Molim za mišljenje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da bi se trudnoća već trebala vidjeti vaginalnim ultrazvukom, bez obzira što je ciklus neredovit. Dakle možete na pregled ovih dana.

MALAL

Hvala Vam! Evo jutros sam zvala i gin. me naručio za 29.11.!

I još nešto, oduvijek sam aktivna, bavila sam se rukometom, dosta teretanom, zadnjih 5-6 god. razne vrste aerobica, i trenutno idem na Zumbu (također vrsta aerobnog plesa)..... da li mogu slobondno nastavit s vježbanjem ako se osjećam uredu? Odnosno kava je vaša preporuka vazano uz navedeno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da se u trudnoći možete baviti laganom tjelovježbom. Agresivnije kretnje i istezanja se ne preporučuju.

a&d

Poštovani
Kod zadnjeg posjeta ginekologu iz brisa sluznice rodnice izoliran mi je Streptococcus hominis B grupe. Doktorica mi je propisala recept za amoksicilin (3 puta na dan, kroz 10 dana) i vaginalete, te je rekla da se i partner treba lijeciti (on pije isti antibiotik 2 puta na dan). Rekla je da dodem ponovo za 2mj.da opet napravim bris rodnice kako bi vidjeli je li se to izljecilo. Ono sto mene zanima je to, da li mogu imati spolne odnose s partnerom, ako ne, koliko dugo ne bi trebali imati spolne odnose? unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem da nemate odnose tijekom terapije. Kad se ponovi bris te ako bude negativan, onda možete nastaviti s odnosima.