Moguca trudnoca

AnaM88

Postovani,

Odnose s deckom sam imala u sestom mjesecu, zasticeni. Imala sam nakon toga menstruaciju 13.7. Medjutim sada mi vec kasni 4. dan. Ne znam zasto... Boli me trbuh vec nekoliko dana. Kao da ce svaki tren, ali nikako da krene. Koji bi uzrok mogao biti?
Zeljezo u krvi mi je bilo 2, pa sam prije pet dana pocela uzimati tablete za zeljezo, je li moguce da zbog toga kasni?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je nakon odnosa nastupila menstruacija, trudnoću možemo isključiti. Vjerojatno je u pitanju blaži hormonski disbalans. Željezo nema utjecaja na ciklus. Pričekajte, menstruacija će doći.

AnaM88

Postovani,
Opet Vam se obracam pomalo u panici. Naime, jos menstruacija nije dosla. Nikada mi nije toliko kasnila. Bojim se trudnoce, iako je gotovo nemoguce (citajuci po internetskim forumima sve je moguce). Zbunjuje me to sto imam menstrualne bolove (bol u jajnicima, donjem dijelu trbuha i ledja), ali menstruacije jos nema. Bolovi su prisutni gotovo cijelo vrijeme. Zadnja mjesecnica mi je bila kao i obicno, nadam se da je trudnoca potpuno iskljucena?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Uradite test na trudnoću, tako ćete biti sigurni.

Enna123456

Postovani, vec sam vam pisala. Odnos sam imala dan-dva prije menstruacije kad mi je vec krenuo rozi iscjdak. Popila sam ella one 15sati nakon odnosa. Sutra dan sam dobila kad sam i trebala. Jel ovo racunam sad ko menstruaciju ( malo je slabija bila al opet 2 i 3 tad je bilo pravo krvarenje) koje se sad ponovno pretvorilo u iscjedak. Dal je definitivno iskljucena trudnoca i kad ocekivat narednu menstruaciju? Hvala vam puno na svim odgovorima

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću. Iduća menstruacija će doći uobičajeno, za mjesec dana.

Postovani, velika sam panicarka i od zadnjeg sam odnosa pod velikim stresom pa Vas molim za misljenje.Ovako, moj "prvi put" ako se uopce moze tako nazvati jer nije bilo ejakulacije ni penetracije vec je decko samo vrhom penisa probao uci ali nije islo jer je previse boljelo, bio je 4.8. bez zastite, zadnju sam menstruaciju imala 24.7. a ciklusi su mi otprilike od 26-29 dana.Po mojim nagadanjima oko 4.8.su mi bili plodni dani i sad me jako strah da nesto slucajno nije uslo ,ponavljam nije bilo ejakulacije u rodnicu vec izvan 10 minuta poslje.Odma drugi dan od odnosa mi je slabo, nisam povracala nego nemam apetita i dodje mi muka i tako svaki dan.Menga mi je trebala doci oko 19.8.no dosla je danas 15.8. jajnici.me bole kao i inace dok dodje,no iscjedak je smeckasti i strah.me ako ce menga trajati krace nego inace da to moze biti lazna menstruacija tj znak trudnoce.Imam li razloga za brigu?inace su mi menstruacije dosta obilne i bolne Unaprijed hvala na odgovoru,Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Somebody77

Poštovani doktore, zadnja menstruacija mi je bila od 3. do 9.8. te mi ciklusi traju nekad 31 32 ili 33 dana(rijetko 34) te sam jucer u par navrata imala nezasticeni spolni odnos. Partner i ja bi imali odnos 10 ak minuta te bi on svrsio izvan mene te bi oprao spolovilo i par puta "potegnuo" rukom da vidi je li u mokracno spolnoj cijevi ostalo sperme i onda bi opet imali odnos, opet bi svrsio izvan mene i opet bi oprao spolovilo i provjerio je li sta ostalo "unutra". Tako smo radili 3 puta. Meni je po kalendaru za 3 dana ovulacija i jucer su mi naravno kao i danas plodni dani. Jako se bojim, oprostite sto zvucim needucirano ali se od straha ne mogu privrati. Uzasno se bojim toga da sam ostala trudna, molim vas za vase strucno misljenje jer se stvarno uzasno jako bojim. Hvala vam najljepsa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli nema razloga za brigu. Ukoliko je partner ejakulirao izvan rodnice, te redovito prao spolovilo ne može doći do trudnoće.

Somebody77

Poštovani dokzore, hvala Vam lijepa na odgovoru. Malo ste me umirili ali evo cisto informativno. Ako sam ne daj Boze jucer i ostala trudna, kada bi mohla napraviti pouzdani test? Nadam se da nisam naravno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dva tjedna nakon odnosa test je pouzdan.

searanex

Dobar dan, ima li moogucnosti da je cura ostala trudna ukoliko je imala spolni odnos, pa dobila menstruaciju ? IIli menstruacija 100% iskljucuje trudnocu. Hvala

Lucija1234567

Pozdrav
S deckom sam prakticirala oralni sex i nakon sto je ejakulirao stavio mi je prste u vaginu. Kako se prethodno dirao po spolovilu zanima me je li moguce da je, ako je slucajno taknuo spermu, moglo ostati dovoljno za oplodnju te trebam li uzeti pilulu za dan poslije za svaki slucaj?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, čim se ejakulat osuši gubi se mogućnost oplodnje, a i ukoliko je ostalo išta na prstu premalo je da bi došlo do oplodnje.

Lucija1234567

I da napomenem menstruacija mi je bila 8.8.-13.8. prije toga 14.7.-20.7., 19.6.-24.6. itd.

Ivo Balenović, dr. med.

Tada ste bili u plodnim danima. Ako želite biti 100% sigurni možete uzeti tabletu za dan poslije, iako je mogućnost trudnoće samo teorija.

Lucija1234567

Postovani
Hvala na odgovoru i zanemarite drugu poruku s danima menstruacije. Tada jos nisam vidjela da ste odgovorili pa sam naknadno poslala
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Ocajnasam

Poštovani,
Imam neke nedoumice pa se zelim posavjetovati sa strucnjakom. Naime, prosli mjesec sam imala nezasticen odnos bez ejakulacije u rodnicu poslije kojeg sam dobila menstruaciju. Bila je bolna, obilna s ugruscima ali mi se zavrsila jedan dan ranije. Ovaj mjesec imala sam dva odnosa. Svaki je bio sa zastitom + prekinuti snosaj. Tocnije, decko bi ejakulirao par minuta nakon odnosa. Sada imam sve simptome pmsa ali menstruacija ne dolazi. Imala sam neke stresne situacije te sam ponovno pocela sa malo intenzivnijim treninzima. Kasni mi tri dana. Imam bolove u lijevom jajniku kao i inace te nekad lagane grčeve. Jucer sam osjetila "mokro" i pomislila eto je napokon no izasao je samo bijeli iscjedak. Sinoc sam imala takoder zasticen odnos medutim decko je ejakulirao u kondom dok je jos bio u meni. Kondom je ostao neostecen. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce zbog svega navedenog ili je uzrok kasnjenja nesto drugo posrijedi? Unaprijed vam hvala na odgovoru.
Lijep pozdrav