Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem analizu svih hormona: hipofize, štitnjače i spolnih hormona.

lexie123

Postovani,menstruacija mi kasni 21 dan,s tim da nemam cikluse tocne u dan.Spolne odnose imam sa kondomom.Zadnjih 5 dana imam svijetlo smedji iscjedak,a napravila sam 4 testa trudnoce koja su bila negativna.Postoji li mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su 4 testa negativna, sigurno se ne radi o trudnoći.

Reasimba

Poštovani,molim vas da mi kazete da li je moguce da sam trudna, znaci bili su spolni odnosi27.08. prekinuti snosaj,nije bilo ejakulacije u rodnicu. Nekih desetak dana od toga,desilo se krvarenje kao menga 06.09,iskoristila i tampone,zatim se povukla sedmog i opet bilo od osmog do 09.09. po racunici sam trebala dobit 10.09. e sad, boli me u predjelu jajnika i malko grudi, posto sam rodila prije sedam mjeseci,jos imam nesto mlijeka,ali ne dojim vise(beba nece). Da li je moguce da su ovo bolovi ovulacije ili sam trudna?

Maja556

Poštovani,
zanima me postoji li mogućnost trudnoće ukoliko je nešto malo sperme pokapalo blizu mojeg spolovila? Danas mi je osamnaesti dan ciklusa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana reasimba, vjerojatno se radilo o ovulacijskom krvarenju i bolovima, ali za svaki slučaj uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Maja556, na taj način ne može doći do oplodnje.

Kable1

Poštovani doktore,

10.07. Popila sam tabletu za hitnu kontracepciju nakon snosaja i dobila 11.07. normalnu mjesecnicu. Sljedeci mjesec menstruacija mi je trajala oko 8 dana ( uobicajenio traje 5 ), te je dosla 2,3 dana ranije. krvarenje se izmjenjivalo od jakog do smedeg sekreta u malim kolicinama. Ovaj mjesec trebala mi je stici mjesecnica 6.09. , ali kasni evo 8 dana . Imala sam nezasticeni odnos u noci 25. na 26. 08. ( kad mi nisu bili plodni dani) i odnos je zavrsen prekinutim snosajem, a muz je prije odnosa urinirao. Napravila sam 2 testa Clear Blue Digital nakon sto nisam pila vodu 4 sata da osiguram koncentriranu mokracu ( nisam se mogla strpiti do jutra)i oba su izisla negativna( radila sam ih jucer u ponoc i prekjucer popodne ) . Dali je prerano i postoji li sansa da sam trudna? Takoder imam uterus bicornis dijagnosticiran sa 16 godina , sada imam 24. Nisam pila lijekove zadnjih mjesec dana, nikad dosad nisma bila trudna i nisam pod nekim narocitim stresom. Mozda mi je ta pilula posemerila hormone u 7. Mjesecu , stvarno ne znam. Ne osjecam simptome nit menstruacije nit trudnoce . Nisam imala implantacijsko krvarenje nakon posljednjeg odnosa. Najvise me stresira cinjenica da su testovi negativni, a ovo je prvi put da mi menstruacija ovoliko kasni. Kad je moguce pouzdano reci da nisam trudna? Hvala na pomoci i lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa do testa, rezultat je vrlo pouzdan. Najvjerojatnije se radi o blažem hormonskom disbalansu. Savjetujem da uradite hormonsku analizu.

