Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


serklaža


Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

25.07.2022. 10:30

Terapija je odgovarajuća. Ona će normalizirati mikrovaginalnu floru i smanjiti rizik za komplikacije na minimum. Odstupanja u leukocitima nisu zabrinjavajuća.

Mirela2011

25.07.2022. 13:45

Postovanu hvala Vam na odgovoru. Ja sam terapiju zapocela pre 3 dana imam jos 7 dana, mislite li da se za to vreme dok sam pod terapijom nista nece dogoditi? I da li ova bakterije predstavlja samo prisutnost ili znaci da je vec dislo do infekcije?

Ivo Balenović, dr. med.

29.07.2022. 10:25

Neće se ništa dogoditi. Terapija je ordinirana preventivno, da ne bi došlo do razmnožavanja bakterije i infekcije.

Mat2009

24.11.2022. 10:45

Postovani.
Nosim blixance, 23+1 tt. Jedna vrecica, odvojeni vodenjaci.
Koristim progesteron depo na svakih 7 dana, utrogestan vaginalno, roidakal 2x1, magnezij malat 2x1, kalcij citrat 2x1, clexane 0.4x1, ptu 50mgx1.
Cerviks duzina 35mm, omeksan i uloziv za vrh prsta, usce T.
Da li je potreban serklaz?
Jedan dr kaze da, drugi ne.
Hvala unaprijed,
Lijep pozdrav

dd1019

14.01.2023. 12:45

Poštovani!
Ja sam rodila u 36+4 , imala sam skracivanje cerviksa od 22 tjedna trudnoce kad je bio 26 mm i svakih 3 tjedna sam isla na preglede i on se sve vise kratio, uz terapiju duphastona, roidakala i magnezija i strogo mirovanje kod kuce uspjela sam izdrzati do 36+4 kad je doslo do puknuca vodenjaka i poroda.
Radili smo briseve da se ustanovi da li je to razlog skracivanju ali sve je bilo uredno i nisam se niti otvarala tek jedan prst par dana prije poroda.
Zanima me zbog cega je moglo doci do skracivanja cerviksa, da li to skracivanje u prvoj trudnoci znaci da je velika sansa da to bude i u drugoj trudnoci, da li se za takve situacije stavlja preventivni serklaz?
Unaprijed hvala i lp!

Ivo Balenović, dr. med.

18.01.2023. 11:15

Poštovana, skraćivanje cerviksa u kasnijim fazama trudnoće uzrokuju kontrakcije maternice (koje se ne moraju osjetiti). Ne može se znati da li će se to ponoviti u idućoj trudnoći. Serklaža nema smisla.