kasnjenje menstruacije

tricka

Pozdrav,
Poslednju menstruaciju sam imala 27.07. i posle toga sam imala nezasticeni polni odnos, ali decko nije svrsio u meni. Menstruacija mi kasni dva dana, a osecam bol u donjem delu stomaka bas kao pred menstruaciju i takodje imam beli sekret, o cemu se radi? Pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Egomania trljanjem nitko nije ostao trudan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tricka ne znam o čemu se radi. Za početak napravite test na trudnoću, a ako je isti negativan onda svakako pročitajte prijašnje postove koji govore o uzrocima kašnjenja menstruacije.

Zbunjenaaaaaa21

Pozdrav..
Zadnja menstruacija mi je bila 22.07.2016. Jos uvijek ovaj mjesec nisam dobila..radila sam test za trudnocu clearbaby digital i test mi je bio nejasan. Pokazao je minus ali preko toga minusa stoji isprekidana crtica kao plus i sad nisam sigurna sta je..da napomenem da radimo na djetetu..

Dejan Šakoronja, dr. med.

odgovorio sam vam.

luciana555

Dobar dan
zadnju menstruaciju sam imala 28.7
2.8 smo pokusali bez kondoma samo malo i prestali 16.8 smo pokusali sa zastitom 3 puuta
on je 2 puta malo svrsio unutar mene u kondom zatim smo prestli menstruaciju sam trebala dobiti prije 5 dana ali jos nisam imam
bol grudima pomalo i bol u doljnjem dijelu stomaka imala sam proliv vec 2-3x nervozna sam jako vec dva dana mi je muka jutros sam se malo znojila i bojim se jel moguce da sam trudna?

luc357

Postovani,
Ovo sam ljeto bila na moru sa deckom. Skupa smo 2 godine, od tog prakticirano spolni odnos godinu i pol. Kratko vrijeme smo se stitili kondomima, ali vec vise od godinu dana konzumiramo metodu prekinutog snosaja. Jedno smo drugom prvi, i do sad nismo imali nekih problema. Menstruacija mi je relativno uredna, iako ponekad dođe do tog da kasni nekoliko dana ili ju dobijem ranije. Na primjer, prije dva mjeseca kasnila je tjedan dana, prosli sam ju mjesec dobila 4 dana ranije, no ovaj mi mjesec kasni 9 dana. Vratili smo se s mora prije 2 tjedna i u međuvremenu sam imala manju upalu mjehura, prehladu te sam promjenila klimu. Decko i ja smo vise puta imali odnose na moru, no nijednom nije svrsio u mene. Uvijek ga je vadio van puno prije ejakulacije. Ne pokazujem nikakve simptome trudnoce, ne osjecam se trudno. Pokazujem simptome menstruacije kao sto su povremeni bolovi i grcevi u jajnicima, pristici i ostalo. Postoji li sansa da sam trudna? I ako nisam, koji su jos moguci uzroci izostanka menstruacije? Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Luciana imali ste odnos sa zaštitom, u neplodne dane te se vjerovatno ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Luc šansa postoji jer ste mladi i neiskusni. Svakako napravite test a ako je negativan o ostalim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

crna123

Postovani,
Menstruacija mi kasni 5 dana, inace imam redovite cikluse i do sad nikad nije kasnila. Imam sve simptome grceve u trbuhu, bolove u grudima itd... Imala sam i bjelkasti iscjedak.. Kad smo zadnji put partner i ja imali spolni odnos nako tog sam krvarila.. Zabrinuta sam sto se dogada

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je od odnosa. Ako su odnosi bez zaštite, svakako napravite test na trudnoću.

med18

Molim za pomoc i savjet! Postovani doktore, prije 8 dana sam imala odnos sa deckom, nismo koristili zastitu, ejakulirao je, ali ne u meni. Trebala sam da dobijem 30.08., kasni mi 2-3 dana. Prije dvije sedmice sam imala blagi cistitis i pjesak u mokracnoj besici. Da li bi to mogao biti razlog kasnjenja i da li mogu iskljuciti trudnocu kao razlog kasnjena? Napominjem da osjecam blage bolove u predjelu jajnika, kao da treba da dobijem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. O ostalim mogućim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

zeki.123

Poštovani, imam 20 godina i neredovite menstrualne cikluse, uvijek je različito, od 28 dana pa sve do 35. Posljednju menstruaciju sam imala 28.7.2016, dakle prošlo je već 36 dana. Ovulacija je bila 15.8. Nemam nikakve simptome koje imam inače kad trebam dobiti. Inače, prije 3 mjeseca, ginekologica mi je UZV-om pronašla ciste na jajnicima, na desnom manju, na lijevom dosta veliku. Zadnjih dana na dnevnom ulosku osjecam vlaznost kao da imam iscjedak, bijele je boje do gotovo prozirne, bez neugodnih mirisa. Imam spolne odnose sa zaštitom (kondon), ne pijem pilule. Zanima me postoji li mogućnost za trudnoću? I je li moguć izostanak menstruacije zbog cisti ili poremećenog bioritma (zadnjih mjesec dana ne spavam najbolje, ujutro idem spavati, a popodne se tek budim). Hvala unaprijed na brzom odgovoru. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je moguća. Svakako napravite test i istu isključite.
O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

_darmar_

Momak i ja smo prije 15-ak dana spavali i kondom nam je pukao ali se ona gumica razvojila od ostatka,ako me razumijete. On nije svršio, ali su mi bili plodni dani. Ja sam ovaj mjesec dobrovoljno davala krv i kasnije sam bila prehlađena,ali sam bila i pod stresom zbog učenja. Kasni mi 5 dana ali svaki mjesec imam odstupanje od 5-10 dana. Inače uvijek koristim kondom. Imam sve simptome kao pred svaku menstruaciju. Da li imam razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom nemate razloga za brigu.

Luka96

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 02.10. A s deckom sam se "mazila" zadnjj dan menstruacije. Od tada me ne prestaje boljeti stomak kao pred menstruaciju. Sada mi kasni vec tri dana, a inace mi dolazi svakih 30-31 Dan. Ovaj mjesec sam provela brinuci se zbog cega me toliko bolio stomak a spolni odnos nikad nisam imala. Grudi me pomalo bole kao pred menstruaciju i stomak ponekad ali ne kao prije. Da li treba da se brinem ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je preopčenito pitanje. Koji je uzrok doista ne mogu znati. Zar mislite da samo kod spolnog odnosa možete imati bol u trbuhu.
Postoje na stotine uzroka boli u abdomenu. Za početak je javite obiteljskom liječniku.

alenko

Pozz kasni mi menstruacija vec 3 sedmice, test je radjen prije sedmicu i negativan. Ne znam sta moze da bude i sta da uradim po tom pitanju