Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Moguca trudnoca?


Autor Poruka

banaa

17.04.2020. 22:45

Postovani,

Na Triquilaru sam vec 7 godina, uz povremene prekide. Godinu dana uredno. Zadnja menstruacija bila je od 28.3. do 2.4. Inace su mi ciklusi uredno, 28 dana. Danas mi se pojavio smeđkasti iscjedak. Postoji li mogucnost trudnoce, obzirom na to da tablete pijem uredno.
Inace sam u zadnje vrijeme primijetila lagani pad imuniteta, vezano uz stres na poslu, a i podosta afti u ustima.

Hvala, lp

Ivo Balenović, dr. med.

18.04.2020. 11:30

Poštovana, trudnoću možete isključiti sa sigurnošću. Vjerojatno je u pitanju probojno krvarenje koje nije opasno niti umanjuje zaštitu.

1234p

20.04.2020. 16:35

Ovulacija mi je počela 12.4. I trajala do 18.4., imala sam nezaštićeni spolni odnos (pulling out method) 14.,17.,18.,19.4.
19.4. Sam krvarila nakon odnosa, zanima me zašto?
Danas 20.4. Sam popila pilulu za dan poslije. Je li moguće da svejedno zatrudnim?

Ivo Balenović, dr. med.

20.04.2020. 18:25

Ako ste mislili na menstruaciju (od 12. do 18.), tada su odnosi bili u vrijeme neplodnih dana. Do ovulacije dolazi oko 14. dana ciklusa, a jajna stanica je sposobna za oplodnju do 24 sata. Krvarenje nakon odnosa je najčešće kontaktno - zbog mehaničke ozlijede sluznice.

1234p

20.04.2020. 22:20

Mislim na plodne dane. Mogu li iako sam popila pilulu za dan poslije ostati trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

21.04.2020. 15:00

Onda su odnosi bili u vrijeme plodnih dana. Budući da ste uzeli tabletu šanse za trudnoćom su minimalne, ali ipak postoje. Od 100 žena koje uzmu tabletu dvije ostaju trudne.

klarky

23.04.2020. 09:45

Poštovani, zanima me kolika je mogućnost trudnoće između vremena poslije ovulacije do nove menstruacije, ako je bio ne zaštićen spolni odnos i nije bilo ejakuliranja u blizini spolnog organa. Radi se o redovitom ciklusu koji traje 27 ili 28 dana i osobi koja nema nikakvih ginekoloških problema.
Znam da su to ne plodni dani, ali sam pomalo paranoična i ne iskusna po tom pitanju.
Bila bih vam zahvalna na odgovoru, lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

23.04.2020. 11:15

Poštovana, prema onome što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće. Životni vijek jajne stanica nakon ovulacije je do 24 sata. Nakon toga ona propada i ne može doći do trudnoće.

Gea 26

27.04.2020. 18:30

Poštovani,
Zadnju mjesečnicu dobila sam 28.3.2020. te trajala je do 1.4.2020. Imam skraćeni ciklus od 25 dana s time da mi zna varirati dan više ili manje. Prema kalendaru ovulacija je trebala biti 8.4.2020. Nezaštićeni spolni odnos imala sam 17.4. 2020. kada prema kalendaru piše da je neplodni dan. Menstruaciju sam trebala dobiti 22.4.2020, no još uvijek nisam i kasni mi 5 dana. Od jučer imam pjenasti prozirni iscjedak i osjećam bol u desnoj bradavici. Možete li mi reći je li moguća trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

28.04.2020. 10:30

Poštovana, prema navedenom odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće, odnosno ona je samo teoretska: ako je baš taj ciklus došlo do ovulacije desetak dana kasnije, no za to nema razloga.

foxsmoulder

28.04.2020. 20:30

Postovani!
Moja cura ima 19 godina i vec mjesec i pol pije kontracepcijske pilule Belara. Jucer smo imali seks i ja sam ejakulirao u nju, ona bi trebala dobiti stvari za dva dana. Zanima me s obzirom da je na tabletama, je li ejakulacija u nju svejedno rizicna s obzirom na mogucu trudnocu i trebamo li za vrijeme plodnih dana paziti da ne ejakuliram u njenu rodnicu. Unaprijed hvala na odgovoru!

foxsmoulder

28.04.2020. 20:30

I je li onda nas jucerasnji seks bio rizican, odnosno je li svaka ejakulacija u njenu rodnicu bez obzira na tablete rizicna na mogucu oplodnju?

Ivo Balenović, dr. med.

30.04.2020. 10:20

Poštovani, budući da uzima kontracepcijske pilule ne postoji mogućnost trudnoće niti kada dođe do ejakulacije u rodnicu.

M4C1

30.04.2020. 10:20

Postovani, imam pitanje. Naime imam bebu od 3,5 mjeseca koja je dojena prva dva i zatim kombiniramo dojenje i flasicu do dvije dnevno adaptiranog mlijeka. Prvu menstruaciju nakon poroda sam dobila 31.03. te sam trebala dobiti iducu 27.04. prema onome kako mi je menstruacija bila prije trudnoce, ali ju jos nisam dobila, test sam radila jucer i bio je negativan, takoder cu jos jedan sutra napraviti. Zanima me je li moguce da menstruacija izostane sada obzirom da svejedno i dalje dojim uz adaptirano mlijeko te je li moguce da su sada nepravilni ciklusi? 4 dana prije ocekivane menstruacije sam imala jake grceve i osjecaj kao da cu dobiti menstruaciju te sam dan nakon imala lagano krvarenje par sati nakon spolnog odnosa. Mislila sam da je mozda to bila implantacija, ali je test bio negativan par dana poslije..

Viki912

30.04.2020. 10:20

Postovani, imala sam odnos sa deckom dan nakon kraja menstruacije, menstruacija mi traje 7 dana, svrsio je u kondom obrisao ga te nakon 20ak minuta smo probali bez jedno 10ak sekundi, mjesecnica mi je uglavnom uredna +-dva dana, zanima me postoji li mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

30.04.2020. 11:45

Poštovana M4C1, dokle god dojite menstruacije mogu biti neredovite. Što se ciklusa tiče za dojilje je pravilo da nema pravila. Tek kad prestanete dojiti ciklus će se regulirati.

Ivo Balenović, dr. med.

30.04.2020. 11:45

Poštovana Viki, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Viki912

30.04.2020. 16:05

Hvala Vam na odgovoru, mislite da i ako je ostalo ista na spolovilo u slucaju da ga nismo dobro obrisali nebi moglo doci do trudnoce? Isto tako me strah predejakulata makar je nezasticen odnos trajao 10ak sekundi.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

30.04.2020. 20:15

Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ukoliko je i ostalo ejakulata, ne postoji mogućnost trudnoće.

klarky

03.05.2020. 11:40

Poštovani, jeli moguća trudnoća ako je nezaštićen spolni odnos bio tjedan 7 dana prije nove menstruacije, ako je došlo do ejakulacije u rodnicu?
Radi se o normalnom i redovitom ciklusu koji traje 27-28 dana.