"Lažna menstruacija"

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste normalnu menstruaciju. Niste trudni.

Account

Poštovani,

Ako se 2 dana nakon negativnog testa na trudnoću odnosno 1 dan nakon očekivane menstruacije pojavilo krvarenje je li moguće da je to takozvana lažna menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

To je sigurno prava menstruacija.

Account

Poštovani,

Hvala na odgovoru, imam još jedno pitanje. Ukoliko je taj mjesec popijena pilula za dan poslije, postoji li i teoretska mogućnost lažne menstruacije ili je ona uvijek "prava"? Buduci pilula nema 100% ucinkovitost, moze li se uz pilulu ipak zatrudniti i dobiti "lazno" krvarenje u vrijeme kada bi trebala doci prava menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko se želite uvjeriti da se radi o pravoj menstruaciji ponovite test na trudnoću.

Account

Poštovani,

Hvala na odgovoru, nazalost u mom slucaju nije moguce napraviti dodatni test preko urina. Zanimala me opcenito situacija buduci pilula cesto poremeti trajanje i duljinu menstruacije treba li svaki put nakon nje jos dodatno provjeravati radi li se o pravoj ili laznoj menstruaciji, zapravo me zacudilo kako se malo prica o tom laznom krvarenju, pretpostavljam da to i nije toliko cesto i da se lagano uoci razlika.

Ivo Balenović, dr. med.

Dobili ste pravu menstruaciju. Niste trudni.

Account

Postovani,

Kako ste i predlozili napravila sam 6 dana nakon pocetka krvarenja 2 testa na trudnocu sa popodnevnim urinom i oba su negativna. Mogu li sa 100% sigurnoscu odbaciti mogucnost trudnoce?

Unaprijed hvala.

Anchy16

Postovani,

Dobila sam krvarenje dan nakon ocekivane menstruacije. Medutim cula sam da se ponekad to moze zamijeniti za laznu menstruaciju. Kada najranije mogu uciniti test da bude pouzdan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Account, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Anchy16, deset dana nakon odnosa test je pouzdan.

enaa00

Poštovani, 4.6. ( po kalendaru neplodni dani) dečko je svršio meni po stomaku, a na prstima je imao sperme, obrisali smo to no nisam sigurna je li išta od te sperme slučajno ostalo. Nakon nekih 10 minuta me prstenjačio. Zadnju menstruaciju sam imala do 19.5. i sljedeća mi je trebala doći 12.6. no dobila sam ju danas 9.6.
Postoji li mogućnost da se radio o "lažnoj menstruaciji" i trudnoći?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Dobili ste pravu menstruaciju.

enaa00

Napisala sam Vam to opet jer sam u strahu zbog toga što je menstruacija blaža nego inače, najviše bude kada idem mokriti, stomak me najviše jučer bolio ali su bolovi bili kratki.
Također zbog velikog čitanja na internetu svašta mi prolazi kroz glavu.

Ivo Balenović, dr. med.

Možete se opustiti, niste trudni.