serklaža

Ivo Balenović, dr. med.

Terapija je odgovarajuća. Ona će normalizirati mikrovaginalnu floru i smanjiti rizik za komplikacije na minimum. Odstupanja u leukocitima nisu zabrinjavajuća.

Mirela2011

Postovanu hvala Vam na odgovoru. Ja sam terapiju zapocela pre 3 dana imam jos 7 dana, mislite li da se za to vreme dok sam pod terapijom nista nece dogoditi? I da li ova bakterije predstavlja samo prisutnost ili znaci da je vec dislo do infekcije?

Ivo Balenović, dr. med.

Neće se ništa dogoditi. Terapija je ordinirana preventivno, da ne bi došlo do razmnožavanja bakterije i infekcije.

Mat2009

Postovani.
Nosim blixance, 23+1 tt. Jedna vrecica, odvojeni vodenjaci.
Koristim progesteron depo na svakih 7 dana, utrogestan vaginalno, roidakal 2x1, magnezij malat 2x1, kalcij citrat 2x1, clexane 0.4x1, ptu 50mgx1.
Cerviks duzina 35mm, omeksan i uloziv za vrh prsta, usce T.
Da li je potreban serklaz?
Jedan dr kaze da, drugi ne.
Hvala unaprijed,
Lijep pozdrav

dd1019

Poštovani!
Ja sam rodila u 36+4 , imala sam skracivanje cerviksa od 22 tjedna trudnoce kad je bio 26 mm i svakih 3 tjedna sam isla na preglede i on se sve vise kratio, uz terapiju duphastona, roidakala i magnezija i strogo mirovanje kod kuce uspjela sam izdrzati do 36+4 kad je doslo do puknuca vodenjaka i poroda.
Radili smo briseve da se ustanovi da li je to razlog skracivanju ali sve je bilo uredno i nisam se niti otvarala tek jedan prst par dana prije poroda.
Zanima me zbog cega je moglo doci do skracivanja cerviksa, da li to skracivanje u prvoj trudnoci znaci da je velika sansa da to bude i u drugoj trudnoci, da li se za takve situacije stavlja preventivni serklaz?
Unaprijed hvala i lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, skraćivanje cerviksa u kasnijim fazama trudnoće uzrokuju kontrakcije maternice (koje se ne moraju osjetiti). Ne može se znati da li će se to ponoviti u idućoj trudnoći. Serklaža nema smisla.