Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem da uradite test na trudnoću.

paccow

Nismo uradili jer je 21.12 ujutro krenulo krvarenje/menstruacija (ako je to to) i evo traje i dalje, kaze djevojka da je isto kao sto inace ima...sad ne znam, je li treba uraditi test svakako?

_makiicaaaa_

Postovani doktore,
Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce bez odnosa. Decko i ja smo upraznjavali peting, doslo je do ejakulacije, s tim da sam ja bila obucena.Da li je moguca trudnoca ukoliko je sam slucajno prenela rukom dole ili na maramicu ili ovako i da je tako moglo doci do trudnoce. Inace su bili plodni dani. Trebam sa dobijem za 3 dana ali nemam nikakve simptome pmsa osim ucestalog mokrenja. Uglavnom mi je pms bas izrazen i bole me grudi a sada nista. Hvala Vam unapred na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj način trudnoća nije moguća.

_makiicaaaa_

Hvala Vam puno na odgovoru, zanima me da li svaki mesec mora biti izrazen pms ili sve zavisi od hormona.
Obicno me uvek bole grudi toliko da ne mogu da ih pipnem a sada nista apsolutno ni malo.
Jako ste ljubazni!!!

Mimiiiiii

Pozdrav,
zadnji odnos sam imala 18.09., a mjesečnicu sam dobila 21. 09., a sljedeća nakon nje je kasnila 6 dana. U 11. mjesecu je bila redovna, međutim sada mi mjesečnica kasni 9 dana. Postoji li mogućnost da su prijašnje mjesečnice bile lažne?

_makiicaaaa_

Postovani, imala sam peting sa deckom, ja sam bila obucena a on je ejakulirao na moju ruku. Kasnije kada sam isla na wc plasim se da to ss moje ruke nije preslo na papir i prilikom brisanja da predje u vaginu a tako ostanem trudna ili da sam se slucajno prilikom presclacenja dotakla dole i tako prenela. Kolika je zapravo mogucnost, bili su mi plodni dani a mozda cak i ovulacija. Ciklusi mi dolazle ba 27-32 dana tako da ne mogu prezicno da odredim. Inace trebam da dobijem za dva dana najvise s tim da nemam neke simptome da cu dobiti. Javlja mi se ucestalo mokrenje i blagi grcevi.
Hvala Vam unapred na odgovoru.

_makiicaaaa_

Pozdrav postovani,
Decko i ja smo imali peting, inace nisam nevina,on je ejakulirao po mom stomaku, obrisala sam to maramicom ali je i deo helanki to upio( bila sam obucena dole).Posle nekih pet minuta mozda i manje otisla sam u wc i zanima me da li sam prilikom brisanja posto sam malo dublje gurnula prste prilikom brissnja mogla to sa ruku preneti ako se nije osusilo i tako ostati trudna, tj da se sa ruku prenelo na wc papir pa tako dole i da tako mogu ostati u drugom stanju?U brzini se nisam ni setila da operem ruka pre brisanja.
Hvala unapred.

Milan445

Poštovani,

Imao sam odnos sa curom prije sedam dana i nismo koristili zaštitu, ali nisam ejakulirao u nju nego sam izvadio nekoliko trenutaka prije, nisam siguran jel bilo predejakulata, sada joj menstruacija kasni već tri dana. Pa me zanima postoji li mogućnost trudnoće. Napominjem tada su joj bili neplodni dani.

Uplasena003

Imala sam peting sa deckom 31 na 1.Dobila sam 1.1, kada je i trebalo. Ejakulacija je bila po mom stomaku, obrisali smo to maramicama ali je na mojim rukama ostalo ejakulata.Nekih pet minuta posle isla sam do wca i zanima me da li sam mogla to preneti prilikom brisanja dole i tako ostati u drugom stanju, obzirom da nisam oprala ruke pre toga. Da napomenem da nisam nevina i ciklusi mi variraju od 27-32 dana. Ciklus mi je trajao 2 dana a ostala tri samo braonkast sekret. Cim mi je prestala menstruacija pocele su da me bole grudi kao pred dobijanje i desni jajnik. Da li mislite da je moglo doci do zaceca i kada mogu da uradim test?

Julka11

Poštovani,
Menstruacija mi kasni 6 dana. Inace mi ciklusi nisu bas uredi ali posljednja 3 mjeseca su bili uredni. Imala sam odnos sa deckom, ali smo koristili zastitu i on nije u mene nego je izvadio nekoliko trenutaka ranije. Zanima me dali postoji mogusnoct trudnoce? S obzirom da sam imala sve simptome do sad kao kad trebam dobit menstruaciju, ali ona jos uvijek nije dosla.
Zahvaljujem na odgovoru

_makiicaaaa_

Postovani,
ciklusi mi variraju od 27-32 dana. Poslednji sam imala 1.1.2023. A prethodne(1.12.,31.10.,4.10.)Peting sa deckom imala sam 31.na 1.1 i posle toku dana sam dobila. Ejakulirao je po mom stomaku, ja sam to obrisala maramicama ali nisam sigurna da sam sa prsta i ruke sve obrisala.Posle nekim pet minuta otisla sam kuci, otisla u wc malo plaknula ruke sapunom i hladnom vodom ali ih nisam obrisala peskirom vec su ostale mokre, uzela sam da se obrisem te sam malo dublje gurnula ruku u vaginu i plasim se da tako nisam prenela spermatozoide preko papira posto je bio vlazan od mojih ruku, a nisam direktno pipala vaginu. Menstruacija je trajala dva dana obilnije i tri dana samo braonkast sekret. Cim mi se zavrsila menstracija krenule su da me bole grudi i desni jajnik sto mi se do sada nije desavalo i imam malo pojacan sekret koji je proziran. Sta mislite da li je ovim nacinom moglo doci do trudnoce, da napomenem da nisam nevina. Da li znate da se u praksi desilo da neko ostane trudan ako je preneo spermu prstom?
Hvala na odogovru unapred

