smedji iscjedak?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prozirna sluz se javlja oko ovulacije, ali ne možemo je smatrati sigurnim znakom. Moguće da se kod Vas radi o slabijoj funkciji žutog tijela, gdje zbog smanjenog lučenja progesterona dolazi do oskudnog krvarenja prije same menstruacije. Ako za nekoliko dana ne nastupi pravo krvarenje javite se liječniku.

Toni55

Pozdrav, cura i ja smo imali odnos 3. dana ciklusa dok je imala menstruaciju te 7. dana ciklusa. Menstruacija joj traje 5 dana a ciklus uredno 28-29 dana. Stvar je sta se 9. Dana ciklusa (2 dana nakon odnosa) pojavio po prvi put tamno smedi iscjedak, koji je bio sutradan i obilniji. To je razdoblje pred ovulaciju zanima me postoji li mogucnost trudnoce s obzirom da je bilo ejakulacije mozda male, slucajne posto je bio nezasticen odnos oba puta.

Zahvaljujem unaprijed.

Bony_tina

Može se isključiti trudnoća?Pošto je odnos bio prije 7 dana i korišten je kondom?.Jeli moguće da ovulacije uopće nije bilo?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Bony_tina, trudnoću možete isključiti, rastezljiv iscjedak vjerojatno je bio zbog ovulacije. Kako se žena približava menopauzi (iznad 40 godina) ciklusi se (u početku) skraćuju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Toni55, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana. Smeđi iscjedak je vjerojatno zbog ovulacijskog krvarenja.

Mersiha.d

Pozdrav.
Rodila sam prije godinu dana.
Menstruacije mi je svako 32-34 dana nekad zna biti i 37
Ali zadnja 3 mjeseca imam poslije menge svakodnevmo smedi iscjedak skoro pa i crn.
Nekad je suh a nekad je kao guma neka rastezljiva.
Imala sam mengu 25.4 a 10.5 mi se pojavila svjetla krv nakon što sam imala malu nuždu i tako navecer isto. Nemam nikakve bolove. Redovno imam odnose s zaštitom i eto. Pomalo sam zabrinuta
Zahvaljujem unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o disfunkcionalnom krvarenju koje je posljedica hormonskih varijacija. Oskudno krvarenje u sredini ciklusa je ovulacijsko, a krvarenja koja se javljaju neposredno prije, ili se nastavljaju na menstruaciju nastaju zbog slabije funkcije žutog tijela. Ovulacijsko nije potrebno liječiti, a krvarenje zbog loše funkcije žutog tijela se može liječiti primjenom gestagena (pogotovo ukoliko želite trudnoću)

Bony_tina

Hvala na odgovorima .Bila sam kod ginekologa prije par dana ,napravio je pregled i utz ali nisam saznala ništa .Dobila sam neke veoma čudne odgovore i uopće me nije umirio.Pitala sam dali da očekujem menstruaciju ,rekao je da može doći i ne treba..ali da neće biti obilna ,ili barem tako misli.
Da on ne može vidjeti dali dolazi menstruacija .Da neka čekam sljedeću ciklus..Mislila sam da se može vidjeti žuto tijelo posle ovulacije?
Mene još uvijek bole donji dio leđa i trbuh kao da ću dobiti a danas je 28 dan ,iscjetka više nema .A ni menstruacije.
Brinem se jer i prababa i baka i mama su jako rano izgubile menstruaciju i vidjela sam kako to uništi psihičko zdravlje.Sve su izvadile maternicu jako rano, oko 40 godine .
U svakom slučaju hvala na odgovorima .

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponekad ovulacija može izostati, pa nema žutoga tijela, a menstruacija nastupi kasnije. Prema uzv nalazu može se otprilike odrediti faza ciklusa. Jedini način da se ustanovi da li se žena bliži menopauzi je određivanje spolnih hormona između 2. i 5. dana. Vrijednosti FSH i AMH pokazuju funkciju jajnika.

