio je negativan. Doktorica isto nije nista spomenula za mogucu trudnocu. Mene trbuh probada na trenutke vec danima i grudi su osjetljive od jucer.
Molim Vase strucno misljenje. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija nastupa dva tjedna nakon ovulacije (ako nije došlo do trudnoće). Retrogradno se ne može znati kada je bila ovulacija. Budući da je trudnoća isključena, treba pričekati menstruaciju.

Tinaa89

Onda cekam. Bilo mi je samo cudno da nista konkretno mi nije bilo receno zasto mi toliko kasni i da li ima veze taj smedji iscjedak koji je trajao dosta dugo. Do sada nisam imala problema sa ciklusima,zbilja su uredni godinama. Pomislila sam cak da je anovulacijski ciklus jer nisam imala simptome kao inace. Iako su se takoreceno simptomi ( bolne grudi) javili prije 2 dana. Dakle i vi ste misljenja da jednostavno cekam?
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Još pričekajte, pa ako menstruacija ne nastupi u idućih 10-ak dana bilo bi dobro provesti terapiju Duphastonom da se potakne krvarenje.

Tinaa89

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.