plodna voda

Kop12

Pozdrav. Evo mene opet sa pitanjima.
37+0
Tezina bebe 3363g
Plodna voda AFI 18. Kroz cijelu turdnocu je povisen. Pisala sam vam vec da mi ne ustanovljen trudnicki secer.
Mjere bebe: BPD 96.4
KU 343, 4
AU 345, 0
FL 69, 0
KU/AU 0.995
Plazenta: Iza, Grannum Grad0.
Vase misljenje? Dal je potreban inducirani porod? Radili su mi doplerre sve je u redu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ušli ste u termin. Za sada nije potrebna indukcija poroda. Potrebne su redovne kontrole. Treba pratiti CTG i nalaz na ušću maternice. Prema tome će se odlučiti o vremenu i načinu poroda.

MilaRB

Dobar dan doktore. Ako mi možete odgovoriti - naime, u 34+5 mi je izmjeren AFI 17. Dr nije ništa komentarisao, već sam ja to pročitala na izvještaju kad sam kući došla. Da li je to normalan AFI za 34+5?

Ivo Balenović, dr. med.

To je uredan nalaz.

MilaRB

Hvala puno doktore

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Loli27

Postovani, na pregledu u 31 i 0 nedelja na pregled je ustanovljena reducirana plodna voda koja je izmerena vizuelno taka da nemam AFI
Mere se sledece
BPD 8.02, HC 28.16, AC 23.63, FL 5.68, tezina 1350
Receno mi je da plod zaostanuje
Ctg je uredno nema kontrakcija, bebini otkucaju takodje protoci su dobri pupcane arterije 0.65,Pi 1 01, posteljica uredna, nema infekcije, kod mene isto sve je ok.
Molim vas za mislenje, napominjam da se radi o bliznackoj trudnoci dizigotni bliznaca, kod druga beba sve je uredno, jer moguce da nemaju mesta pa desava ovo so plodna voda ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je unutar fizioloških granica odstupanja. S djecom će biti sve u redu.