Moguca trudnoca

kaca726

Postovani,

Pre dva sata sam imala odnos sa deckom sa kondomom, tokom odnosa on je pukao, kada je decko bio pri vrhuncu, svrsio je po meni.Nisam sigurna da li je nesto ipak ostalo unutra. Molim vas recite mi da li je potrebna pilula za dan posle? Molim vas odgovorite sto pre.

Poslednje menstruacije su bile:
menstracije mi traju 7 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Pilula nije potrebna.

kaca726

Hvala na brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

natalius

Postovani,

Dali je moguca trudnoca u sljedece:
Decko je imao kondom na sebi i pokusali smo da imamo odnos, ali nije bas bilo odnos... Dakle, on je samo stavio vrh penisa u meni, ali zbog plodne dane i previse boli ja sam prekinula odnos i on se odmako iz mene i tu smo stali znaci nije bilo dalje osim tog stavljanja i vadjenja spolovilo. Lezali smo jedan pored drugi, i nakon 10 minuta ja sam njega zadovoljavala i on je ejakulirao u kondom dalje od mene. Kondom je bio citav, nije curilo nista, ejakulat je bio u njemu... Sta znaci ako bi kondom bio ostecen prije kada smo pokusali da imamo odnos, onda bi nakon zadovoljavanja decka, ejakulat bi iscurio iz kondoma, sto toga nije bilo.
Nakon toga nije bilo dodira niti bilo kakvog kontakta moje i njegove ruke po spolnim organima...
Ja sam veliki panicar pa sad sve nesto umisljam i zato pitam ovo mozda glupo pitanje...

Hvala puno!
Lp.

kaca726

Postovani doktore, upravo mi se pojavila braonkasto crvenkasta krv na donjem vesu. Da li je to prava menstruacija?
Osecam bolove u grudima, donjem delu ledja i stomaka. Treba li da brinem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana natalius, trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana kaca726, to je početak menstruacije.

kaca726

Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

skakavac112

Poštovani, dečko i ja smo imali peting prilikom kojeg je on svršio, dio je završio i na mojim bedrima. Nismo ništa prekidali, nego me nastavio zadovoljavati prstima (stavljao ih u vaginu), a na kojima je sigurno ostalo ejaklata. Sljedeći dan sam dobila menstruaciju. Ponovili smo peting pet dana nakon prvog petinga. Dirao je sebe pa mene, nije bilo svršavanja. Zanima me kolika je mogućnost trudnoće s obzirom na sve.. Nakon tog drugog petinga osjećam tupe bolove u donjem dijelu trbuha. Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

janjuska

Poštovani, dečko i ja smo imali peting, uz to on je njegovim penisom dodirivao moje stidne usne. Samo je vrhom dodirnuo ulaz u vaginu (nevina sam). Nije bilo ejakulacije, a ja ne znam da li su mi bili plodni dani ili ne, jer mi ciklusi variraju od 21-28 dana.
Da li može na ovakav način da dođe do trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost da na taj način dođe do trudnoće.

Ja12

Pozdrav
Zanima me jedna informacija.
Kolika je mogucnost trudnoce dok se koriste pilule?
I ako se desi trudnoca koji su najraniji simptomi trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Oralna kontracepcija ima učinkovitost preko 99%. Prvi simptom trudnoće je izostanak menstruacije.

dodo35

Poštovani,
posljednju menstruaciju sam imala 11.8. Sada sam je trebala dobiti 9.9. Ciklusi su mi inace 28-32 dana. Imala sam odnose u vrijeme neplodnih dana, i dan/dva prije ovulacije. Koristen je kondom prilikom svakog odnosa. Je li svejedno moguca trudnoca?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je korišten kondom trudnoća nije moguća.

Mariposa0703

Poštovani,

Zadnje tri menstruacije su bile 21.6., 19.7., 13.8. Imala sam nezaštićen odnos 6.9. i menstruaciju još uvijek nisam dobila, niti osjećam simptome PMS-a. Postoji li mogućnost trudnoće?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

kaca726

Postovani,

Danas sam imala nezasticen odnos pri cemu jedecko svrsio po meni. Prilikom brisanja sam primerila providnu sluz. Pretpostavljam da su i dalje ne plodni dani jer sam menstruaciju imala 01.09 koja je trajala do 08.09. Molim vas reci te mi da li je tableta potrebna?
Poslednje menstruacije su bile: 06.06, 08.07, 06.08. 01.09 i traju 7 dana