Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Moguca trudnoca?


Autor Poruka

11aleksandra1

04.12.2020. 18:30

Postovani, imala sam polni odnos 19.11. Na 20.11. I partner nije ejakulirao. Taj dan, 20.11. U toku dana sam dobila menstruaciju koja je trajala kao i uvek 5 dana. S obzirom da pratim stanje na aplikaciji, pise mi da je danas dan ovulacije (04.12.).
Jako me bole grudi, i bradavice. Izasle su mi bubuljice po licu (kao da mi nadolazi menstruacija).
Inace mi je ciklus redovan i normalan, ali me buni bol u grudima u toku ovulacije, zato sto mi se ranije nije desavalo. Obicno osetim grcenje materice, i blagu bol u donjem delu stomaka. Sad nemam apsolutno nijedan od tih simptoma ovulacije.
Da li postoji sansa za trudnocom, iako partner nije ejakulirao u meni?(presemena tecnost ili slicno)?

zmaj11

04.12.2020. 23:40

Poštovanje
Zadnji menzis sam imala 23. 11 a 28 i 29. 11 nezasticene odnose sa svrš... u mene . Te danas mi se kod brisanja vidi rozi iscjedak . Zanima me o čemu se radi pošto se još susrela sa tim nisam . Da napomenem da mi ciklusi nisu redovni te se krecu od 24 do 27 dana . Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

05.12.2020. 11:15

Poštovana11aleksandra1, pošto je nakon odnosa nastupila menstruacija, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Ivo Balenović, dr. med.

05.12.2020. 11:15

Poštovana, zmaj11, može se raditi ili o ovulacijskom ili o implantacijskom krvarenju. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

petraaal321

05.12.2020. 23:05

Postovani,zadnju menstruciju mi je zavrsila 30.10.,a zadnji spolni odnos sam imala s deckom 16.11. s totalnom zastitom i nemogucnosti puknuca kondoma. U medjuvremenu od zadnje menstrucije sam pila antibiotike zbog upale mjehura,imala koronu,bila u izolaciji,pocela raditi na novom poslu+stres zbog prekida s deckom i cijeli 11.mjesec mi je bio jako stresan i napet. Menstruaciju jos nisam dobila,danas mi je 41.dan menstrualnog ciklusa,a i inace imam neredovite menstruacije i ciklusi mi se znaju kretati od 38 do 70 dana. Postoji li mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

06.12.2020. 12:50

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. U to se možete uvjeriti tako da uradite test na trudnoću.