kašnjenje menstruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Možete uraditi test na trudnoću, za svaki slučaj, a ako menstruacija ne nastupi u idućih tjedan dana, javite se liječniku radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

anonimnosepredstavljam

dobro vece doktore, imam pitanje. menstruacija mi je zavrsila u subotu *18.7.*, sada, navecer 21.7. decko mi je svrsio po nogama i koliko je potrebno da se sperma osusi tako na kozi? prebrisala sam odmah, nakon 20 min obukla hlace i kad sam dosla kuci strah me je bilo navuci donje rublje da ne bih slucajno sa nogu nesto pokupila. inace ciklusi su mi neredoviti, inace preko 30 dana. zadnja mens.mi je dosla 37.dana, trajal 6/7 dana. parranoicna sam i znam umislitineke stvari, na ovaj nacin ne moze doci do trudnoce? i neplodni dani su?

Ivo Balenović, dr. med.

Neplodni su dani, a sperma se osuši za manje od minute. Tada više nije sposobna za oplodnju.

anonimnosepredstavljam

Hvala doktore, znaci mogu otklonuti sumnje ako se opet nesto promjeni u vezi ciklusa?
i da sam odnos imala ne bi opstalo?strah me isto tako prsnula mi je kapljica vode medju usne od vagine prilikom pranja ruku kojima sam dirala spermu, al to je bilo 20 min poslije ejakulacije i brisanja. zvuci sve glupo, ali paranocina sam i mislim da moze lako doci do ulaska spermija.

AnaM88

Poštovani doktore,
Obraćam Vam se jer se nalazim u dosta velikom strahu. Imala sam zadnju menstruaciju 24.6. Inače imam redovite menstruacije (ponekad dođe dan prije ili poslije). Imam dečka 4 godine i imamo uvijek odnose s prezervativima, međutim imali smo odnos 20.7. samo uz prekinuti snošaj, a još nisam dobila menstruaciju. Mislite li da je moguća trudnoća, iako jasno je da nije doslo do ničega unutra? Osjetim na trenutke lagane bolove i često idem na wc kao da imam upalu mjehura. Hvala Vam na odgovoru happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana AnaM88, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anonimnosepredstavljam, ne postoji mogućnost trudnoće na taj način.

Enicy_Ak

Poštovani doktore, pisala sam vam prije par dana o kašnjenju menstruacije, dobila sam ju u utorak nakon 6 dana i prvi dan je bila dosta obilna s izraženim bolovima i grčevima, danas treći dan krvarenje je dosta oskudno kao da ga ni nema. Znam da menstruacija ne mora biti istog intenziteta svaki mjesec, ali malo me zabrinjava što je nakon kašnjenja menstruacija oskudna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste menstruaciju. Ona ne mora uvijek biti istog intenziteta. Ako postoji kakva sumnja na trudnoću, možete je otkloniti tako da uradite test.

AnaM88

Poštovani, već sam Vam pisala. Dečko i ja smo dan prije očekivane menstruacije imali odnos samo uz prekinuti snosaj. Zadnju menstruaciju sam imala 24.6. Još uvijek nisam dobila. Čitala sam svašta po internetu i jako se brinem, je li moguća trudnoća od predejakulata (ako je uopce toga bilo)? Osjecam bolove kao pred menstruaciju i stalno mi se čini kao da je došla, valjda jer stalno razmisljam. Mislite li da će doći uskoro i da nije moguća trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

Imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće. Ako se želite uvjeriti uradite test na trudnoću.