Klaic112

Postovani,
Zadnju menstruaciju imala sam 30.12 otprilike traju 6-7 dana te je neki prosjek ciklusa 28 dana (ciklusi su 27-30 a zadnja dva su bila 27 dana).
Nezasticene spolne odnose imali smo 10,12,13,14,16 dan ciklusa, nismo imali 15 dan iako je mozda onda bila ovulacija ima li i dalje mogucnosti da ostanem trudna?

Mali Fikus

Poštovani,
Kasni mi menstruacija tjedan dana, problem je u tome što mi inače nikad toliko nije kasnila. Zadnja je bila 11.12. ,a odnos je bio 18.12.
Danas sam napravila test (clearblue) ali nisam mogla dočekati jutro pa sam napravila poslijepodne, negativan je. Da li je moguće da je lažno negativan ili da je napravljen pre rano, trebam li ponoviti?
Od simptoma imam bolne i osjetljive grudi, bolove već danima u donjem dijelu kao da ću svaki čas dobiti, glad..

Iva27

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 1 ili 2.1, 12.1 i 19.1 imala sam odnos sa dečkom i ejakulirao je u mene da li će doći do trudnoce ? LP

Pozdrav, djevojka i ja imali smo zaštićen seks, koristili smo kondom, ona je tada bila u plodnim danima. Na vrijeme sam izvadio spolovilo i ejakurlirao u kondom. Ona par dana pred menstruaciju ima bolove u grudima i povraca, a dan nakon sto smo imali odnos je imala malo krvarenje. Moje pitanje je da li je moguće da je ostala trudna ili su to sve simptomi nadolazeće menstruacija?

Andreja02

Poštovani, zadnja menstruacija je bila 31.12.2022. Koristim Clear blue trakice za ovulaciju i Lh pik je bio 9.1.2023. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće ako je spolni odnos sa ejakulacijom bio 19.01. s obzirom da je ovulacija prošla.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Scooter

Postovani,

Supruga ima redovan ciklus na 28 dana. Nakon 6 dana od prvog dana menstruacije imali smo odnos i nismo sigurni da li je ejakulacija bila u vagini. Da li postoji mogucnost trudnoce ?

Zab1234

Poštovani, posljednju menstruaciju sam imala 02.01.23. U trajanju od 4-5 dana. Ciklusi su od 27-30 dana. Imala sam nezaštićeni spolni odnos 23.01.pri čemu nije bilo ejakulacije u rodnicu, i nakon pola sata ponovno ali je prethodno obrisan vlažnom maramicom. Postoji li mogućnost trudnoće obzirom da sam u roku dva sata od odnosa popila ellaone tabletu, a i po kalanderu su bili neplodni dani. Hvala.

Frančeska6789

Poštovani,
nije mi jasno kada sam začela a moram znati otprilike barem zbog privatnih razloga a nitko mi nezna točno pomoći pa sam htjela potražiti pomoć kod vas. Nači ovako, prvi dan zadnje M je bio 21.09.2022. Menstrualni ciklusi mi traju otprilike 23-25 dana, bolje rečeno kako kada(menstrualni ciklusi unazad 7 mjeseci: 23/24/22/22/32/21/29). Ja sam napravila test trudnoće 25.10.2022. i bio je pozitivan. A spolne odnose sam imala 15.09., 20.09., 29.09.2022. Svi spolni odnosi su bili nezaštićeni i neznam kad se je trudnoća mogla tocno desiti i zato tražim pomoc Vas tj. stručnjaka, a 15.09. sam imala spolni odnos kada je decko svrsio van i nakon toga se dobro obrisao i bio je opet spolni odnos i ponovo je svrsio van mene drugi puta pa mislim da tada nije bilo moguce zatrudniti. Pa tražim pomoć od vas jer sam na sto muka i više neznam koga bih zatražila za pomoć. Uglavnom, mene zanima sada vaše mišljenje kada sam ja začela po vašem mišljenju iz iskustva. I dali je to moglo biti 15.09., makar je svrsio van svaki puta ali ne moze se znati, neznam uglavnom ja ali se nadam da nije bilo 15.09. to. I jos sam poslje toga imala tu zadnju menstruaciju (21.09.2022.; trajanje-6 dana) koja je bila uobičajena i normalna te je došla 2 dana prije.

Još uz to bih nadodala UZV nalaze trudnoće moje ginekologice, koje također ne razumijem i neznam što znače. Ako mi mozda mozete ukratko objasniti. Isto tako možda ce vam sa UZV nalazima biti lakse procijeniti datum začeća. Nalazi od 24.01.2023.
AGE:-GA(LMP) 18w
-GA(AUA) 18w 3d

Value 1st
BPD 4.38cm 4.38
HC 7.44cm 14.88
OFD(HC) 2.47cm 4.94
AC 12.77cm 12.77
FL 2.74cm 2.74

Eto to je moje pitanje za Vas...pa ako bi bilo moguce da mi pomognete bila bih vam jako zahvalna i mir u duši. I samo jos, da li postoji mogucnost da sam zatrudnjela 15.09. onda?
Unaprijed, hvala lijepa!