Test za utvrđivanje trudnoće

ivanaa16

zaboravila sam spomenuti da sam ga uradila 4. dan krvarenja (zbog sumnje na mjesecnice)... da li to ima kakve veze sto je test ucinjen za vrijeme krvarenja? nije bilo krvi u urinu.. i od odnosa je proslo 56 dana..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

ivanaa16

ispricavam se, ali moje pitanje je bilo da li je test pouzdan 56 dana nakon odnosa u popodnevnim satima, ali 4. dan menstruacije? jer ste gore napisali da se treba raditi kad krvarenje prestane, makar je 4. dan mjesecnice jako slabi i nije bilo krvi u urinu. test nije zbog 4. dana krvarenja mogao pokazati lazno negativan rezultat? hvala.... molim Vas da odgovorite na pitanje. da li je 100 posto sad pouzdano posto je toliko dana proslo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte me više kontaktirati. Sve što sam imao odgovorio sam vam. Pustite malo i druge da postavljaju pitanja, jer se vrtimo u krug i gudim dragocijeno vrijeme na vas.LP

Jelkajeca

Poštovani,

Moje pitanje možda če izgledati čudno ali veoma se brinem, stoga bih molila ta odgovor.
Nezaštićen odnos sam imala 22.2, od tada sam dobila menstruaciju 14.3, na vreme, medjutim ponovo 3.4 mi se pojavilo oskudno tačkasto krvarenje, braon, i crvene boje. Neuobičajeno je što je to više od dve nedelje pre očekivane menstruacije koja je inače redovna i nikad mi se nije dešavalo pre ciklusa krvarenje. Radila sam test za utvrđivanje trudnoće, bio je negativan ali kako nisam u prilici otići ginekologu možete li mi vi reći da li bar teoretski postoji šansa za trudnoćom (na forumu sam nalazila na pojmove lažna menstruacija i slično)
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje koje opisujete najvjerojatnije je ovulacijsko. U roku iduća dva tjedna bi trebala nastupiti prava menstruacija.

Jelkajeca

Poštovani, ponovo Vam se obraćam jer je prošlo 18 dana od krvarenja, a menstruacija nije nastupila. Dok ne odem na pregled da li ima razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste nakon odnosa dobili menstruaciju, trudnoću možete isključiti. Najvjerojatnije je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem pregled i terapiju kojom će se potaknuti krvarenje (Duphaston)

Borgia

Poštovani jučer sam radila test za trudnoću, ali sam slučajno uronila cijeli test u urin. Boje su bile prelivene, ali nakon par minuta je potamnila test linija i ostalo se povuklo. Da li je to valjani rezultat ili moram ponovno odraditi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najbolje je da ponovite test.