implantacijsko krvarenje

apolonica

Postovani, ciklusi mi traju 25-30 dana. Zadnja mjesecnica pocela je 3.8. i trajala je 6 dana. Vec 8. dana ciklusa primjetila sam proziran, rastezljiv iscjedak, kakav obicno imam sredinom ciklusa, u vrijeme ovulacije. Nezasticen odnos imala sam 9. dana ciklusa. Danas mi je 15. dan ciklusa i na gacicama sam vidjela doslovno tockicu krvi. Da li je moguce da se radi o implantacijskom krvarenju te kada je najranije moguce dobiti pozitivan test na trudnocu?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakvo implantacijsko krvarenje. Radi se o periovulacijskom krvarenju.

apolonica

A kada je u slucaju zaceca moguce najranije dobiti pozitivan test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vrijeme očekivane menstruacije.

apolonica

Danas (17.dan ciklusa) nakon odnosa sam takodjer primjetila blago krvarenje, svijetlocrvene boje i sluzave konzistencije. Moze li se sada raditi o implantacijskom krvarenju? Jucer sam imala i blage grceve...

Nikolina1210

pozdrav, prošlu menstruaciju sam dobila 30.7. sa dva dana zakašnjenja, trajala 8 dana, imala spolni nezaštićeni 9.8., 11.8. te 18.8 početak večeri u 2:00ujutro. . ovulacija mi je prema racunanju trebala biti 13, da bih jučer popodne (18.8.) primijetila krvi na gacicama, trajalo je znaci otprilike od 6 popodne kad sam primijetila do evo jutros.. jutros je vec oko 10 bilo doslovno ništa, naime radimo na bebi. a 18. u noći dok smo imali odnos me je bolilo s lijeve strane, osjećala sam bol, oko lijevog jajnika... što bi moglo biti ovo krvarenje da se bojim nečeg? naime u 2.mjesecu sam primljena na dan ovulacije radi jakih bolova i krvarenja, nisam znala tad što je. nalaz je bio ovakav
PVU epiteliziran, na lijevom ovariju cista vel 3 cm(folikul)
E 4.5 HCT 0,39 HGB 136 L7.1 TRC 224
URIN 10-15E nešto bakterija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apolonica ne radi se o implantacijskom krvarenju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikolina ne radi o implantaciji. Moguće je kao i prvi put prsnuće ciste.

Nikolina1210

Bila sam kod ginekologa, znaci cista zutog tijela, upala maternice, njegovim rijecima zabacena maternica, ultrazvukom pregledana, kaze sve ostalo u redu osim te ciste zutog tijela i upale maternice.. prepisana terapija Sumamed 500 mg piti 1 svaki dan, tri dana zaredom, te Buscol piti 3x1... u ponedjeljak mu se javiti al da bi do tada trebalo sve biti u redu.. i reko, vi možete raditi na bebi, ako već i niste ostali trudni...

Nikolina1210

nadovezat cu se na svoj post tu gore.. sto znaci ta cista zutog tijela? i da li mi je dobra terapija prepisana? suprug i ja radimo na bebi, al evo vec treci mjesec bezuspjesno, da li je to radi zabacene maternice iako mi ni to nije jasno sto je? i sto mu to znaci ako vec i niste trudni? zar se to nemoze vec viddjeti? imali smo spolne odnose od kraja menstruacije koliko treba proci da se trudnoca vidi na ultrazvuku?

apolonica

Poštovani, krvarenje se više nije pojavilo, međutim 18. dana ciklusa su mi grudi postale bolne te povremeno imam blage grceve, kao i svaki puta u pms-u. Postoji li ipak šansa za trudnoću, odnosno, mogu li se ti simptomi javiti 10ak dana nakon moguće oplodnje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apolonica ne brzajte stvari.
Pričekajte izostanak menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikolina cista znači da ste imali ovulaciju.
Ako vam kasni koji dan napravite test. Uzv se trudnoća može vidjeti uglavnom najranije nakon tjedan dana kašnjenja.

Nikolina1210

Hvala puno na odgovoru, menstruacija je prosli mjesec dosla sa danom zakasnjenja, stigla je 30. kako uopce da ju ovi mjesec ocekivam? inace su mi ciklusi 28 dana, al eto i prosli mjesec me malo zeznulo.. a pricekat cemo par dana pa cemo vidjeti.. i nadamo se da menstruacija nece doci happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nadajmo se.

Nikolina1210

poštovani opet ću se nadovezati na svoje pitanje gore, zanima me mali smeđi iscjedak koji sam primjetila kad sam išla na wc na 25 dan ciklusa, inače su mi ciklusi 28 dana, al nije mi jasan taj smeđi.. radimo na bebi, jučer sam bila na wcu mali milijun puta, a dobro popila sam i vode kao deva, al sam se ustajala i u noći... imala sam ono malo rozkasto krvarenje na 2odc i na 22 dc... nije mi jasno što je.. popila sam terapiju koju mi je gin.dao i danas bi ga trebala nazvati da vidimo što dalje... po mom računanju bi trebala dobiti 27-28 ovog mjeseca to je za dva dana...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o skoro nadolazećoj menstruaciji.

wekyca22

zadnju menstruaciju sam imala 30.12.2014..i trajala je svega tri dana.inace su mi ciklusi (30-32)i sad sam dobila 5.2.2015.sto je takoder trajalo tri dana ali je bila nekako prvo svijetlo roza,pa je potamnilo..dali postoji mogucnost da je to implantacijsko..a radimo na bebi vec 6 mj..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno ne. No napravite test na trudnoću.

tama74

implatacijsko krvarenje ili ono vezano za ovulaciju ili neki mogući treći uzrok ???
Zadnja menstruacija je bila 07. 04. trajala 4 dana, dužina ciklusa u zadnjih godinu dana je 25-27 dana, imam 41 godinu redovne menstruacije i izuzetno malu ovarijalnu rezervu, trudnoća jedna-mised abortus pre dve godine.
Treba mi savet o sledećem, 27. 04. sam kasno uveče primetila crvenskasto braon mrlju na donjem vešu veličine oko 3cm, sledeće jutro kap krvi pri mokrenju, jutros isto. Ne znam šta misliti, verovatnoća da je to nekakvo implatacijsko krvarenje mi je u mom slučaju prilično malo verovatna iako sam imala nezaštićenje odnose u periodu od 11. 04. do 16.04. a DEŠAVA MI SE PRVI PUT U ŽIVOTU takvo nešto. nekih drugih meni prepoznatljivih promena u organizmu nemam, možda tu i tamo neki mali oblik napetosti nalik kratkotrajnom grču u predelu donjeg dela trbuha.moje pitanje Vama jest da li je to neki problem zbog kojeg bih trebala posetit ginekologa, može li biti simpton nekog lošeg stanja ili pojave, lako ću se obradovati ako je to znak nekog dobitka čija je verovatnoća manja nego na loto-u happy očekivana sledeća menstruacija mi je 3.05. -04.05.