dajana955

Postovani, ranije sam vam pisala. Ali evo opet cu ponoviti.
Naime, planiramo bebu, zadnju mens.sam imala 04.08. Odnose 16.08 17.08 18.08 i 19.08 sa ejakulacijom u mene. Nastavili smo da imamo odnose od 21.08 do 03.09 takodje sa ejakulacijom u mene. Ciklus mi traje 31 dan. 04.09 sam osjetila da mi je nesto procurilo, bila je smedja fleka na gacicama u toku dana je samo dok sam urinirala izlazila crvena krv nije tamna krva bila, jako rijetka i crvena boja na papiru ponekad crvena ponekad roza. Trajalo mi je 46 h i stalo, s tim da je jedno jutro kad sam se probudila i otisla na wc poteklo ona kao gusca krv slicno mens.al je odma u toku dana nastavilo da bude rijetko i svijetlo. Na ulosku nije bilo skoro nista. 08.09 i 09.09 smo takodje imali odnos takodje sa ejakulacijom u mene. Da napomenem, PMS simptomi su mi jedino razdrazljivost, nervoza. Kad trebam dobiti stomak me presjece i taj dan me samo boli (u ovom slucaju nije me bolio) . Nikada u zivotu a imam 23 godine me grudi nisu u PMS-u bolile, jedino sada prije ovog krvarenja ( ne znam je li lazna mens.implantacijski ili prava mens.) i evo sad me bole uzasno bradavice ne mogu ih dodirnuti, cak na aeurolama imam neke male okrugle kvrzice i okolo bradavica th rubovi su mi ljubicaste boje a sredina roza. Cesto imam zgaravicu, ili grceve u stomaku (lagane). Vecinu dana sam pospana. Radila sam test.dan poslije krvarenja, negativan. Kupila sam ga opet ovaj put neki jeftiniji, sacekacu do vikenda. Postovani oprostite sto sam se ovoliko ispisala, da li je moguce da sam trudna a test laze? Ako vam ovo ne lici na trudnocu, sta bi moglo biti? Bradavice me u zivotu nisu boljele, a krvarenje ni nalik mojoj menst.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponovite test na trudnoću. Možda ste ga uradili prerano. Simptomi koje navodite su uzrokovani hormonskim promjenama, a nemoguće je ovako reći da li je uzrok tome trudnoća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako je nastupila menstruacija, trudnoća nije moguća. Ponekad krvarenje u ranoj trudnoći može biti shvaćeno kao menstruacija i zbog toga dolazi do zabune. Za vrijeme menstruacije su neplodni dani, ali postoji teoretska mogućnost da dođe do trudnoće budući da je životni vijek spermija do 72 sata. Dakle, oni nastavljaju živjeti i nakon što menstruacija završi, pa ukoliko taj ciklus ovulacija nastupi ranije, moguća je oplodnja. Plodni dani su od 11. do 17. dana ciklusa (kod urednog 28 dnevnog menstruacijskog ciklusa)

karla996

Poštovani,
zadnju menstruaciju imala sam 21. srpnja, koja je došla nakon 30 dana, dok sam bila na moru. Pazila sam se prvi dan, nisam se kupala, samo malo sunčala, ali je bilo oblačno. Ostale dane sam se kupala i sunčala. Uglavnom bi to bilo uđem u more, smočim se, izađem Sušim na suncu. To mi se dogodilo tako prvi put, inače ne prakticiram pranje kose za vrijeme krvarenja, ali tada sam je prala. Menstruacije su mi inače neredovite i rijetko kada dolaze nakon “mjesec dana” uvijek čekam i bude otprlike oko 35og dana. Neredovite su od početka. Moram naglasiti da sam iz tog razloga i zbog problema s licem Tj aknama na licu u 12 mjesecu 2016 počela piti Yaz pilule, te sam ih pila do 10og mjeseca 2017. Tada je menstruacija bila redovita, no čim sam prestala piti opet je počela kasniti. Također, na Uzv pregledu su mi rekli da mi je jedan jajnik polcističan. U prosincu 2017 počela sam piti roaccutane tablete, te sam s njima prestala na početku sedmog mjeseca, prije odlaska na more. 7. Lipnja radila sam krvnu pretragu Progesterona (21. Dan) i iznosio je 0,481 ng/ml. Spolni odnos imala sam drugog i tridesetog kolovoza. Bez zaštite, ali dečko nije svršio u mene, nego u maramicu izvan mog spolnog organa. Danas je 14. rujan 55. dan ciklusa, a ja još uvijek nisam dobila. Radila sam tri puta test s pastom na jutarnji urin i bio je negativan, također sam 7.9. radila test za trudnoću, ali ne na prvi urin, jer je na njemu pisalo da se može bilo kada, ako se testira nakon što je mjesečnica trebala doći, i on je bio negativan. Zadnjih dana me bole leđa u donjem dijelu, pogotovo kad ležim i ponekad osjetim bol u jajnicima, sličnu menstrualnoj boli. Stoga me zanima vaše mišljenje. Sada već puno paničarim, stalno razmišljam o tome. Postoji li mogućnost trudnoće, i ako postoji koliki je rizik zbog roaccutanea? Pila sam po dvije tablete od 10 mg/dan na 75 kg težine. Dermatolog kaže da je to jako mala doza, ali meni je znatno pomogla. Prije 5 dana sam otputovala iz svoje države u Austriju, te nisam trenutno u mogućnosti posjetiti ginekologa, zbog toga sam primorana ovako se obratiti.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa do testa na trudnoću, rezultat je pouzdan. Vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu.

