kašnjenje menstruacije

Poštovani. Imam 21 god. I neredovite menstruacije. Za liječenje mi je gin davala duphaston da se m.regulira,ok je dok pijem cim prestanem piti opet sve isto. Jednom prilikom palpacije mi je rekla da mi je jedan jajnik cističan,ali nije radila ultrazvuk nijednom. Meni je dosta takvog nacina lijecenja pa sam pokusala na prirodan nacin putem evinih kapi,zadnju menstruaciju sam imala 18.9. i još nisam dobila,ali već više od 2 tjedna imam smeđi iscjedak,prvo je bio svijetli a sad je taman,i imam povremene bolove u jajnicima,i
da napomenem da imam pojacanu dlakavost po tijelu,može li to biti simptom policisticnih jajnika? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da vjerovatno radi o pcos-u.
Ne razumijem to liječenje na pamet u današnje vrijeme.
Savjetujem uzv i spolne hormone.

mašnica344

Poštovani doktore,

moj problem je sljedeći. Gotovo uvijek imam redovite mjesečnice, ali prije dva mjeseca došla mi je par dana ranije. Ovaj mjesec kasni mi već 3 dana. Imala sam spolne odnose sa dečkom, no koristili smo zaštitu ( kondom) s tim da je i on ejakulirao izvan mene u kondom. Brine me što mi kasni, iako osjećam sve simptome koje inaće osjećam prije nego što trebam dobiti, znači bol u leđima, trbuhu, bol u grudima. Postoji li mogućnost da sam trudna ili su neki drugi problemi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ciklus je sklon oscilaciji neki put više neki put manje.

dani_91

Postovani, skoro uvijek sam imala redovne menustracije.. Zadnji mjesec je menustracija kasnila 5 dana nakon toga sam imala odnøs bez zastite i koristila vikelu 26. 10., bila sam kod ginekologinje 9. 11. rekla je da je sve ok.. Opet sam imala odnos, bez zastite, i menustracija mi kasni vec 7 dana, radila sam i test koji je bio negativan, postoji li mogucnost da sam trudna..
Hvala mnogo..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji. To je od vikele. Test je negativan stoga ne brinite.

mau7

Poštovani,
menstruacija mi kasni točno 20 dana. Napravila sam test (clear blue) pred 10 dana i pokazao je negativan rezultat. U vrijeme kad sam trebala dobiti menstruaciju, imala sam sve očekivane simptome da će uskoro doći, no još uvijek nije. Jedino, na dan kad je trebala doći, pojavio se smećkasti iscjedak koji je samo taj 1 dan bio prisutan. Je li moguće da je u pitanju trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije trudnoća. Test vam je negativan. Posjetite svog ginekologa.

mejra_84

Postovani, znam da je bilo slicnih pitanja prethodno, ali sam jako zabrinuta pa ako mozete da mi odgovorite. Naime, zadnju menstruaciju sam imala 20.11., ciklusi mi obicno traju 28do 30 dana, i imam jake pms simptome obicno, ali sada nema nikakvih simptoma. Imala sam spolne odnose, prvo bi par puta penetrirao u mene bez zastite, pa tek onda bi koristili kondom. Nikad nije u mene ejakulirao vec bi vadio prije pa ejakulirao u kondom. Da li postoji mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji. Ne znam zašto mislite da svaki mjesec morate imati jako izražene simptome pms-a.
Ne brinite.

antonijaaa3

Poštovani,
Imala sam spolni odnos sa dečkom,on je svršio u prezervativ,ali smo prekasno shvatili da je puknuo, Četiri sata poslije sam popila tabletu "Vikela" i dan poslije sam dobila menstruaciju,ali ta menstruacija je svakako bila očekivana taj dan ili dan poslije. Krvarila sam 3 dana.
Poslije toga smo ja i dečko imali odnose još 2 puta,nije se ništa dogodilo.
Prije tjedan dana sam trebala dobiti menstruaciju,ali sam dobila bubuljicu na licu ( a ne menstruaciju), bubuljica na mojem licu se pojavljuje jednom mjesečno ,i to par dana prije menstruacije. Imam i bijeli iscjedak.
Postoji li mogućnost da sam trudna ili je to uzrok tablete. Naime,istu tabletu sam popila prije 5 mjeseci. (Ista situacija)
Posljednja 2 tjedna su mi bila veoma stresna,a od stresa me uvijek boli želudac. Kako studiram u drugom gradu,uvijek mi je bilo hladno,grad je takav sam od sebe.
Inače sam živčana osoba i puno se brinem oko sitnica. Trebam li se zabrinuti sada?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. To je zbog vikele.

antonijaaa3

Znači ne radi se o trudnoći,a može li vikela prouzrokovati kašnjenje menstruacije neko dulje vrijeme ? 2-3 tjedna i više ? Bi li to bilo normalno ?
Doktor mi je rekao da je vikela "hormonska bomba" pa tako djeluje na organizam. Još se uvijek pitam trebam li biti zabrinuta :S

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa odgovorio sam vam.

iloveparis

Menstruacija mi kasni 3 dana, imam simptome da cu je dobiti. Inače mi nikad ne kasni. Odnos sam imala prije 15 dana, koristili smo kondom i sigurna sam da nije svrsio u mene. Danas mi se pojavio i smeđi iscjedak. U čemu je problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pogledajte naše prijašnje postove koji govore o kašnjenju menstruacije.

DinaD

Poštovani,
molim Vas za hitan odgovor.
Naime, zadnju menstruaciju sam imala 26.10.'12.godine (a i tad mi je kasnija 3 sedmice), i poslije toga sam imala normalne odnose sa momkom. Nismo koristili svaki put zaštitu, ponekad bi bio 'prekinuti snošaj' - nije nijednom svršio 'u meni'. Helem, ja nisam dobila menstruaciju vise od dva mjeseca. Zadnje tri sedmice sam radila testove za trudnoću, svaki put sam koristila sve skuplje (iako znam da kažu da to nije toliko važno), i svaki put bi rezultat bio negativan. Medjutim, nisam nikad test radila na jutarnji urin. Da napomenem, da menstruacije imama od 15 godine (a sad imam 23), i da nikad nisu bile redovne (osim kad sam pila diane 35 - prije godinu dana). Takodjer, obzirom da studiram, i da sam zavrsna godina, prolazim kroz jako stresan period - što fax, što porodica, helem, uobičajni problemi. Uglavnom, pitam Vas šta bi moglo biti u pitanju - trudnoća, ili pak' nešto drugo?
Unaprijed hvala za odgovor.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. S obzirom da ste već prije koristili Diane, mislim da bi se moglo raditi o policističnim jajnicima i anovulacijskim ciklusima.
Svakako savjetujem terapiju( kontraceptive)

unikat88

Postovani,
Menustracija mi kasni vec 5 dana a inace uvijek je redovna..Jos uvijek sam djevica!Imala sam gljivicu pod imenom "vulvitis" vec nekoliko mjeseci i uvijek se vracala nakon izvjesnog vremena ..Posjetila sam ginekologa prije 2 i pol mjeseca i propisao mi je sljedecu terapiju:FUNZOL kapsule 150 mg 1x1 ,CANESTEN krema 3%sol, i LACTOGYN kapsule da pijem 2 mjeseca (tj 4 kutije 1x1) pored navedenog koristila sam i jos uvijek korsitim gel za intimno pranje FEMAGYN..Gljivica se povukla i sad je sve uredu,lijekove sam prestala piti prije 15 dana.
Zanima me da li nesto od ove terapije koju sam koristila moze uzrokovat kasnjenje?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da može.