kasnjenje menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prerano napravljen test. Ponovite ga ovih dana.
Ako je negativan pročitajte prijašnje posteve koji govore o uzrocima kašnjenja menstruacije.

Holi00

Postovani, mjesecnica mi kasni 10 dana..ciklusi su 30 dana uz kasnjenja dan, dva.. zadnja mj trajala je od 3-8.12. Spolni odnosi katkotrajni bez zastite i bez ejakulacije 24, 29 i 30.12.
Test nega5ivan 7 dan kasnjenja mjesecice. Trebam.li ponavljati test? Je li moguce da je test bio lazno negativan? Trebam napomenuti da sam tijekom 12mj imala.stresan period ispita, imala bolove tijekom mokrenja (dobila antibiotik koji ima lokalno djelovanje za upalu mjehura u granulama koji se pije samo jedan dan) te u 12 mj smrsavila 4 kile i udebljala se 2. Jel moguce da ce mi mjesecnica potpuno izostati? Nemam i nisam imala nikakve simptome dolaska mjesecnice
Unaprijed vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o uzrocima kašnjenja.

Holi00

Mjesecnica jos uvijek nije nastupila, imam li razloga za brigu? Trebam li ponoviti test za trudnocu?
Narucena sam tek sljedeci tjedan kod svoje ginekologice, molim vas odgovor jer umirem od brige o nezeljenoj trudnoci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Ako želite ponovite test.

Holi00

Danas sam bila kod ginekologice rekla mi je da nisam trudna no u nalazu napisala prikazuje se uredan utwrus, endometrij 9mm, ovariji obostrano, vidim znakove grav.
Mozete li mi reci sta to tocno znaxi? Cital sam na internetu te pronasla da je grav trudnoca. Je li koguce da sam ipak trudna? Nisam imala odnose od 30.12.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sad je pitanje vidi li ili ne znakove graviditeta( trudnoće)
Mislim da se radi o njenoj omaški. Prema nalazu uzva ne radi se o trudnoći.

Minniie

Pozdrav, zadnja mens. Je bila 02.07- 06.07. , ovulacija je bila 21.07. Pratim sa lh trakicama. Odnos sam imala u svim plodnim danima i na dan ovulacije ujutro. Planiramo bebu vec neko vrijene. Mens. Kasni 3 dana, test sam radila nakon 1 dana kasnjenja i bio je negativan. Inace imam siptome prije dolaska mens. bolni jajnici i napuhnutost. Sada nikakvih naznaka nemam da treba doci. Imam povecani prozirni iscjedak i bolne grudi. Da li bi test pokazao trudnocu ukoliko je doslo do nje nakon 1 dan kasnjenja ili? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je najsigurniji tjedan dana nakon izostanka menstruacije. Savjetujem da ponovite test.

tic-tac

Poštovani,
Posljednji odnos sam imala 21.4., sa kondomom+prekinuti snošaj, a bio mi je 4. dan menstruacije. Trebala sam dobiti 16.5., no još uvijek nisam, kasni mi tjedan dana. Bila sam pod stresom oko ispita sam zadnjih par tjedana. Osjećam tu i tamo blage grčeve u donjem dijelu trbuha, no menstruacija ne dolazi. Zanima me imam li razloga za brigu, te nakon koliko dana kašnjenja je potrebno potražiti liječničku pomoć?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. U pitanju je hormonski disbalans. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih 10-ak dana javite se liječniku.

Nansy94

Poštovani, imala sam poslednju menstruciju 28.08 i traje mi 5 dana. Zatim sam sa dečkom imala nezastićen odnose, ali vodimo računa i nije ejakulirao u mene, vec van. Tacnije bili su mi neplodni dan uglavnom i jedan dan plodan. Nakon toka sam otisla na more i bilo je hladnjikavo vreme i voda, kupala sam se. Dobila sam na 27, pa sledeci mesec na 24 dana. Sad mi kasni dan menstruacija. Imam samo simptome, bolove u jajnicima i ledjima, kao da ću da dobijem al jos uvek nista. Nisam imala nikakve simptome da se osećam trudno. Da li treba da se brinem. Sta uraditi po tom pitanju?

tipkovnica

Poštovani,
Rodila sam 01.02.2022. i izdajam se još uvijek. Početkom kolovoza sam dobila prvu menstruaciju koja je trajala 5 dana i od tad mi se vidno smanjila laktacija. Nakon toga ciklus mi se nije pojavio, laktacija je sve slabija i slabija. Vjerujem da je potrebno vrijeme kako bi se ciklusi regulirali no zanima me da li postoji briga zbog kasnjenja (pazili smo kod odnosa) i koliko je zapravo normalno da su neredovito ciklusi s obzirom da sam uvijek imala uredne cikluse. Također, imala sam prije 10 godina dermoid na jajniku te prije 7 godina dobrocudnu cistu također na jajniku. Da li se nepotrebno brinem oko svega, svakako cu otici i na pregled. Kada bi se ciklusi trebali vratiti "u normalu"?
Unaprijed hvala