Moguća trudnoća

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli, teško da je moglo doći do trudnoće. Vjerojatno je stres u pitanju. Ipak, za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

ivaaa22

hvala Vam puno na brzom odgovoru.
Zanima me jos samo da li je trudnoca moguca ako su bili neplodni dani (sto po mojoj procjeni jesu, posljednja menstruacija od 18-22.08, odnos 03.09., menstruacija neredovna, uvijek kasni barem 5 dana, nekad zna i preskociti mjesec) a do ejakulacije u rodnicu nije doslo, ni blizu?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom trudnoća nije moguća.

korisnickoime09

Poštovani,
imala sam nezasticeni spolni odnos 3 dana nakon sto mi je zavrsila menstruacija. Decko nije ejakulirao u mene, nego pokraj. Kasnije se obrisao maramicama te smo imali jos jedan nezasticeni odnos i nije ejakulirao. Menstruacija mi kasni 4 dana i imam pojacani prozirno-bijeli iscjedak. Postoji li mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom, mala je šansa za trudnoću, ali budući da Vam menstruacija kasni, uradite test na trudnoću.

Pitanje101

Poštovani doktore. Da li je moguća trudnoća u toku plodnih dana iako se koristi perverzativ zaštita? Uz to ejakulacija se dogodila van rodice. Menstruacija bi trebala nastupiti danas ili sutra (mada nije ciklus bas redovan, zna da varira) ali ima čudnih pojava kao što su mučnine tokom cijelog dana, česte glavobolje, rijetko ziganje jajnika.

Nadica90

Postovani, poslednju menstruaciju imala sam 23.8. Nezasticeni polni odnosi sa partnerom uz prekinuti snosaj desili su se tokom tekuceg, oktobra meseca (tokom septembra nije bilo odnosa) . Medjutim, mesecnice nema. Sta moze biti u pitanju? Pozdrav!

Afrodita11

Postovani doktore,

Htjela bih da Vas pitam da li je moguce da ostanem trudna ukoliko je moja menstruacija svakih 60-64 dana? Naime, u braku sam 7 mj. i sve vrijeme radimo na bebi ali cini mi se bezuspijesno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Pitanje 101. uz pravilno korištenje prezervativa trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Nadica, u pitanju je hormonski disbalans. Ako u septembru nije bilo odnosa, menstruacija sigurno ne kasni zbog trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Afrodita, javite se liječniku. Obzirom na neredovite menstruacije potrebno je uraditi endokrinološku obradu. Trudnoća je moguća samo ukoliko imate ovulaciju. Ovulacija se može dokazati pregledom i obradom.

Nadica90

Hvala na odgovoru. INteresuje moze li hormonski disbalans da uzrokuje hronicni stres?

Ivo Balenović, dr. med.

Stres je najčešći uzrok hormonskog disbalansa.

Nadica90

Postovani doktore, zaboravila sam napomenuti neke stvari, mada ne znam dal ima to nekakvog znacaja u celoj prici. Odnose nismo imali tokom septembra meseca,medjutim, po telesnim i fizickim pokazateljima (narocito vaginalnom sekretu) i kao zena, mislim da sam bila u plodnim danima pocetkom oktobra, iako dosta zakasnelim. Iz tog razloga sam posumnjala na mogucnost trudnoce. Snosaj je bio prekinut, ali zastite nije bilo. Poslednjih 4-5 dana osecam grcenje materice i pojavljuje se povremeno belicat sekret. Inace vec iza sebe imam jednu uspesno izenesenu trudnocu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. 14 dana nakon odnosa on je gotovo 100% točan.

femsi

Poštovani,

Pišem Vam kao zabrinuti muž. Sa suprugom sam imao nezaštićen odnos 3 ili 4-ti dan nakon prestanka krvarenja, tj. do pola bez, a od pola sa zašitom - kondomom. Odnos jeste trajao malo duže nego inače, i sad se ona zabrinula da li nismo prekasno stavili kondom. A u svemu je i zaboravila tačan datum početka menstruacije, ovo su neki moji proračuni koliko uspijem da pratim to.
Sve u svemu supruga inače ima redovne menstruacije na 25-26 dana i pošto ne može da se sjeti datuma početka, brine se da joj kasni. Ja sam prilično siguran u ovo kad se desio odnos, pa Vas u tom smislu pitam koliko je realna mogućnost trudnoće? Unaprijed i veliko hvala na odgovoru.

S poštovanjem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.