Kratka menstruacija...?

nikkka

Hvala Vam na brzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

littlelady0106

Bok
Odnos s prekinutim snosajem sam imala 4.7. Menstruacija sam normalno dobila 10.7. te je kao uvijek trajala 5 dana i bila normalna
Ovaj mjesec sam 5 dana prije ocekivane menstruacije imala proljev i mucnine, nisam sigurna da li je to virus s obzirom da sam nekoliko dana prije toga bila u doticaju s djecom koja su imala virus
Dva dana nakon "virusa" sam dobila menstruaciju (3 dana prije ocekivanog vremena) ali je bila smede boje na pocetku, kasnije normalno crvene i trajala je 3 dana
Zanima me da li je kratko trajala radi virusa ili postoji mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se ne radi o trudnoći, no svakako potvrdite to i testom.

justsmile

Postovani,
Odnos sa kondomom sam imala 29.7. To mi je bio predzadnji dan mjesecnice. Jucer na 26.dan ciklusa (a inace mi ciklus 29 dana traje) sam dobila mjesecnicu, ali vrlo malo. To je bilo ujutro i stalo je. Cijeli dan nisam vise imala, tako ni danas. Samo jucer ujutro malo. Postoji li mogucnost da sam trudna? Zahvaljujem Vam na odg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

zzbunjena

Dobila sam menstruaciju ,nakon sedam dana kasnjenja koja je svetlo crvene boje .bolna i izuzetno retka(smanjene gustine,tj viskiznosti),i nema delova endometrijuma.Nisam imala nikakve siptome da cu dobiti,i sad a i zadnjih dvadeset dana imam problem sa zatvorom.U ovom mesecu sam imala ne zasticene odnose .O cemu se radi kod mene?

macmillan

Poštovani,

Imam 24 godine i moje menstruacije nikada nisu bile niti obilne niti su dugo trajale. Nemam skoro nikada bolove i dobijam redovno. Međutim, u posljednje vrijeme ta oskudnost me plaši, je li to normalno. Evo npr. danas je drugi dan i to kao da je gotovo. Nakon prošle menstruacije, jedno pet dana poslije, pojavio se smeđi iscjedak, koji je trajao nekih 5 dana. Da li imate neki savjet za mene?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Macmilan napravite UZV sredinom ciklusa, spolne hormone.
Moguće je da se radi o anovulacijskim ciklusima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbunjena to ne mogu znati o čemu se radi. Svakako po završetku krvarenja napravite UZv pregled.

jela88

Postovani, imam 27 godina. Pre prve trudnoce (2015) mi je usranovljen pcos i zavaljena materica. Ciklusi su bili neredovni na 30-35 dana. Pila sam yazz tablete 3 meseca kao i glukofaz. Cetvrtog meseca nisam pila pilule i ostala sam trudna. Posle porodjaja ciklus mi je dosao nakon 60dana i 6 meseci dolazio na 31dan, da bi posle toga pocela da imam oskudne cikluse na 14dana. Sve je to trajalo dok sam dojila malecku. Ginekolog me je pregledao i rekao da je osim pcos sve u redu i da dodjem kod njega kada budem planirala trudnocu. Sada imam ciklus na 27-28dana. Juce (21.dan ciklusa) mi se pojavio braon iscedak, traje i danas. Sta bi to moglo biti? Imam odnose sa suprugom bez zastite tj pokusavamo da zacnemo. Hvala puno unapred! Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa imate pcos , sve smetnje su zbog toga kao i trajanje ciklusa.

jovan888

cao, imala sam odnose sa momkom bez zastite i ovako, menstruacija se pojavila na vreme ali je trajala samo 2 dana... i posle 10 dana opet smo imali odnos i za pola sata sam videla malo krvi al malo, obrisala i gotovo nema vise... imam 16 godina sad da li to znaci mozda trudnoca? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znači. Imali ste menstruaciju.

Lea93

Postovani,
Zadnju kutiju Belare sam uzela 6.7. i imala nezasticeni odnos 21.7.. Menstruacija mi je dosla uredno 24.7.(pocela sam uzimati Belaru radi neredovitih menstruacija i zastite). Posto mi menstruacija nije dolazila nakon prekida uzimanje Belare, radila sam test 27.8. koji je bio negativan. Imala sam nezasticeni odnos od 7.-12.9. i 9.9. nam se izmaklo i odmah smo isli kupiti tabletu za dan poslje (ellaone). Posto i dalje nisam imala menstruaciju, radila sam test za svaki slucaj 15.9. koji je bio negativan. Napokon sam 18.9. dobila menstruaciju koja je u pocetku izgledala normalno, ali je vec za par sati bila jako oskudna (sa pocetkom menstruacije sam se odmah vratila na belaru). 3.mi je dan menstruacije i gotovo je niti nemam. To me jako brine posto su mi inace obilnije. Dali sam trudna ili je stres u pitanju ili pocetak uzimanja kontracepcije? Dali mogu ici na pregled ginekologu posto mi je jako slaba menstruacija ili moram ipak pricekati?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte s pregledom dok krvarenje ne stane. Prema opisanom ne radi se o trudnoći. Vjerovatno je s prestankom uzimanja pilula ciklus i dalje ostao anovulacijski a on može tako izgledati.

lanci222

Postovani doktore,mengu prosli mjesec sam imala 10.9 i ovaj mjesec mi je dosla 2.11 ,a inace mi ciklus traje 28 dana i traje od 5-7 dana ,a ovaj put je trajala 3 dana i 4 dan me bolilo oko mjehura i jajnika s tim da sam u 9 mjesecu imala odnos bez kondoma s prekinutim snošajem -izvan mene ..dali se trebam brinut da sam mozda trudna jer sam citala o implatacijskom krvarenju koje traje tak kratko.Napomena meni je menga bila normalna1 i 2 dan ko i inace,mozda malo svjetlija al jos uvijek je bilo crveno a treći lagano i smeđe ,al me to nes dolje lagano bolilo pa me to sve brine jer mi nikad tak nije trajalo i bilo,ali malo sam prehladena pa mozda je zbog toga,neznam.Trebam li se brinut oko trudnoce ili nečega?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radilo se o menstruaciji. Mislim da ne treba za sada pregled niti UZV.

Anicka123

Pozdrav,
Spavala sam s deckom za vrijeme plodnih dana te nam je prezervativ puknuo,ali nije doslo do ejakulacije unutar rodnice. Dobila sam na vrijeme,ali je slabijeg intenziteta nego inace i vec treci dan kao da je kraj dok inace traje minimalno 5 dana pa sam se zabrinula da bi mogla biti lazna menstruacija ako je mozda bilo predejakulata? No,da jos napomenem da sam malo pod stresom i ne hranim se kao inace pa nisam sigurna je li to mozda utjecalo na intenzitet.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu i pošto ste dobili menstruaciju trudnoća nije moguća. Ako niste sigurni da je to prava menstruacija preporučio bih da učinite test na trudnoću.