Razlozi kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ni vi ni ostali nemojte me pitati koji je uzrok kašnjenja kod vaše djevojke. Odakle bih ja to mogao znati???
Pročitajte prijašnje posteve koji govore o mogućim uzrocima kašnjenja menstruacije .

Beatrice55

Poštovani,menstruacije mi nisu baš redovne,no danas je već 44. dan cillusa,a nema ni bolova u grudima,ni nikakvih drugih naznaka da će doći. Do sad je uvijek dolazila između 30. i 35.-tog dana. Imala sam spolne odnose,ali nijedan bez zaštite(prezervativa) i iako me brine da nije u pitanju trudnoća,to nebi trebalo biti jer nijednom nije pukao,niti je došlo do ejakulacije gdje nije trebalo,a nemam ni simptome trudnoće. Zabrinuo me i iscjedak koji je prije tjedan dana bio dosta obilan,točkast,tj lagano grudičast,ali bez mirisa.Zanima me je li to neka infekcija i ukoliko je,je li to moguć razlog kašnjenju? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije razlog kašnjenju. O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Cyber333

Postovani. Curi mi kasni menstruacija vec 11 dana. Zadnji spolni odnos smo imali pocetkom avgusta, bez zastite ali sam ejakulirak van. Vec zadnja 3 puta dobijala je na vrijeme. Zanima me da li je moguca trudnoca ili koji drugi razlog moze biti? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka napravi test. Ako je negativan, o ostalim uzrocima izsotanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Cyber333

Da li je moguce da cura zatrudni ako smo zadnji put imali sex prije 3 mjeseca?

Stmo

Dakle, imala sam zadnju menstruaciju prosli mjesec i ovaj mi nije dosla,kasni mi 11 dana,u razmaku od te prosle menstruacije pa do danas imala sam spolne odnose s deckom ali nikad ne koristimo zastitu ni ne svrsi u mene nego izvan.. Nekad znamo imat spolni odnos 2 puta za redom a da on svoj spolni organ ne opere... Pa me zanima da li je moguca trudnoca,jer kasni mi menstruacija 11 dana,a inace mi je redovita,nekad samo zna kasnit po 2 dana..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bez zaštite i opetovano dovoljan je razlog uz kašnjenje da se posumnja u mogućnost trudnoće. Napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cyber ne postoji.

katy92

Postovani.
Menstruacija mi kasni 12 dana, prije 5 dana bila sam kod ginekologa nista nije vidio u smislu trudnoce, radila sam test koji je bio nejasan cak i dr. Ponovo me narucio 27. Na kontrolu, no moj problem je sto sam dobila iscjedak smede boje vec treci dan.Sta uciniti i o cemu bi se moglo raditi. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati. Ako je test nejasan ponovite ga ili još bolje napravite beta hcg iz krvi.

Sanela87

Postovanje,
Rodila sam trece djete 03.05 carskim rezom i tad mi je uradzena sterilizacija interesujeme koji bi mogli biti uzroci izostatka menustracije prosli mjesec nije bilo a evo i ovaj. p.s.nedojim. Strah me trudnoce.
Unaprijed Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je napravljena sterilizacija onda nije trudnoća. O uzrocima izostanka menstruacije morate pročitati u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Mecika

Postovanje Dr. Poslednju menstruaciju sam imala 23novembra a poslednji odnos 1 ddcembra. Menstruaciju jos nisam dobila al sam pre par dana uradil 2 testa i bila su negativna. Oko 4 decembra sam imala rozikast sekret samo jedan dan. Moram da napomenem da su mi menstruacije poslednjih par meseci bas redovne i cak malo porane. Imam bebu od godinu ipo dana koju dojim. Dali su testovi sigurni i koji moze biti razlog kasnjenju. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pouzdani su. Ne radi se o trudnoći.

TeskoNama

Postovanje,moja cura je zadnju menstruaciju imala 8.Decembra,cesto imamo seksualne odnose bez zastite,uvijek svrsim van,ima dosta bjelog pranja,i menstruacija joj kasni 5 dana,zadnji seksualni odnos prije 8 dana imali,ima li mogucnost da dojde do trudnoce?nema nikakvih simptoma trudnoce,samo je imala stresa u zadnjih 1mjesec

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mladi ste, neiskusni te imate odnose bez zaštite.
Samim time šansa postoji. Za početak neka napravi test na trudnoću.

bangava1

Postovani,
Menstruacija mi kasni 4 dana,imam stalnan odnos sa deckom(uglavnom bez zastite) ali ni jednom nije svrsio u meni,prekinemo odnos svaki put pre vrhunca. Nemam nikakve simptome trudnoce,ponekad me zaboli donji stomak i imam osecaj da cu dobiti ali nikako. Inace mi je menstruacija redovna u dan,nisam bolesna ni prehladjena. Da li mozete da mi kazete sta bi mogao biti razlog kasnjenja?
Unapred hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvo napravite test. Ako je negativan pročitajte u prijašnjim postevima o mogućim uzrocima.

Mirkaaa

Postovani,
proslu menstruaciju sam imala imala pre tacno mesec dana, odnosno 06.02. Obicno dobijem 27.-og dana od dana prethodne menstruacije, pa mi je malo cudno zbog cega menstruacije jos uvek nema. Proslog meseca sam imala odnos sa deckom bez zastite, ali nije evoluirao u mene(bar on tako kaze, a i ja se sama uvek uverim). Test nisam radila, nemam nikakve siptome trudnoce, ali sam juce primetila roze iscedak koji je jedva vidljiv, nesto izmedju roze i belog. Pomislila sam da ce menstruacija stici, ali nista od nje. Zanima me da li postoji mogucnost da sam u drugom stanju ako je bar kapljica sperme ostala u meni? Molim Vas, imate li Vi neko misljenje o tome? Student sam, i cesto sam pod stresom, da li je to mozda razlog ili nesto drugo?
Unapred se zahvaljujem na brzom odgovoru.