"Lažna menstruacija"

Ninat

Postovani, jako sam zabrinuta.
Naime, imala sam zastocene spolne odnose 1.9. Menstruaciju sam trebala dobiti 7.9 i kasnila je te sam nakon 4 dana napravila test za trudnocu koji je bio negativan. Dobila sam menstruaciju nakon tjedan dana od ocekivanog, ali bila je oskudnija nego inace iako je trajala 7 dana. 20.09. Sam imala nezasticen spolni odnos, prekinuti snosaj. I 4.09. sam ponovno dobila oskudnu menstruaciju koja je takoder trajala 7 dana. Imala sam iste simptome kao kod normalne menstruacije, ali zabrinjuje me oskudnost jer inace imam obilne menstruacije. Da li je moguce da je to "lazna" menstruacija?

ankica944

Spolni odnos 12.08., kondom, ali ne znam da li smo ga dobro stavili, osjetila sam u trenutku ejakulacije nešto mokro u sebi, iduću mjesečnicu sam imala 26.-29.08., te poslije 17.09.- 20.09., u 8.mj se činila nešto malo oskudnija, ali teško procijeniti jer inače nemam obilne mjesečnice, ciklus mi u prosjeku traje 24 dana
traje mi inače 4,5 dana i nije nešto jaka, da li je moguće da su ovo bile lažne mjesečnice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ninat mislim da se prema opisanom radi o menstruaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ankica radi se o menstruacijama prema opisanom.

ankica944

Želim napomenuti da je u 8. Mj definitivno bila malo oskudnija nego inače, i dns sam opet dobila, i opet mi je oskudnija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Ako sumnjate kad vam menstruacija stane napravite test.

pitanje6

Postovani, imam redovite odnose, zadnji put 21.1, pijem antibaby pilule. Zadnju menstruaciju dobila sam u subotu 27.1. medjutim oskudnu i danas treci dan krvarenje je preostalo. Postoji li mogućnost da se radi o "laznoj menstruaciji"? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Menstruacija je oskudna jer uzimate pilule. Jedan od glavnih djelovanja pilula je umanjenje intenziteta krvarenja.

Lolita1909

Postovani, vec sam vam pisala na drugoj temi brinuci se da li je u pitanju trudnoca ili ne. Brine me intenzitet moje menstruacije i ako je ovo vec drugi mesec da sam je dobila..
05.01.sam imala ne zasticen odnos tj.penetraciju od par min. nakon momkove ejakulacije (penetracija je bila par minuta nakon ejakulacije)
Mensrriacija je kasnila dva dana sto za moj ciklis nije cudno 09.01.i mensrriacija je bila normalna prvog dana ( uz pracene bolove u stomaku) , ostala 4 dana je bila sve oskidnjija,posebno poslednja tri bila je kao da je poslednji dan.
Dobila sam poslesnju menstruaciju 05.02.poranila mi je menstruacija 4 dana. Verovatno zbog stresa.
Cudno mi je bilo to sto je tekla samo kad se napnem tj.kad mokrim tek uvece je krenulo normalno da curi. Uz propracene bolove. Sledeci dan je bio normalan, a poslesnja tri kao prosli put, kapljice..
Da li to moze da bude tkzv. lazna menstruacija?
Da li je tok menstruacije u redu ili je mozda to uzrok escapelle pilule koju sam popila krajem 9.meseca 2015.
Lep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam kao i ranije. Ako sumnjate da se ne radi o pravoj menstruaciji slobodno napravite test.

Jelena133

Postovani pisala sam Vam na temu implantcijskog krvarenje i moj slucaj je bio da sam imala rizican odnos 11.08 na dan kad sam trebala da dobijem i da sam posle 11 sati popila pilulu za dan posle. Onda sam 13.08 i 15.08 imala slabo rozikasto krvarenje ali smo utvrdili da nije implantacijsko. Kasnila mi je menstruacija 6 dana verovatno i zbog pilule i zbog toga sto sam prethodni mesec prestala da koristim kontracepcijske tablete. E sada, 17.08 rano ujutru me je probudio jak bol u jajnicima i videla sam da sam dobila i to u vecoj kolicini nego inace kad mi krene. Menstruacija je iste boje kao i obicno i nema velikih ugrusaka videla sam samo par puta posle mokrenja neke kao koncice od krvi. Prvi dan sam popila 2 brufena zbog bolova ali danas drugi dan nemam jake bolove i nije mnogo obilna menstruacija pa me zanima vase misljenje da li je lazna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, samo normalna menstruacija izaziva bolove, tako da se sigurno ne radi o 'lažnoj'.

Jelena133

Hvala na odgovoru. Menstruacija traje evo treći dan ali je bolova bilo samo prvi dan tacnije to jutro kad sam dobila pa sam se zato zabrinula jer obicno bude bolna dok ne prestane skroz.

Jelena133

Postovani samo jos jedno pitanje, kad mogu da uradim test a da razultat bude siguran. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Lilla1

Postovani, 8.12 sam imala nezesticeni odnos, a sljedeci dan sam popila pilulu za dan poslije. Sljedeca menstruacija ja dosla redovito, 11.12., ali je bila jako intenzivna i trajala duze nego inace (10 dana, iako ne cijelo vrijeme toliko intenzivno). Nakon roga imala sam zasticen odnos 20.12. Sljedeca mjesecnica je pocela 9.1. i zavrsila 14.1, ali je jako slabog intenziteta i bez bolova (iako ne osjecam svaki put bolove). Da li je moguće da se radi o lažnoj menstruaciji?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome najvjerojatnije su u pitanju normalne, redovne menstruacije. Ako imate bilo kakve sumnje uradite test na trudnoću.

Lilla1

Hvala na odgovoru. Imam još jedno pitanje, naime jučer, 17.1. sam opet počela krvariti uz bolove ( meni ovo krvarenje i bolovi izgleda kao moja uobičajena mjesečnica). Još da napomenem, spolne odnose imam redovito, zaštićene, zadnji 16.1. Koji je mogući razlog ovog krvarenja prošli tjedan?

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da ste dobili menstruaciju, radilo se o disfunkcionalnom krvarenju. Takvo krvarenje nastupa u slučaju blage hormonske neravnoteže.

Jovke95

Zanima me dali imam laznu menstruaciju., Kasnilo mi je 4 dana sto se kod mene cesto desava ali po prvi puta mii je boja bila svijetla prvi dan, drugi dan je bilo nromalo, a treci mi je potamnilo, ali su prva dva dana bila krvarenja jaka. Nevina sam sa momkom sam imala simulacije, gdje su nam se polni organi trljali i par puta smo pokusali da imamo seks, ali himen je bio elastican maskimalno je usao 2-3cm tada je bio bez zastite. U jedneom slucaju je imo erekciju i tada je otilo malo po vagini ali nismo obrisali, dali sam trudna? Hvala za odgovor unnaprijed..