Trombofilija

Chupe

Rezultati testa na trombofiliju:

MTHFR-NEMA MUTACIJE
FII-NEMA MUTACIJE
FV - NEMA MUTACIJE
SERPINE1- HETEROZIGOT ZA NORMALAN 5G/ MUTIRAN AG ALEL- OTKRIVENA JE MUTACIJE U GENU SERPINE1 (PAI-1 5G/4G) SA PRISTUSTVOM DELECIJE NA JEDNOM HROMOZOMU.

JESAM LI KANDIDAT ZA HEPARIN?

LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, neće biti potrebe za terapiju heparinom.

Malamaza

Postovani zbog dva spontana uradila sam analize na trombofiliju i utvrdjeno mi je PAI 4g/5g heterozigot.Da li je potrebna neka terapija pre nove trudnoce ili ne?
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, terapija nije potrebna.

Simic932

postovani

Protein C (p) 140
Protein S (p) 71

F'aktor V ( Cf591A) -Leiden Homozigot za normalni aIeI
Faktor II (CZO210A) -Protrombin Homozigot za normalni aIeI
MTHFR (C577T) Homozigot za normalni aIeI

4G/5G
PAI-1 (4G/5G 675) Genotip

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan.

Simic932

postovani,

Protein C 128
protein S 70

F'aktor V ( Cf591A) -Leiden Homozigot za normalni aIeI
Faktor II (CZO210A) -Protrombin Homozigot za normalni aIeI
MTHFR (C577T) Homozigot za normalni aIeI

PAI-1 (4G/5G 675) 4G/5G

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan.

DV84

Poštovani, uskoro ću napunit 35 godina, imala sam 2 spontana, oba u ranoj trudnoći 6.tjedan i 8.tjedan,nakon kojih me doktorica poslala da radim nalaz za trombofiliju. Na nalazu piše da posjedujem normalni tip gena koji kodiraju faktor koagulacije V, faktor II protrombin i PAI-1 5G/5G a heterozigot za mutaciju MTHFR C677T i MTHFR A1398C. Molim vas za vaše mišljenje. Unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Homozigoti za mutaciju na MTHFR imaju povećanu sklonost trombozi. Vi ste heterozigot.

BV

Poštovani,
Prva trudnoca uredna, beba rođena u terminu nakon toga dva spontana u 9 i 6 nedjelji. Rađeni nalazi na trombofiliju MTHFR homozigot, 4g/5g PAI . Da li je u ovom slucaju potrebna terapija?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, homozigoti za mutaciju na genu MTHFR imaju povećan rizik za arterijsku i vensku trombozu te opstetričke komplikacije. Preporuča se terapija.

Selma#zvo

Postovani
Radila sam nalaz za trombofilije i nalaz je sl
Faktor V (G1691A)-leiden homozigot za normalni alel
Faktor II (G20210A)-protrombin homozigot za normalni alel
MTHFR (C677T) heterozigot
PAI-1 (4G/5G 657) 4G/5G GENOTIP
Sad sam 7 sedmica trudnoce,d dimer je trenutno 859.36 ng/ml jel treba koristiti inekcije clexana,jesam li uopste kandidat za njih..ovo mi je prva trudnoca,ivf imam 36g
Bas sam zabrinuta..unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nemate trombofiliju i terapija clexanom nije potrebna.

SKY17

Postovani,

zbog missed ab. u 9 tt (prva trudnoca, spontano i vrlo brzo zanijela, ali visoke godine - 40), radila sam potpunu prekoncepcijsku obradu i svi su nalazi uredni (uzv, papa, cervikalni brisevi, torch, hormoni stitnjace, urinokultura, krvna slika), osim jednog dijela testova na trobofiliju:
FII (G20210A): homozigot divljeg tipa (G/G)
PAI 1: mutirani homozigot 4G/4G
MTHFR (C677T): heterozigot (C/T)
Ostali nalazi vezani uz trombofiliju su ok.
Smatrate li da trebam neku terapiju vezanu uz trombofiliju u slucaju nove trudnoce?

Unaprijed hvala na odgovoru i srdacan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, homozigoti za mutaciju PAI 1 4G/4G imaju 3-5 puta veći rizik za trombozu u usporedbi s onima koje imaju alele 5G/5G ili 4G/5G. Naravno, to ne znači da će dobiti trombozu. Obzirom na anamnezu, treba razmisliti ( u dogovoru s hematologom) o antikoagulacijskoj terapiji.

sinovac

Postovani,supruga je imala spontani u VIII nedjelji.U medjuvremenu smo radili nalaze,koji su sljedeci:
Faktor V homozigot za normalan alel;
Faktor II homozigot za normalan alel;
MTHFR(c677T) heterozigot;
PAI-1(4g/5g 675) - 4g/4g genotip
Mozete li mi interpretirati dobijeni nalaz?Unapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, heterozigoti 4g/4g za PAI 1 (što je nalaz kod Vaše supruge) imaju 3 do 5 puta viši rizik za trombozu. Ipak, najčešći uzroci ranog spontanog pobačaja su slučajne genetske pogreške nastale u ranoj diobi oplođene jajne stanice.

Kellysz

Postovani, 8 sedmica trudnoce: D dimer u granici, MTHFR T/C (677T), PAI-1 4G/5G. Vaše mišljenje o terapiji? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Mislim da terapija nije potrebna.