Test za utvrđivanje trudnoće

Sofija04

Hvala Vam doktore.

Mislila sam da se radi o trudnoći jer ste mi rekli da bi bilo dobro popiti postkoitalnu pilulu s obzirom da sam odnos imala za vrijeme plodnih dana.

Sofija04

I malo me začudilo otkud simptomi mens. ovako rano. Jer je prošla bila 12. 05.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam rekao.pozdrav.

Sofija04

Nažalost, simptomi su nestali, a menstruacija još uvijek nije došla... sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte menstruaciju.

Milos1991

Postovani,
Interesuje me da li test za trudnocu moze sa tacnoscu pokazati da li je djevojka trudna iako u tom trenutku ima menstruaciju, imali smo nezasticen odnos 13.03.2014, a menstruaciju je dobila na vrijeme, ali posto smo prvi put u ovakvoj situaciji nismo sigurni da li je trudna, pa me interesuje da li ce test pokazati tacno da li je ili nije trudna? Hvala unaprijed i ako moze sto prije da odgovorite, jer je djevojka u panici.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam test. Možete ga napraviti kad stane krvarenje.

QQ

da li se test moze uraditi tri ili cetri dana od odnosa i da li ce pokazati pouzdan rezultat.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće nikako. Dva tjedna nakon odnosa.

nikipiki

Dobar Dan. Zadnju menstruaciju sam dobila 26.2, prvi odnos koji sam
imala u narednom ciklusu dogodio se 13.3 nismo bili sigurni
u pouzdanost zastite te sam 15.3 uzela ellaone pilulu. Medjutim,
problem nastupa tek sada, imali smo odnos sa 17 na 18.3
doslo je do pucanja kondoma i do direktnog snosaja. 18.3 sam
Otirgla kod gin.koja mi je propisala ponovo ellaone. Danas je 6.4
A ja jos uvijek nisam dobila menstruaciju, radila sam test vec prvog
dana izostanka menstruacije bio je negativan, nakon 14 dana od odnosa
Takodje je bio negativan, jutros sam uradila gravignost ultra koji je 2x
osjetljivi i on je bio negativan. Sto da radim, imam li razlog da se brinem, ili da vjerujem testu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako.

alexandra1910

Poštovani napravila sam test 7 dana prije menstruacije, digitalni i izbacio mi je ovaj rezultat? jeli to pozitivnoili negativno?

[url=http://www.Slikomat.com/slika/5660380.htm][img]http://

Dejan Šakoronja, dr. med.

Negativno. No napravite a opet ako vam ne dođe menstruacija.

ddado

Postovanje doktore, da li je test na trudnocu koji je rađen 43 dana nakon odnosa (negativan) pouzdan i tocan? I sta bi mogao biti uzrok kasnjenju menstruacije od 25 dana ako je test negativan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je vjerodostojan. Uzroci: stres, cista, pcos, problemi sa štitnjačom, drugi uzroci anovulacije, promjena klime, tjelesne težine i sl.

teic0

Poštovani,
možete li mi reći koliko je pouzdan test clearblue onaj od 30kn ako se radi tjedan dana po izostanku menstruacije tj.poslije sumnje na lažnu menstruaciju, čitala sam svašta da im je pokazao negativno a žene dobivale menstruaciju i mislile da nisu trudne i na kraju ispale trudne, jel to moguće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Točan je dakako, s tolikim izostankom menstruacije i uz redovne cikluse.

Lucekk

Zanima me dali se test može raditi za vrijeme menstruacije. Naime ovaj mjesec sam dobila menstruaciju 8 dana prije(26 dan) i oskudna je. Traje već 8 dana a inače imam po 7 dana. Nisam sigurna dal se možda ne radi o laznoj .menstruaciji? Odnose imam ali uvijek je ejakulirano izvan mene. Molim vas za brz odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Kad stane krvarenje.

ivanaa16

Postovani doktore!
Zbog sumnje u moje prethodne 3 mjesecnice od kojih su 2 dosle na vrijeme a 3. je uranila 3 dana i zbog simptoma odredjenih (cesto pisanje, napuhnutost, umor..), napravila sam test za trudnocu. Od odnosa je proslo 56 dana, test Gravignost midi sa osjetljivoscu 25 i ucinjen je u popodnevnim satima oko 2 sata, s time da je time da je 2 sata proslo od urniranja... Kolika je vjerodostojnost posto je proslo 56 dana od odnosa? Pokazao je 1 debelu crtu bez ikakve blijede crte sastrane .. i ucinjen je ispravno. Hvala....