Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Razlozi kašnjenja menstruacije.


Autor Poruka

Dejan Šakoronja, dr. med.

19.11.2016. 18:10

Ni vi ni ostali nemojte me pitati koji je uzrok kašnjenja kod vaše djevojke. Odakle bih ja to mogao znati???
Pročitajte prijašnje posteve koji govore o mogućim uzrocima kašnjenja menstruacije .

Beatrice55

14.12.2016. 16:20

Poštovani,menstruacije mi nisu baš redovne,no danas je već 44. dan cillusa,a nema ni bolova u grudima,ni nikakvih drugih naznaka da će doći. Do sad je uvijek dolazila između 30. i 35.-tog dana. Imala sam spolne odnose,ali nijedan bez zaštite(prezervativa) i iako me brine da nije u pitanju trudnoća,to nebi trebalo biti jer nijednom nije pukao,niti je došlo do ejakulacije gdje nije trebalo,a nemam ni simptome trudnoće. Zabrinuo me i iscjedak koji je prije tjedan dana bio dosta obilan,točkast,tj lagano grudičast,ali bez mirisa.Zanima me je li to neka infekcija i ukoliko je,je li to moguć razlog kašnjenju? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

14.12.2016. 23:45

To nije razlog kašnjenju. O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Cyber333

18.12.2016. 18:15

Postovani. Curi mi kasni menstruacija vec 11 dana. Zadnji spolni odnos smo imali pocetkom avgusta, bez zastite ali sam ejakulirak van. Vec zadnja 3 puta dobijala je na vrijeme. Zanima me da li je moguca trudnoca ili koji drugi razlog moze biti? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

18.12.2016. 19:40

Neka napravi test. Ako je negativan, o ostalim uzrocima izsotanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Cyber333

18.12.2016. 21:50

Da li je moguce da cura zatrudni ako smo zadnji put imali sex prije 3 mjeseca?

Stmo

19.12.2016. 00:00

Dakle, imala sam zadnju menstruaciju prosli mjesec i ovaj mi nije dosla,kasni mi 11 dana,u razmaku od te prosle menstruacije pa do danas imala sam spolne odnose s deckom ali nikad ne koristimo zastitu ni ne svrsi u mene nego izvan.. Nekad znamo imat spolni odnos 2 puta za redom a da on svoj spolni organ ne opere... Pa me zanima da li je moguca trudnoca,jer kasni mi menstruacija 11 dana,a inace mi je redovita,nekad samo zna kasnit po 2 dana..

Dejan Šakoronja, dr. med.

19.12.2016. 22:00

Bez zaštite i opetovano dovoljan je razlog uz kašnjenje da se posumnja u mogućnost trudnoće. Napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

19.12.2016. 22:45

Cyber ne postoji.

katy92

20.12.2016. 23:15

Postovani.
Menstruacija mi kasni 12 dana, prije 5 dana bila sam kod ginekologa nista nije vidio u smislu trudnoce, radila sam test koji je bio nejasan cak i dr. Ponovo me narucio 27. Na kontrolu, no moj problem je sto sam dobila iscjedak smede boje vec treci dan.Sta uciniti i o cemu bi se moglo raditi. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

21.12.2016. 10:10

Ne mogu znati. Ako je test nejasan ponovite ga ili još bolje napravite beta hcg iz krvi.

Sanela87

21.12.2016. 10:15

Postovanje,
Rodila sam trece djete 03.05 carskim rezom i tad mi je uradzena sterilizacija interesujeme koji bi mogli biti uzroci izostatka menustracije prosli mjesec nije bilo a evo i ovaj. p.s.nedojim. Strah me trudnoce.
Unaprijed Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

21.12.2016. 20:25

Ako je napravljena sterilizacija onda nije trudnoća. O uzrocima izostanka menstruacije morate pročitati u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Mecika

01.01.2017. 19:45

Postovanje Dr. Poslednju menstruaciju sam imala 23novembra a poslednji odnos 1 ddcembra. Menstruaciju jos nisam dobila al sam pre par dana uradil 2 testa i bila su negativna. Oko 4 decembra sam imala rozikast sekret samo jedan dan. Moram da napomenem da su mi menstruacije poslednjih par meseci bas redovne i cak malo porane. Imam bebu od godinu ipo dana koju dojim. Dali su testovi sigurni i koji moze biti razlog kasnjenju. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

01.01.2017. 23:45

Pouzdani su. Ne radi se o trudnoći.

TeskoNama

07.01.2017. 18:45

Postovanje,moja cura je zadnju menstruaciju imala 8.Decembra,cesto imamo seksualne odnose bez zastite,uvijek svrsim van,ima dosta bjelog pranja,i menstruacija joj kasni 5 dana,zadnji seksualni odnos prije 8 dana imali,ima li mogucnost da dojde do trudnoce?nema nikakvih simptoma trudnoce,samo je imala stresa u zadnjih 1mjesec

Dejan Šakoronja, dr. med.

07.01.2017. 21:35

Mladi ste, neiskusni te imate odnose bez zaštite.
Samim time šansa postoji. Za početak neka napravi test na trudnoću.

bangava1

09.01.2017. 16:35

Postovani,
Menstruacija mi kasni 4 dana,imam stalnan odnos sa deckom(uglavnom bez zastite) ali ni jednom nije svrsio u meni,prekinemo odnos svaki put pre vrhunca. Nemam nikakve simptome trudnoce,ponekad me zaboli donji stomak i imam osecaj da cu dobiti ali nikako. Inace mi je menstruacija redovna u dan,nisam bolesna ni prehladjena. Da li mozete da mi kazete sta bi mogao biti razlog kasnjenja?
Unapred hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

09.01.2017. 19:55

Prvo napravite test. Ako je negativan pročitajte u prijašnjim postevima o mogućim uzrocima.

Mirkaaa

06.03.2017. 23:20

Postovani,
proslu menstruaciju sam imala imala pre tacno mesec dana, odnosno 06.02. Obicno dobijem 27.-og dana od dana prethodne menstruacije, pa mi je malo cudno zbog cega menstruacije jos uvek nema. Proslog meseca sam imala odnos sa deckom bez zastite, ali nije evoluirao u mene(bar on tako kaze, a i ja se sama uvek uverim). Test nisam radila, nemam nikakve siptome trudnoce, ali sam juce primetila roze iscedak koji je jedva vidljiv, nesto izmedju roze i belog. Pomislila sam da ce menstruacija stici, ali nista od nje. Zanima me da li postoji mogucnost da sam u drugom stanju ako je bar kapljica sperme ostala u meni? Molim Vas, imate li Vi neko misljenje o tome? Student sam, i cesto sam pod stresom, da li je to mozda razlog ili nesto drugo?
Unapred se zahvaljujem na brzom odgovoru.