Razlozi kašnjenja menstruacije.

amazing111

Poštovani, naime zadnju menstruaciju sam imala 16.12 do 20.12. Pijem Diane 35 zbog PCOS vec dvije godine, te otprilike toliko dugo imam i odnose sa istim partnerom. Dakle kao zaštita je Diane 35.. Zadnji odnos smo imali 3.1.. Negdje sredinom ciklusa sam imala pojačan iscjedak,smečkast,trajao je otprilike 3 dana..Zadnju tabletu sam popila 7.1,dakle nastaje sedmodnevna pauza prije uzimanja nove..Još uvijek nema menstruacije ali ništa neobično..Imam bijelkasti iscjedak,sa ponekim končićem krvi.. No imam užasne bolove u leđima, mislim da su bubrezi,toliko jaki da na intervale ne mogu da se ispravim.. Također imam i proljev,stalno kišem,pomalo kašljem.. Ono što me zanima je da li se radi o trudnoći (zbog bolova u leđima i čudnog iscjetka)? Diane 35 pijem od prvog dana po uputama,redovno i strogo se pridržavam pravila. Unaprijed veliko hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samosvoj imate menstruaciju. Ne trebate brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Smetnje koje imate nisu znak trudnoće. Javite se liječniku obiteljske medicine.

vlem1998

Poštovani!

Moje menstruacije idu redom ovako: 24.9. , 20.10. , 17.11. , 15.12. Kao što vidite odskaću dan dva svaki puta. Imam pitanje za vas. Dana 30.12. imala sam spolni odnos s dečkom,bez kondoma,no samo na jako kratko,nije bio ni blizu svršavanja a kamoli da bi u mene svršio. Pomoću kalkulatora na internetu izračunala sam da bi mi sljedeća menstruacija trebala doći 12.1., no kasni mi dan. Prije tjedan dana,jedno tri dana sam osjećala bol u želucu i pekla me žgaravica. Također,prije par dana isto me bolio želudac. To je moguće zbog stresa jer me i inaće boli želudac dok sam pod stresom i zbog hrane koju konzumiram. Zadnjih 3-4 dana osjećam se kao da ću dobiti menstruaciju,ali se pojavljuje samo iscjedak bijelkasto-žučkaste boje i osjećam vlažnost,također,na dodir su mi grudi osjetljive kao pred mestruaciju. Imam li razloga za brigu tj. postoji li mogućnost trudnoće? Ili da pričekam još koji dan menstruaciju?

Hvala puno.

MJ5545

Samo da nadopunim svoj post:
tjedan prije prepoznavanja simptoma gljivične upale sam pila antibiotike KlavoPhar za upalu krajnika, a pročitala sam da gljivična infekcija se može pojaviti kao posljedica korištenja nekih antibiotika

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vlem prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći, ako niste bili previše subjektivni u opisu. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

MJ svakako da je uzimanje antibiotika uzrokovalo gljivičnu upalu.

vlem1998

Nisam bila subjektivna. To je bio jedini odnos bez zaštite,ako se i može nazvati odnosom jer je samo par puta bilo unutra i van. Znaći,trebam očekivati menstruaciju kroz koji dan?

MJ5545

Ja se ispričavam, nekako sam slučajno uspjela novu poruku poslati na ovu temu. no nema veze.
Ono sto je bitno jest da nakon sto sam imala spolni odnos sa partnerom sada on ima na glaviću penisa svrabež i peckanje. Ja predpostavljam da je to dobio od mene. ja sam koristila cenesten kremu i vaginalete i meni je ok, ali kakve su to posljedice za njega?
Zanima me vase stručno misljenje dok se neposavjetujem sa svojim ginekologom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mj sugeriram da i on maže spolovilo Canestenom nekoliko dana. Ništa drugo nije nužno.

vlem1998

Poštovani,jučer sam vam pisala no danas mi se dogodilo ovo: Oko 2 sata dobila sam proljev i osjecalaa sam jaku bol u zelucu. Sat nakon,u 3 popodne prvo sam također dobila proljev,a odma zatim sam i povratila. Povratila sam jos dva puta u razmaku od jednog sata,znaci u 4 i u 5. Također,imalaa sam temperaturu 38.7. U isto vrijeme,na gacama mi se pojavila crvena mrlja pa sam stavila ulozak,a sad je na ulosku tamnosmeđa krv,a na wc papiru tamno crvena ili smeđa. Moja majka je narednih dva dana imala isti slucaj,znaci mucnine,povracanje i proljev samo bez te krvi,a napisala sam vam u predhodnom postu da bi ove dane trebala dobiti menstruaciju. Napominjem,moj decko nije bio ni blizu svrsavanja te nam je odnos trajao svega par sekundi. Mozete li mi reci da li imam razloga za brigu ili sam to dobila virus od majke mjesečnicu u isto vrijeme?

Hvala puno.

obaveznotu

Postovani,
zadnja menstruacija mi je bila 21.12 , imala sam polni odnos da deckom 1.1. znaci da su bili ne plodni dani. on nije ejakulirao u mene nego je izvadio i zadovoljavao se rukom 1-2 pa je onda svrsio kao sto sam rekla van mene po mojim grudima. mene sad brine taj predejakulat jer stvarno ne zna, kada se on tacno pojavljuje. brine me da li sam trudna mogla da ostanem. Hvaala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vlem vjerovatno se radi o gastrointestinalnom infektu prema opisanom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obaveznunotu, dani su bili plodni ako je ciklus na 28-30 dana. Ako niej bilo ejakulacije ne trebate brinuti. Pročitajte topis o predejakulatu i educirajte se .

obaveznotu

Hvala puno na odgovoru
samo me jos zanima imam bol u dojkama i bol u donjem dijelu ledja, trebam da dobijem za nekih desetak dana. Negdje sam procitala da su to simptomi trudnoce ali i pms. Da li se trebam brinuti. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

obaveznotu

Postovani,
imala sam odnos sa kondomom, partner je svrsio pritom po mojim grudima. meni sad menstrucija kasni 4 dana da li treba da se brinem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije u rodnici, neće doći do trudnoće.

obaveznotu

imala sam poni odnos sa deckom, koristili smo kondom, on je negdje u pola sex-a izvadio penis i ja sam ga zadovoljavala oralno. on je svrsio u moja usta. meni menstruacija kasni vec 6 dana. jako se bojim, da li je trudnoca u pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

Nazad
1 ... 30 31 32 33 34 35 ... 39
Naprijed