Mogućnost trudnoće?

Targaryen

Poštovani, 12.11. imala sam zaštićeni spolni odnos a zadnju sam menstruaciju imala 1.11., planiram sutra popiti escapelle, postoji li još mogućnost za trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, escapelle možete uzeti unutar 72 sata od odnosa. Budući da navodite da je odnos bio zaštićen, smatram da nema potrebe za tabletom.

Ivan2019

Poštovanje doktore,
Evo imam po koje pitanje..
Imao sam 5-6 put odnos s djevojkom u zadnjih mj. dana
Kondom + prekinut snosaj (vani svrsio s kondom u svim odnosima) no ona je trebala dobit 23.11. jos uvijek nije dobila te je imala simptome bol u stomaku prije na dan i sljedeca dva dana al nista..postoji li tu ikakva sansa za trudnocom?
Te jel moguce da se sperma prenes prstima na novi kondom?
(Prilikom mjenjanja kondoma)

Moram napomenut da je prosli mjesec dobila ranije 4-5 dana a sad kasni vec 2 dana i danas smo imali odnos te je viden bijeli iscjedak koji je gust/kremast i nije ga bilo puno..
A prije 3 dana smo imali odnos te je bilo vidljiva prozirna sluz koja se razvlacila nako kao u plodne dane pa postavlja pitanje jel moguce da je to ovulacija?! tocnije plodna sluz mada bi ona trebala bit 14-15 dana prije nove menst.?
U nje je 30 dana ciklus

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Jedini sigurni način da se to potvrdi je test na trudnoću. Sve ostalo je puko teoretiziranje.

Ivan2019

Uredu, hvala Vam doktore na odgovoru. Te jos samo da pitam vrlo vjerojatno i nije trudna kako ste naveli, al de mi recite jel uranjena prosla menst i sad sto kasni moze doc zbog policisticni jajnika? U 6mj ove god rekao je doktor da je cista bila na jednom jajniku i dobila duphaston a drugi jajnik policistican te nije dobila nista od terapije za to.
I zanima me jel policistican jajnik se moze izlijecit ili takav ostaje zauvijek? I jel teze zatrudnijet ako je jedan jajnik policistican a drugi uredu? Svasta pise po netu. Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Kod policističnih jajnika, osim u ultrazvučnom izgledu jajnika dolazi i do promjene u hormonskom statusu. Takve žene nemaju redovite menstruacije, imaju problema s aknama i pojačanom dlakavošću, i često prekomjernu tjelesnu težinu. Tada je potrebna terapija kontraceptivima koji imaju antiandrogena svojstva. Takve žene teže ostaju u drugom stanju. Osim kontraceptiva preporuča se i smanjenje tjelesne težine i redovita tjelovježba. Sve to pospješuje hormonsku ravnotežu. Ukoliko hormonski status nije poremećen nema potrebe za terapijom.

Ivan2019

Hvala doktore i jos mi mozete samo ovo odg. na ovo:
Moze li bit recimo samo lijevi policistican a desni uredu ili u vecini slucajeva budu oba policisticna? Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Ultrazvučno može jedan jajnik izgledati policistično, ali to ne znači da žena ima sindrom policističnih jajnika. Kod sindroma policističnih jajnika oba jajnika su promijenjena, a hormonska ravnoteža je poremećena.

Mimy09

Postovani, ispricavam se ako nije odgovarajuca tema. Naime, suprug i ja radimo na bebi. Obavila sam pretrage i jedino mi fali progesteron. Isto tako nemam ovulaciju pa je doktorica odlucila da pijem klomofen od 2 dc. (Prvi dan 6.11.) mali smo preporucene odnose 11.11 i 12.11. Na folimulometriji je zaključila iliti pretpostavka da je ovulacija bila 12.11. Imala sam 4 folikula (9 dan su dva bila oko 16mm a dva oko 13mm, posto je doktorica bila odsutna pa smo na "slijepo" pretpostavili za ovulaciju), znam da je rano za ista reci i nagadjati da li je uspjelo. Ali od 13.11 imam bolove u jajnicima, ok, doktorica je rekla da to dolazi sve od toga sto je to izazvano i da se utroba napunila sekretom prilikom pucanja folikula i da mi je to iziritiralo sve. Ali evo danas je 29.11 i jos uvijek me bole jajnici. Nekada vise, nekada manje, ali bol je tu. Koristim utrogestan i folnu..uz sve to imam normalne pms simptome bolne grudi, neraspolozenost, nervoza, umor. Zanima me da li je ta bol u jajnicima i dalje kao posljedica klomifena ili? Ispricavam se na duzem postu, ali pokusala sam vam koliko toljko objasniti situaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučam da se javite liječniku radi pregleda. Iako vrlo rijetko, ponekad se nakon klomifena može razviti sindrom hiperstimulacije jajnika.