enav

Imam pitanje u vezi kašnjenja mjesečnice.
Dakle odnos sam imala 13.7 i 19.7 tj. 22. i 28. dana ciklusa (u kalendaru piše da su to neplodni dani), koji mi je neredovit i nekada traje 28. dana, nekada 35, nekada 32, 31 dan, mjesečnice mi i nisu previše redovite u posljednje vrijeme kao što su bile prije, no nakon kašnjenja po 4, 5 dana se pojave, željela bih napomenuti da su oba odnosa bila zaštićena, bez ejakuliranja izvan kondoma te bez ikakvih interakcija prilikom ne nošenja zaštite. Uglavnom meni je mjesečnica trebala doći jučer, 23.7, no iz nekog razloga još nije tu, a i također nemam nikakve bolove niti grčeve za sada kao znak možda nadolazeće mjesečnice. Moram naglasiti da imam velikih problema sa aknama i hormonima te da je mogućnost da su problem i uzrok tome policistički jajnici, no svejedno bih trebala vaš savjet i zaključak i odgovor bih li se trebala zabrinuti u vezi toga svega. Također se svakako nadam da trudnoću mogu isključiti...
Hvala Vam na razumijevanju!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti. U pitanju je hormonska neravnoteža. Savjetujem pregled, analizu hormona i oralnu kontracepciju. Oralni kontraceptivi su terapija za pcos. Kod žena koje imaju probleme s aknama potrebni su kontraceptivi s antiandrogenim djelovanjem.

tina.1607

Srdačan pozdrav,

Imam jedan kratki upit. Nakon 8 godina korištenja pilula odlučila sam se na prestanak istih jer su mi uzrokovale razne poteškoće. Zadnju pilulu popila sam 26.4. i zatim sam 30.4. dobila zadnju menstruaciju 'na pilulama'. Nakon toga sam ih prestala piti i menstruacija 'bez pilula' mi je došla tek 15.6. Bila je bezbolna, nisam imala niti jedan simptom da će doći i samo se pojavila. Trajala je do 20.6. Nakon toga sam imala kratki smeđi iscjedak koji je trajao oko 3 dana i to sam pripisala ovulaciji (oko 27.6.). Nakon toga je trebala doći iduća menstruacija ali je još i dalje nema. Tijekom odnosa se štitimo kondomom. Unazad tjedan dana (24.7. do danas i još traje) imam smeđi iscjedak koji nije jaki ali opet je dovoljan za tanki dnevni uložak. Pa Vas molim za savjet i mišljenje hoće li se to sve dovesti u red i kako da postupim. Također sam se udebljala 4kile od prestanka korištenja pilula.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prestanka korištenja oralnih kontraceptiva, menstruacija se normalizira unutar dva do tri mjeseca, no ponekad to može potrajati i duže. Ukoliko idući mjesec ne nastupi normalna menstruacija savjetujem da uradite analizu hormona.

enav

Poštovani, pošto je jučer bio već 9. dan kako mi menstruacija kasni, odlučila sam napraviti test "Clear sign" koji mi je izašao negativan, no brine me to što sam ga radila u 1, pola 2 u noći. Je li možda potrebno ponoviti test za dva dana u jutarnjim satima, radi veće koncentracije hormona, kako bih bila sigurna da je istinito negativan, ili nije potrebno.
Hvala Vam na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme kada je test rađen, on je vrlo pouzdan. U slučaju trudnoće, 9. dan kašnjenja menstruacije vrijednosti beta HCG-a bi bile već toliko visoke da bi test detektirao trudnoću, bez obzira na doba dana. Savjetujem pregled i terapiju za poticanje menstruacije.

Niki24

Poštovani, naime menstruacija mi kasni već 14 dana, spolno sam aktivna, no uvijek uz zaštitu. Svejedno sam zabrinuta radi li se o trudnoći ili ne, jer nije bilo svršavanja u meni, ali me svejedno brine toliki izostanak. Inace imam neredovite cikluse. Trenutno imam bolne grudi i bolove u jajnicima, pa me zanima postoje li ikakve sanse da je u pitanju trudnoca ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste spolno aktivni, sajetujem da uradite test na trudnoću.

Em3456

Poštovani, mentruacija mi kasni već nekoliko dana, prošlu sam dobila 13.10. prije toga sam imala seksualne odnose i nismo sigurni je li malo uspjelo doći u mene ili nije, da li je moguće da trudnoća dođe nakon te menstruacije, da je ta menstruacija 13.10. bila samo neko krvarenje za trudnoću. Nemam još baš nikakvih znakova. Neznam o čemu, postoji li mogućnost za trudnoću. Inace mi je ciklus jedno vrijeme bio redovan ali u zadnje vrijeme baš i nije.