oskudna menstruacija

Malena1809

Poštovani,
predzadnja menstruacija mi je bila 16.04.2019., a zadnja 14.05.2019. (ciklus traje od 24-28 dana). Predvecer prvog dana zadnje menstruacije mi je skocila visoka temperatura te sam imala nekakvu virozu narednih par dana. Ta menstruacija je bila dosta oskudnija i kraće je trajala, 4 dana, a inace mi traje skoro 6 dana. Postoji li nekakva poveznica izmedu oskudnije menstruacije i viroze ili je pak neki drugi razlog? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja. To ovisi o djelovanju hormona na sluznicu maternice.

Malena1809

Poštovani, sinoc (14.06. -- 23 dan ciklusa) sam opet za vrijeme spolnog prokrvarila, ali dosta obilnije nego zadnji put. Kao da mi je menstruacija uranila, a trajalo je samo 1 dan). Jesam li trudna?
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možda se radilo o kontaktnom krvarenju. 23. dan ciklusa je prerano da bi krvarenje bilo povezano s trudnoćom.

direktna

Poštovani,
Poslednju menstruaciju sam imala 3.06. bila je oskudnija nego inače, i dobila sam je na 23. dan, a dobijam na 25-28 dana. Uspaničila sam se da to nije možda prava menstruacija i 11.06. sam uradila test na prvi jutarnji urin, bio je negativan. Ali, radi sigurnosti , 18.06. sam uradila HCG koji je 1,0.
Da li sve ovo isključuje mogućnosti trudnoće?
Jer, da je to kojim slučajem bilo implantacijsko krvarenje, test bi bio pozitivan?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena. Da se radilo o implantacijskom krvarenju test bi bio pozitivan.

Pahuljica13

Postovani doktore,
Imala sam redovnu menstruaciju do siječnja ove godine, tad mi je mjesecnica kasnila 15 dana i bila je normalne obilnosti, nakon toga, u veljači kasnila je 7 dana te je isto bila normalne obilnosti (inace mi traje 3, maksimalno 4 dana). Zatim sam dobila mjesenicu 4. ozujka, koja je uranila 11 dana i bila je malo oskudnija. E sad, trebam dobit za tjedan dana, i prije 2 dana mi se pojavilo malo krvi na donjem rublju za sto sam mislila da je periovulacijsko krvarenje, Poslije tog uopce nije bilo krvi, ali je tek sinoc bilo obilnije nego prekjucer i malo me bolio stomak, jutros isto slabije... inace sam seksualno aktivna, imam siguran seks s deckom i nikad ne dode do ejakulacije unutar mene. O cemu bi se ovdje moglo raditi?

Pahuljica13

Također, zaboravila sam napomenuti da sam se pocela baviti intezivnim tjelovjezbama, prije cca 2 tjedna.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans koji je poremetio menstruacijski ciklus. Intenzivnija tjelovježba ima velik utjecaj na hormonsku ravnotežu.