Marli45

Poštovani,

Zadnja 3. Mjeseca ciklus mi traje 35 dana (ukljucujuci i ovaj). Mjesecnicu sam dobila 24.11. A jedini nezasticeni odnos sam Imala 2.11. Tj prvi odnos smo imali sa kondomom, a sat i pol iza toga (nakon što se decko samo obrisao) doslo je do penetracije svega par puta i odnos smo odmah prekinuli.
Strah me od tog ponovljenog "odnosa". S obzirom da se na internetu na sreću ili na zalost moze svasta procitati zanima me da li mislite da mi je ovo bila normalna mjesecnica ili nesto drugo : trajala je sve do danas (29.11.) dakle 6 dana s tim da je prvi dan islo malo (kako i inace bude), drugi i treci dan obilnije (pogotovo kod uriniranja) te se postepeno smanjivala, sa smeđim iscjetkom na kraju. PMS sam svakako imala, isto kao i bol u stomaku kad sam dobila.
Ne osjecam mučninu, vrtoglavicu itd. Jedino mi je cudno sto osjecam kao da mi grudi rastu (kao pred PMS) s tim da nisu bolne na dodir niti biljezim promjene na bradavicama.
Da li je moguce da su mi se poremetili hormoni pa su zbog toga grudi osjetljive ili?
Ispričavam se ako je pitanje glupo, ali SVAŠTA sam procitala u vezi "mjesecnica" u trudnoci na raznim forumima da na kraju nisam sposobna prepoznat ni što je za mene (ne) normalan
Ciklus.
Hvala unaprijed na odgovoru!

Ivan2019

Uredu doktore, hvala Vam!
Ona ima prekomjernu tezinu..20god, 85-90kg a visine bas i nema..oko 170cm (+ -) i doktor joj rekao da bi trebala smrsavit a kad je dosla u bolnicu jer nije dobila i kad su napravili UZV rekao je da je cista na jednom a na drugom policistican jajnik te dao joj je duphaston da pije..nakon toga je dobila i evo sve do sada..prosli mjesec 5 dana ranije ovaj mjesec vec 7 dan kasni a kad je trebala dobit sad bolio je stomak i svi simptomi bili i vise ih nema
Zanima me vase misljnje jel moguce da je opet cista pa nije dobila ili je to zbog policisticnog jajnika? Ipak odnosi su bili sa kondomom plus prekinut snosaj pa bi trudnocu iskljucili
I jos jedno pitanje i to je sve...kad se mjenja kondom poslje prvog odnosa pa zelis nastavit s novim kondomom jel moguce prenjet dovoljno sperme na novi kondom da bi se oplodilo? Veliki pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marli45, ne postoji mogućnost trudnoće. Dobili ste normalnu menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Ivan2019, menstruacija nije nastupila najvjerojatnije zbog policističnih jajnika. Trebalo bi uraditi analizu hormona. Ne postoji mogućnost trudnoće na način koji ste opisali.

anan25

Postovani doktore, poslednju menstruaciju imala sam 22. oktobra. Menstruacije mi traju od 28-32 dana, i stalno su bile obimne i redovne. Odnose sam imala 10. novembra i koristili smo zastitu pred kraj odnosa sa metodom prekinutog snosaja. 3 dana nakon odnosa pojavio mi se smedji iscjedak koji je trajao 5-6 dana, s tim da je bilo i krvi i jednom me zabolio stomak kao u menstruaciji. Menstruaciju sam trebala da dobijem od 19. novembra medjutim jos nisam dobila. Test sam radila 25. novembra i bio je negativan, pokazao je minus a ne plus. Da li moze to da se racuna kao menstruacija s obzirom ako ne moze kasnilo bi mi vec 13 dana a to mi se nikada nije desilo. Kada mogu da ocekujem sledecu menstruaciju? Da napomenem samo mi se jednom desilo da mi bude smedja menstruacija kada sam bila tinejdzerka. Sada imam 24 godine. I imala sam ovaj mjesec dosta posla, rada u losim uslovima
, neuravnotezenog sna kao i promjene vremena i klime.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je test na trudnoću negativan, a rađen je u vrijeme kada je vrlo točan, navedeno krvarenje možete smatrati kao menstruaciju. Iduća bi trebala nastupiti otprilike u očekivano vrijeme (28 do 32 dana).

anan25

Doktore hvala Vam mnogo! Lijep pozdrav.

Ivan2019

Hvala Vam,
A ovo sta sam naveo sta je bila prozirno/bjela dosta rastezljiva sluz nekako pred mest. jel moguce da je to ovulacija? hocu rec jel moguce da se sve poremetilo i da je ovulacija dosla gotovo pred kraj ciklusa? Lp i unaprijed hvala

Ivan2019

Ma da kraj ciklusa i nije kad menstr. jos nije dosla

Beogradjanka

Postovani,
poslednja menstruacija mi je bila 03.10
13.10 sam imala nezasticeni odnos, 2x uzastopno, gde se momak nakon jednog tusirao i mokrio, to ejakulacije unutar vagine nije doslo. Nakon 22h sam uzela escapell tabletu i nakon 7 dana dobila krvarenje tj.20.10. Menstruacija je jos nema.. Dobijem simptome kao bol u ledjima i jajnici i stane nakon 2,3 dana. Da li krvarenje znaci da je tableta delovala i jednostavno kasni zbog stresa i hormonske tablete? Iskreno, plasim se da uradim test, jednostavno se nadam, jer malo po malo osetim simptom neki. Imala sam jake bolove u zeludcu i mucninu, ali mislim da je to od stresa.