Razlozi kašnjenja menstruacije.

totti

Postovani,

imao sam s curom jedan zasticeni odnos i prekinut prije ejakulacije u proteklom ciklusu. Menstruacija joj kasni vec 10 dana. Je li moguce zatrudniti na ovaj nacin i ako ne koliku ulogu u kasnjenju ima stres koji se pojavio od kad kasni?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj način nije moguće zatrudnjeti. Stres može poremetiti ciklus. Ako se želite uvjeriti neka napravi test.

Stellicaa

Poštovani,
krajem prvog mjeseca sam prestala piti kontracepciju. Ponovo sam je počela piti u petom mjesecu, te nakon tri kutije ponovo prestala (nije mi odgovarala i iz zdravstveni razloga). Prvi ciklus nakon prestanka pijenja trajao je 26 dana, drugi 17 dana, treći opet 26 dana. Zadnju menstruaciju sam dobila 9.10. i menstruacije mi traje po deset dana. Spolni odnos bez zaštite sam imala 15.10. (sedmi dan menstruacije), te u slučaju da mi je ciklus trebao trajati 26 dana, to bi trebalo spadati u zadnji neplodan dan pred plodne. Dečko nije ejakulirao prilikom odnosa (odnos je trajao možda 10 min), nego se sam zadovoljio iza odnosa i tek nakon par minuta svršio. Danas mi je 38. dan ciklusa i još nisam dobila. 28., 29. i 30.10. sam imala pojačan sluzav, proziran iscjedak, gaćice su mi bile mokre. Iza toga 31.10. ( možda čak i 30.10.) imala sam prilikom jednog brisanja slab roskast iscjedak. Stavila sam uložak jer sam mislila da ću dobit, ali ništa nije bilo više ni na ulošku ni kad sam na wc išla. E sad, ne znam jel to možda mogla biti ovulacija. Nakon toga iscjedak mi je jako oskudan i bijel. 11. i 12.11. prilikom mokrenja (ne za vrijeme cijelog mokrenja, nego samo kad potisak napravim) osjetila sam bol u desnom dijelu stomaka (mislim da je desni jajnik). Jučer sam imala dosta vlažnu rodnicu, i iscjedak na gaćicama vuče kao kad mi tek krene menga. Međutim danas opet ništa. Zanima me razlog kašnjenja menstruacije, da li postoji mogućnost da sam trudna ili je u pitanju hormonalna neravnoteža?
Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom u pitanju je najvjerojatnije hormonska neravnoteža. Savjetujem pregled, te ovisno o nalazu, terapiju kojom će se potaknuti krvarenje.

Stela20

Poštovani imam neredovite cikluse menstruacije kasni mi svaki mjesec po 5 6 dana, ovaj mjesec nisam dobila već 8 dana imala sam spolni odnos s partnerom bez zaštite s time da nije imao ejakulaciju u meni, tu večer imali smo par puta odnos dali imam razloga za zabrinutost od trudnoće, ne osjećam nikakve simptome da bih uskoro mogla dobiti menstruaciju

Mariijjaaa

Poštovani doktore,

Naime trebala sam dobiti 11.10 međutim kasni mi 14 dana vec, inace imam neredovne cikluse, prosli mjesec sam imala 4 odnosa sa deckom bez zastite metodom prekinutog snošaja, decko je ejakulirao uvijek van mene po 40tak sekundi nakon odnosa,
Zadnji odnos je bio 07.10 nije trajao duze od 10minuta i ejakulirao je van mene.
11.10. sam primijetila sluz (rastezljivu, providnu i malo obilniji) nalik ovulaciji te grudi su mi tvrde.

Da li se trebamo brinuti za trudnoću, znam da metoda nije 100% sigurna, i da li trebamo sacekati jos par dana do mestruacije?

Hvala unaprijed na odgovoru.

PlatinumPerfection

Postovani doktore,

Menstruacija kasni / odnosno nema je 2 mjeseca. Trudnoca je iskljucena. Radila sam dva testa na trudnocu tako da jedino mogu biti hormoni.
Imam sve simptome menstruacije ( grcevi, napuhan stomak, promjene raspolozenja ).
Mozete li mi reci kakve pretrage sve moram raditi u ginekologice posto sam zadnji mjesec bila i dala
mi je samo vadit krv i rekla da je sve u redu a menstruacije i dalje nema..
Hvala na odgovoru.

Micko76

Postovani,
Imam47 godina, zadnja menstruacija mi je kasnila tjedan dana, dobila sam je 3.10 i trajala je dugo,10Ak dana . Sad je vec 9.11.menstruaciju jos nisam dobila, imala sam izmedu jedan nezasticeni odnos, muz nije ejakulirao unutra, da li mogu bit trudna ili je hormonalni poremecaj .