sacriiy

Poštovani,
željela bi se nadovezati na svoj posljednji post (08.09.) u kojem sam navela svoje navodne simptome ovulacije.
I dalje osjećam veliku nadutost (trbuh mi se znatno povećao i napuhao) te jake bolove u abdomenu i zdjelici, a ti bolovi traju dosta dugo. Osjećaj kao da će menstruacija istog trena nastupiti. Takoder, osjećam lagane bolove u nogama. U zadnjih nekoliko dana sam također, imala problema sa stolicom, tj. zatvorom, a i grudi su i dalje jako osjetljive, nabrekle te pomalo bolne na dodir. Nisam sigurna jel su ovo simptomi pms-a, trudnoće (ili je i dalje prerano za ikakve simptome) ili su ovi bolovi u abdomenu ipak povezani sa problemima s probavom ili slično. Pošto mi je posljednja menstruacija nastupila 20.08., iduća bi trebala biti tokom idućeg tjedna..
Hvala vam unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako Vam menstruacija još nije izostala ne može se raditi o simptomima trudnoće. Obzirom na sve što ste naveli savjetujem da se javite liječniku. Simptomi su najvjerojatnije povezani s probavnim sustavom.

Dosuu

Imao sam odnose s djevojkom 4ti dan ciklusa,s tim da joj ciklusi traju 6 dana i ejakuirao sam u nju,koje su mogucnosti trudnoce

Marina26

Poštovani, pisem ponovo jer ne vidim ds se moj prvi post objavio. Naime, sinoc sam zavrsila na hitnoj zbog teske zubobolje i dobila antibiotik klimicin 300mg koji trebam pit svakih 6 sati. U cetvrtak, petak i subotu sam imala Odnosne a kao zastitu koristim yasmin. Kako sam odnos imala u subotu ujutro a sa antibiotikom krenulabu dva ujutro u nedjelju i trebam ga pit iducih 10 dana zanima me sto ej da mojom zastitom? Da li zbog ovih prethodnih odnosa mogu ostat trudna ili samo u narednom periodu? Ostalom mi je oko 7 tableta yasmina jos a također bi rekla da sam zbog bolova u zadnja dva dana popila jos i 4nć nurofena i1 ketanol. Yasmin pijem svako vece oko 9 sati. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, klimicin neće smanjiti kontracepcijski učinak. Nurofen i ketonal također nemaju utjecaj na kontracepcijske tablete.

SndLkc1

Zdravo!
Imam nekoliko pitanja pa se nadam Vašem odgovoru na svako od njih, ili bar na neka od njih.
Naime, od jula ove godine (zbog stresa) mi menstruacija kasni po 9/10 dana svaki mjesec i zanima me kako mogu izračunati plodne i neplodne dane s obzirom da mi je taj novi ciklus oko 37, 38 dana?
Dalje, nevina sam i nikad nisam upražnjavala ni odnos a ni to da me moj muškarac zadovoljava gurajući prste u vaginu. Upražnjavamo oralni sex i maženje. Prije 3 dana (subota) smo počeli sa oralnim sexom, prvo ja njemu pa onda on meni. Ali nakon što sam ja završila on je ejakulirao. s obzirom da sam to progutala, minut kasnije je spomenuo da je izašlo još kap/dvije sperme. Vjerovatno je dotakao prstima pa osjetio jer je bio mrak. Neko vrijeme (5, 6 min) poslije toga smo bili zagrljeni i nisam sigurna da je on baš obrisao ruke kako treba prije nego me je počeo maziti prstima. Zanima me, ukoliko je bilo tih kap/dvije sperme na njegovim prstima, da li je moguće da zatrudnim nakon toga što me je dirao prstima po klitorisu i oko ulaza u vaginu? Napominjem da sam bila dosta vlažna pa sam još više uplašena. Rekla sam mu da me ne dira rukama nakon možda 2 3 min jer sam se sjetila toga, ali me panika istog trena uhvatila i već danima razmišljam o tome. Kolika je vjerovatnoća da žena zatrudni tako? 1:10000? 1:10?
Za plodne dane sam pitala zato što mi je menstruacija počela 6.9 i završila 11.9 (s tim što se 12.9 pojavio smeđi iscjedak nakon trčanja) i zanimalo me da li mi je bio plodni dan tokom tog događaja u subotu.

Unaprijed hvala na odgovoru. Nestrpljivo ga očekujem.
Lp.