Moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tada su neplodni dani, tako da ne postoji mogućnost trudnoće, odnosno ona je samo teoretska.

Sakiiiii

Postovani,
Da li je moguca trudnoca kada je u pitanju zasticen odnos u plodnim danima 2 dana pred ocekivanu ovulaciju stim da kondom nije pukao i nije doslo do ejakulacije?
Da li treba izbegavati odnose u plodnim danima ako se koristi kondom?

hohoho

Postovanje. Imala sam analni seks 1. Februara, odmah po zavrsetku menstruacije. Zatim drugi odnos nerizican 13. Feb. Od tada nisam vise imala odnose. Dobila sam 1. Marta. Medjutim, sada mi kasni vec mesec dana. Uradila sam 4 testa, sva cetiri su negativna, kolika je sansa da su omanuli?

hohoho

Da dodam da sam od 4. Februara krenula na zdravu ishranu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Sakiii, trudnoća nije moguća. Odnos uz kondom štiti od trudnoće i u plodnim danima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana hohoho, testovi su 100% pouzdani.

Burke1996

Pozdrav doktore

Djevojka i ja smo imali odnos jučer, plodni su joj dani

Naime, usao je bez kondoma jednom na 10 sekundi, ostalo je bilo sve oralno zadovoljavanje radi prevencije trudnoce jer nismo imali kondom.. nakon sto sam ga izvadio nakon minut sam ejakulirao van nje, ejakulat nije dospio u rodnicu.. imamo li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nema razloga za brigu. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Day

Dobar dan doktore happy

Danas je 42 od posljednje mentruacije koju sam imala 28.ozujka i trajala je 4 dana popracena velikim mentrualnim bolovima koji su trajali 3 dana.
20.2. je bila kiretaza.
Zanima je jeli izostanak mentruacije rezultat hormonalnoj promjeni zbog kiretaze ili postoji mogucnost da mi je zadnja menstruacija bila “lazna”.
Od zadnje mentruacije nismo imali odnose.

Sirena12

Poštovanje zadnja menstruacije je bila od 28.04 do 03.05 odnos sam imala 05.05. Bez zaštite postoji li mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Day, prema navedenom 28. ožujka je bila prava menstruacija, ali bez pregleda se ne može sigurno reći razlog kašnjenja menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštoana Sirena12, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i mogućnost trudnoće je samo teoretska.

Kernobil

Dobar dan, djevojka i ja smo imali odnos na 10ak sekundi, nije bilo ejakulacije i nisam duboko gurnuo (ni 2 centimetra u nju), zadnja menstruacija joj je bila krajem proslog mjeseca. No jucer je dobila crvenkasti iscjedak, a danas smedji iscjedak. A ja sam imao jako malo pred sjemene sluzi. Prosla su 2 dana od odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju. Trudnoća sigurno nije u pitanju.

Dragan1234

Pozdrav doktore,
Imam dva pitanja u nastavku..
-Imao sam odnos i na početku odnosa nisam koristio zaštitu..točnije nekih 10-20sek i onda sam stavio kondom i imao odnos nekih 5-10min i svršio vani s kondomom..imali tu šanse za trudnoćom?
(Početak plodnih dana)
-Djevojka mi ima policistične jajnike, svaki mjesec ima redovno menst. ali 3-5 dana nekad urani nekad zakasni pa ju zanima dali je teže zatrudnjet općenito osobama s policističnim jajnicim? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Žene sa sindromom policističnih jajnika teže ostanu trudne.

Dragan1234

Hvala doktore na odgovoru,
Još samo jedno pitanje. Djevojka mi je imala menst. od 9.11.-13.11.
Dana 30.11. uočila malo krvi u iscjetku prilikom brisanja
Dana 1.12. ništa
Dana 2.12 opet uočila skroz malo
Znači 30.11. i 2.12. uočila samo u jutarnjim satima, preko dana ništa. Zanima ju šta može bit? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi, ali budući da djevojka ima policistične jajnike moguće da je u pitanju disfunkcijsko krvarenje (zbog hormonske neravnoteže - slabijeg lučenja hormona progesterona u drugoj fazi ciklusa)

1234p

Poštovani, počela sam piti kontracepcijske pilule 3.11. početkom prve menstruacije u tom mjesecu. Imala sam spolne odnose, nezaštićene, ali partner nije ejakulirao u mene. Naime, nakon završetka mjesečnice smećkasti iscjedak je bio postojan cijeli mjesec, vidjela sam na tabletama da piše da je to normalno, ali onda mi je došla menstruacija 27.11. i samo je taj dan bila krvava, ostala 3 dana je bilo samo smeđe do tamnosmeđe boje, nešto kao iscjedak, nakon toga je prestalo. Znači trajala je 4 dana , dok je prošla trajala 8 dana. Sada mi nije jasno je li moguća trudnoća i je li normalno da ju skoro nisam ni imala? Usput, pijem Daylla tablete.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju kraća i oskudnija. To je normalno