Test pozitivan a na UZV se ne vidi

pogresan broj

Postovani doktore, zadnju menstruaciju sam imala 19.06.. Radila sam 3 testa za trudnocu i sva tri su bila pozitivna, sto znaci da sam danas trudna 4+3. Danas sam bila na UZV medjutim ginekolog je napisao nalaz da ne vidi nista odnosno bez embrionalnog odijeka, ali da je sluznica maternice zadebljala tacnije 17 mm. Na lijevom jajniku je anehogena tvorevina promjera 7 mm. Narucena sam za 7 dana ponovo jer dr sumnja na vanmatericnu zbog ovog jajnika. Da li je jos uvijek rano da se vidi bilo sta na uzv, obzirom da je tek 4+3. Da napomenem nemam nikakve bolove niti krvarenja. Hvala vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je da bi se trudnoća vidjela. Potrebno je najmanje 5 tjedana amenoreje da bi se ultrazvučno vidjela gestacijska vreća. Sa 6 tjedana se može vidjeti embrionalni odjek. Anehogena tvorba na jajniku je žuto tijelo - ono nastane nakon ovulacije i luči hormone koji 'čuvaju' trudnoću. Prerano je da bi se uopće razmišljalo o izvanmaterničnoj trudnoći, a kamoli da bi se ona ultrazvučno vidjela. Izvanmatenična trudnoća se ultrazvučno najčešće niti ne može vidjeti (jer se uglavnom radi o anembrionalnim trudnoćama).

pogresan broj

Puno Vam hvala na odgovoru. Utjesili ste me da jos uvihek nije sve izgubljeno. Za nekih 10 tak dana cu se narucit drugom doktoru. Hvala vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

To je najnormalnije da se trudnoća još ne može vidjeti. Strpite se još malo i sve će biti u redu.

pogresan broj

Postovani doktore, imam potrebu da Vam se javim i kazem da ste bili u pravu. Trudnoca je potvrdjena i uredna hvala Bogu. Hvala vam na odgovoru kad mi je bilo bas teško i zelim Vam svako dobro.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. I ja Vama također želim sve najbolje.