Bony_tina

Hvala na odgovoru.
Još dva pitanja pa vas ostavljam na miru.
U četvrtak prije ginekologa sam imala obilan žućkasti iscjedak ,gustina ko jogurt.Ginekolog je rekao da nemam nikakve infekcije niti je iscjedak smrdio.Nikad u drugom dijelu ciklusa nisam imala takav iscjedak .
I počela sam na dan smečkastog iscjedka piti noćurak dali on utječe na kašnjenje menstruacije ,mislim dali sam napravila pogrešku šta sam ga počela tad piti?
Oprostite na gnjavaži ali nemam nikoga drugoga za pitati.

Ivo Balenović, dr. med.

Noćurak nema utjecaja na ciklus. Što se iscjetka tiče ne mogu reći bez pregleda, ali pojačani iscjedak obično ide uz upalu, ali i hormoni imaju utjecaja na iscjedak. Oko ovulacije on je obilan, vodenast i rastezljiv.

Anonimansam

Postovani,
Naime cura i ja smo imali spolni odnos prije nekih dvadesetak dana, ejakulirao sam u kondom, potom smo nekih sat vremena kasnije konzumirali spolni odnos bez zaštite koji je trajao vrlo kratko, nisam ejakulirao za to kratko vrijeme.
I ocekivana mjesecnica joj je trebala doci sa danom 16.05., no mjesecnicu jos nema dan danas, i da napomenem nikad do sad nije imala redovnu mjesecnicu.
26.05 joj se u jutarnjim satima pojavio blago smeđi iscjedak.
Što nam je činiti? U prijasnjim mjesecnicama joj se znao pojaviti smedi iscjedak ovako ko i u ovom slucaju.
U zadnje vrijeme je pod stresom, naglo je izgubila kilograme, ne jede redovno kako bi trebala.
Po vasem misljenju, radi li se o trudnoci?
Hvala na odgovoru.
Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu. Savjetujem analizu hormona. Ipak, dobro bi bilo uraditi test na trudnoću, za svaki slučaj.

ketty3

Poštovani, imam 26 god, relativno uredne menstrualne cikluse (smeđi iscjedak dan ili dva prije i nakon menstruacije), ciklus otprilike 28-31 dan. Inače tijekom ovulacije imam bolove u jajnicima odnosno naizmjenično svaki mjesec u drugom jajniku prema čemu utvrđujem ovulaciju. Zadnja menstruacija bila je 21.5 ništa drugačija nego inače. Danas primjećujem lagani smeđi iscjedak, prema izračunu vrijeme je plodnih dana je li moguće da je to simptom ovulacije? Inače mi se to ne događa. Kontracepcijske pilule ne koristim zbog nuspojava koje sam imala a zaštitu prakticiramo prezervativom i prekinutim snosajem ponekad samo prekinutim odnosom ali pretežito u vrijeme neplodnih dana odnosno tjedan u kojem je menstruacija završila te tjedan u kojem menstruacija treba nastupiti. Ne vjerujem da je u pitanju implantacijsko krvarenje ili nešto slično. Molim Vaše mišljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju.

cersei1

Poštovani, imam 19 godina i neredovite cikluse. Imam svakodnevni iscjedak, onako smečkasto-krvavi i to već mjesecima. Nekad mi je teško utvrditi je li menstruacija ili taj krvavi iscjedak budući da nekada zna baš biti pojačan. Imam li razloga za brigu? Trebam li posjetiti ginekologa?

cersei1

I da zaboravih naglasiti da nemam nikakvih bolova ni drugih simptoma, čak ni za vrijeme menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svakako se javite liječniku. Samo se pregledom može ustanoviti o čemu se radi.

Mili321

Imala sam menstruaciju 21.05. Zatim polni odnos 03.04. i 07.04., bez ikakve zastite. Ciklus mi obicno traje 30 dana. 20.04. Pojavilo se malo smedjeg iscjedka, dan nakon toga imala sam krvi, ne toliko kao sto sam do sad imala, to je trajalo dva dana. Nakon toga i dalje svijetlo smedji iscjedak sve do danas. Menstruacija mi traje inace 7 dana. Koji moze biti razlog za toliko trajanje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da uradite test na trudnoću.