Mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Beogradjanka, krvarenje je najvjerojatnije nastupilo zbog tablete. Zbog tablete postoji mogućnost i da iduća menstruacija ne nastupi na vrijeme. No, problem je to što menstruacija kasni već skoro 2 mjeseca. Savjetujem da što prije uradite test na trudnoću.

Crnamala227

Poštovani zadnja mjesecnica bila mi je 15.- 20. 11 , nakon toga imala sam par nezasticenih odnosa i u vrijeme plodnih dana... Ali sam takodjer dobila i jaku upalu mjehura pa me zanima ima li sanse za trudnocom , ako da kolike su!? Naravno bila sam i kod doktora i "popila" propisanu terapiju za ljecenje upale, pa sada sa upalom nemam problema...

Marli45

Hvala jos jednom na odgovoru!
Imam samo jos jedno pitanje. Dosta pratim svoj ciklus bez obzira na odnose, kako bi i sama bila sigurna da je sve u redu. Svaki mjesec tocno znam odnosno osjetim kad mi je ovulacija te prema tome znam i kada ce nastupiti menstruacija. U 11. mjesecu nisam imala iscjedak kakav je normalan u vrijeme ovulacije. Pa me zanima da li moze vaginalna infekcija utjecat na iscjedak za vrijeme ovulacije? Znam da je to prvi znak infekcije, a g. Infekcije imam povremeno, ako je i jesam imala otisla je sama od sebe, dakle smatram da mi nije mogla previse utjecat na iscjedak (?)
Dakle iscjedak mi nijedan dan nije bio tipican za plodne dane. Ako postoji sansa da nisam imala ovulaciju uopce da li je normalno da se to povremeno dešava ili ukazuje na neki problem?

Beogradjanka

Doktore, tokom noci sam urinirala jer sam pila dosta tecnosti. Oko 10h ujutru sam uradila test i negativan je. Da li da verujem testu, pravilo sam ga koristila

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Crnamala, budući da ste imali odnose u vrijeme plodnih dana šanse za trudnoću su velike (ne može se reći u postotku). Upala mjehura ne bi trebala na to utjecati (ukoliko je došlo do oplodnje)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marli45, iscjedak za vrijeme ovulacije nastaje zbog oskudnog krvarenja u sredini ciklusa (ovulacijsko krvarenja) i traje dva do tri dana. Kod upale se javlja ili bijeli, sirasti iscjedak (gljivice) ili žuto zeleni iscjedak neugodna mirisa (bakterije) neovisno o fazi ciklusa. U tim slučajevima je potrebna terapija. Antibiotik za bakterije, antimikotik za gljivice.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Beogradjanka, obzirom na vrijeme koje je proteklo od odnosa test je veoma siguran.

Beogradjanka

Postovani doktore, uradicu sutra opet.
Da li mislite da je ipak tableta napravila toliki disbalans hormona ili da postoji ipak neki veci problem. Zelim samo da kazem i da vec 2 dana imam temperaturu 37 sa 5, bez ikakve prehlade ili gripa. Desavalo mi se tako pre menstruacije, ali ne tako dugo da me drzi. I jos nesto, uvek me pre menstruacije boli desni jajnik, sada me boli levi, vrlo malo na trenutak desni.
Da li mogu 100% da iskljucim trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Ponovite test na trudnoću. Rezultat će biti 100% siguran. Bolovi u janicima su česti pred menstruaciju i u periodu oko ovulacije i prema njima ne možemo ništa zaključiti. Bilo bi preporučljivo da se javite liječniku radi pregleda i obrade. Obzirom na izostanak menstruacije (a trudnoća je vrlo vjerojatno isključena) može se raditi o hormonskoj neravnoteži. Tada je potrebno provesti terapiju da se potakne menstruacija.

sakiniki

Poštovani,
Ciklus mi traje od 30-35 dana, a menstruacija traje 7 dana. Poslednja menstruacija mi je bila 10.11. Nezaštićen odnos sam imala 21.11. i 27.11. pri čemu je oba puta došlo do ejakulacije. Da li postoji mogućnost da sam ostala trudna?
Kada je najbolje da uradim test za trudnoću?

Beogradjanka

Postovani doktore, opet ja.
Opet sam jutros uradila test i negativan je. Samo jedna crta, druga ni naznake.
Vec 3 dana imam temperaturu 37 sa 5 i nisam prehladjena. Da li moze to da se desava pre menstruacije ili zbog poremecaja hormona?
Znaci da verujem testovima, s obzirom na to da je proslo dosta vremena?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom postoj mogućnost trudnoće. Test je najbolje uraditi par dana nakon izostanka menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Beogradjanka, možete biti sigurni u testove. Temperatura nema veze s ciklusom.

mara7793

Dobar dan, imam uredne cikluse 28 dana, mjesecnica mi traje 5-6 dana, zadnja je bila 15.11. a ovulacija je bila 27.11 \ 28.11, pratim je po sluzi i nakon drugog poroda sam shvatila, ginekolog mi je objasnio i potvrdio, da kada imam ovulaciju me boli tj. osjetim je, tako da smo ovaj mjesec radili na trecoj bebi, ali sada mene zanima ako sam i ostala trudna dali je normalno da me od nedjelje boli u predjelu maternice i jajnika, pogotovo kada legnem na trbuh, radila sam test danas pokazao je -, ali mislim da je ionako pre rano za to, al posto me ta bol i pritisak prati svaki dan malo me strah i htjela bi ako nesto nije u redu sto prije saznati trudnocu. Zvala sam svog ginekologa tj. sestru ona je rekla da mi uputnicu za betu nemoze dati dok ne izostane mjesecnica.

Beogradjanka

Postovani doktore,
Da li je mogla pilula za dan posle da mi napravi toliki disbalans hormona, jer menstruacije nema, testovi negativni.
Citam sve i svasta, na nekim postovima kazu da nisu toliko tacni, znaju da omanu, ali oba puta je bio negativan. Inace, bukvalno od kako sam popila tabletu mislim o menstruaciji, ne mogu da se opustim, plasim se do ginekologa da odem.. samo se nadam da trudnoca nije i da je rec o stresu ili sta vec.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mara, prerano je za bilo kakve simptome uzrokovane eventualnom trudnoćom. Ukoliko menstruacija izostane ponovite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Beogradjanka, savjetujem da uradite analizu hormona. Tada će se sa sigurnošću ustanoviti razlog nedolaska menstruacije. Sve ostalo su nagađanja.

Beogradjanka

A testovima mogu da verujem 100%?

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na vrijeme kada su urađeni oni su 100% točni.

Maminjo016

Postovani!
Cura i ja smo imali odnos i prvo je bio nezasticeni i trajalo je mozda minutu, nakon toga sam stavio kondom i nastavili smo dalje... Zanima me postoji li sansa za trudnocom? Da napomenem to joj je bio zadnji dan menstruacije. Unaprijed hvala