Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ivs123, na taj način ne može doći do trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana tweety789, ovisi kada je bio odnos. Test može detektirati trudnoću tek nakon implantacije zametka u maternicu, a koja se dešava otprilike 10 ak dana nakon oplodnje.

Mucica22

Poštovani, cura i ja imali smo zaštićeni spolni odnos jučer 30.7. oko 22:30 h, koristili smo kondom koji nije puknuo, svršio sam izvan nje rukom u kondom, ali su joj plodni dani. Posljednju menstruaciju je dobila 20.7. i trajala je 4 dana što znači da bi trebala imati ovulaciju 2.8. i da je sada plodna. Zanima me je li moguća trudnoća na taj način i je li potrebno uzeti tabletu za dan poslije?
Unaprijed hvala na odgovoru.
Lijep pozdrav!

tweety789

Poštovani, imali smo dva spolna odnosa u plodnim danima svaki put je zapocelo bez kondoma nekih 10 sekundi i dalje smo nastavili s kondomom, prvi put nije doslo do ejakulacije, a drugi put je doslo u kondom izvan mene.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Mucica22, trudnoća nije moguća i tableta nije potrebna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana tweety789, onda trudnoća sigurno nije u pitanju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Alrak, imate smetnje u probavnom sustavu. Trudnoća sigurno nije u pitanju.

Eva1990

Postovani,
Imam redovite menstruacije koje traju dulje od 7 dana. Posljednji put imala sam 23.4, 23.5, 23.6 te 10.7.
S deckom sam imala prvi spolni odnos jucer, dakle po racunanju neplodni dani. Na pocetku imali smo peting gdje smo oboje bili bez odjece te je on penetrirao u mene kondomom, ejakulirao je malo u mene malo van, no s kondomom. Nakon 20ak min je ponovno penetrirao takoder s kondomom. Mene je strah da nije bilo predejakulata ili nesto slicno te da na taj nacin mogu ostati trudna?!
Hvala unaprijed na odgovoru i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.

jasna45

Poštovani
Koristila sam tablete za odgodu menstruacije Primolut nor,
U isto vrijeme sam popila i tabletu za dan poslije Elleone, jer sam imala nezaštićeni odnos.. 4 dan je već kako sam prestala piti tablete za odgodu a menstruaciju još nisam dobila. Postoji li mogućnost trudnoće? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tablete koje ste uzeli najvjerojatnije su poremetile ciklus. Mogućnost trudnoće je samo teoretska.

natalius

Postovani, na 27 dan ciklusa (2-3 dana prije menstruaciju) imala sam zasticeni spolni odnos koji je trajao max 5 min zbog velike boli. Partner nije ejakulirao. Sutradan, 28 dan ciklusa, dobila sam ocekivanu mjesecnicu. Dali s tim se iskljucuje mogucnost trudnoce ili treba cekati naredni ciklus?
Menstrualni ciklus je redovan, NKC 27, NDC 30 dana.
Hvala! LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena.

dajana955

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 04.08, odnos sam imala 16.08, 17.08, 18.08 i 19.08 s tim da je ejukulirao u mene svaki put kad smo imali odnos. Po mom racunanju to su bili plodni dani. 19.08 sam pocela ici u wc da mokrim svako malo navece mi se cak na papiru pojavilo malo roze boje, ne bi trebala dobiti menatruaciju jos. Da li je moguce da sam trudna i odma mi se simptom pojavio tj implatantsko krvarenje, ili je to infekcija urinarnog trakta ili besike? Kad bi mogla uraditi najraniji test za trudnocu preko krvi ili mokrace?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvarenje se javlja 6 do 12 dana nakon oplodnje, tj. u vrijeme kada se zametak usađuje u maternicu. Već prvi dan nakon implantacije iz krvi se može izolirati hormon trudnoće HCG.

butterfly956

Dobar dan!
Prije tjedan dana sam imala nezaštićeni spolni odnos no dečko nije ejakulirao. Unutar 24h sam popila tabletu za dan poslije. Jučer sam trebala dobiti menstruaciju, ali kasni mi. Da li postoji mogućnost da sam trudna?
Hvala najljepša.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom mala je šansa za trudnoću. Menstruacija vjerojatno kasni zbog tablete.

Ivkica111

Pozdrav!

Je li moguce ostati trudan ako pijes kontracepcijske tablete, a partner nikad ne ejakulira u tebe?
Pijem tablete Estal od drugog mjeseca, pijem ih redovito s tim da sam u 7.mj zaboravila popiti sedmu tabletu te sam drugi dan popila dvije. Nakon tog imala sam nezasticene spolne odnose, ali uvijek bez ejakulacije. U meduvremenu sam pila i antibiotik Makcin iako pise da nema interakcije s oralnim kontracepticima. Nakon toga dobila sam vec dvije menge, s tim da je zadnja bila dosta oskudna (iako od kad pijem tablete, slabije su mi nego prije). Javljam se iz razloga sto me zadnjih 20ak dana muci umor, ponekad vrtoglavica, nadutost, neka bol u trbuhu.
Imam li razloga za brigu ili se bez veze zamaram?

Puno hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Lucijak78

Postovani,
Imam 20 god te mi je zadnja menstruacija bila 25.7. Ciklusi mi inace traju oko 35 dana s tim da mi je menstruacija zadnja tri mjeseca znala kasniti od 5 do 10 dana. Imam redovite zasticene spolne odnose s momkom prilikom kojih kao metodu koristimo prezervative. Ustvari me muci to sto posljednjih 5 dana osjetim knedlu u grlu, odnosno osjecaj stranog tijela u zdrijelu te cesto podrigujem nakon cega mi bude bolje na kratko i onda se opet pojavi isti osjecaj. Zanima me da li bi to mogao biti simptom trudnoce ili neceg drugoga premda sam citala da bi se moglo raditi o nekim gastrointestinalnim problemima? Inace drugih simptoma nemam osim slabih bolova u donjem dijelu trbuha, ali to inace osjecam tjedan dana prije nadolazece menstruacije pa me to ne zabrinjava previse. Hvala unaprijed na odgovoru.