Trudnoca

Marence

Zelim vam pitati dali mogu ako veceras sam imala sex i kondom je puknuo i svrsile u meni a jutrasni dan odma sam dobila menstruaciju dali mogu da zatrudnem..molim vas na odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odgovor je svakako da ne možete.

ladygagana

zadnja menstruacija mi je bila 7.7 i trajala je 6 dana a ciklus mi je svako 28 dana 17.7 sam imala spolni odnos koristili smo zastitu ali tek poslje zanima me moze li doci do izbacivanja male kolicine sperme prije nego sto dozivi i pravi orgazam ..jer u predigri nismo koristili zastitu a svoje spolovio je drzao malo u meni prije nego sto smo stavili kondom..postoji li mogucnost o trudnoci..prema mom izracunu sex je bio 5 dan nakn zavrsetka menstruacije dakle nisu plodni dani valjda..molim odgovor zabrinuta sam ..hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana odnos ste imali 11. dan ciklusa koji spada u vrlo plodne dane.
Ali prema vašem opisu, tada tijekom predigre ne dolazi do izbacivanja sperme. Dakle nećete ostati trudna na taj način.

ladygagana

dakle plodni dani se racunaju od dana kada je pocela menstruacija a ne od dana zavrsetka i najplodniji je 14 dan?? znaci nedolazi do izbacivanja sperme prije nego sto svrsi...valjda sam dobro shvatila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana obje konstatacije su točne. Savjetujem bolji način zaštite jer brzo ćete ostati trudna primjenjujući vaš način računanja plodnih dana.

ladygagana

da skratim.. moze li se od predejakulata ostati trudan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od predejakulata može. Ono što ste vi opisali u prijašnjim postovima nije predejakulat. Pogledajte naše prijašnje postove na tu temu da se ne ponavljam.

ladygagana

ja vam nemogu sa sigurnoscu reci jeli opce bilo tog predejakulata ili te sluzi jer ni decko nije nista osjetio...nego sam zabrinuta jer je spolovilo drzao u meni mozda minut i manje dok je trazio kondome,pa sam zabrinuta samo radi toga jeli moglo tada doci do necega? hvala vam puno sto me trpite inace sam jako paranoicna ...

deja-vz

Poštovani,

Pošto sam nedavno otkrila da sam trudna zvala sam svoju ginekologicu i naručila me tek za 21.8 jer su na godišnjem.. Primijetila sam da imam bijeli gusti iscjedak malo jačeg mirisa i bojim se da je opet bakterijska vaginoza.. Osječam lagano peckanje ili neznam kako bi to opisala-možda lagani svrbež. Šta da radim? Čime da se liječim do pregleda??!!! Je li opasno ak se ne liječim malo duže vrijeme. Trenutno se mažem sa Teuta masti...
Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ladygaga ako je tako kao što ste napisali nije moguća trudnoća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, javite se na pregled. Neko sigurno mijenja vašu doktoricu.

deja-vz

Poštovani,
Bila sam kod ginekologa. Trudnoća je u redu. Ginekologica je rekla da sam u 6 tjednu jer je računala od prvog dana zadnje menstruacije. Mada ja mislim da mi je ovulacija kasnila i bila tek 27 dan nakon prvog dana menstruacije odnosno, menstruacija je bila 18.6.2012.g a ovulacije 14.7.2012. a ciklusi su od 23 do čak 58 dana. Molim Vas da mi Vi kažete, po informacijama koje sam vam dala, u kojem sam tjednu?! Na ultrazvuku se vidi samo točkica.. happy)

Zbog infekcije mi je doktorica dala canesten3 kremu za rodnicu i canesten3 vaginalete. Ne znam kako da to zajedno koristim al mislim da mi je rekla da 3 dana koristim vaginalete i mažem spolovilo tom kremom 14 dana ili?!

Hvala na odgovorima!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pošto vam ciklus nije redovit trudnoća će se voditi prema veličini ploda koja se izmjeri na prvom ultrazvuku. Ako vam doktorica kaže da ste u 6. tjednu trudoće PREMA ULTRAZVUKU ne razumijem zašto joj ne vjerujete.
Canesete krema izvana 2-3 x dnevno 5 dana a Canesten vaginalete kroz 3 večeri u rodnicu.

deja-vz

Canesten 3 vaginaleta mi se nije rastopila niti izasla van do druge veceri o stavila sam drugu. Moze li biti nuspojava? Sta da radim??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, neće se ništa dogoditi. Jedno večer sad ne stavljajte, pa sutra navečer stavite zadnju.

deja-vz

Poštovani,
Opet imam problema. sad
Prije tjedan dana sam imala ponekad u danu laganih kratkih mučnina i jela sam normalno (6 tjedan trudnoće).. Od ponedjeljka (7 tjedna trudnoće) imam užasne mučnine i vrtoglavice.. Ujutro kada se probudim još u krevetu počnem osječati vrtoglavicu i ne mogu glavu nikako namjestiti da bude bolje. Zato se moram dignuti. Ali kada se dignem uz još goru vrtoglavicu počinje mučnina. Ne paše mi da žmirim ni da gledam. Jesti također ne mogu ili počnem jesti pa imam osječaj ko da sam puna i ne mogu više ili svakim zalogajem pogotovo ujutro imam osječaj ko da ću povratiti, ali ne povračam. Jako malo spavam zbog toga, a spava mi se.. Mučnina i glavobolja me prate kroz cijeli dan. Tako baš i ne mogu normalno funkcionirati... sad Šta da radim??' S čime da si pomognem???

Puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana mućnina, nagon na povraćanje vrtoglavica odlike su rane trudnoće. Uputni bi bilo probati sa diazepamom, vitaminom b kompleksa, amyzolskim preparatima, dijetetskim mjerama.

deja-vz

Postovani,
Ginekologica me poslala na prve pretrage u trudnoci. Jedna od njih je da moram na vadenje krvi nataste. Ali ja ujutro ako nesto ne pojedem vrtoglavica mi ne prestaje i nemogu se kretati a ponekad i povracam. Smijem li ipak pojesti par krekera i popiti vodu kako bih mogla ici na vadenje krvi?? Hocu li na tim pretragama morati dati i urin? Ako da treba li biti prvi jutarnji ili moze biti i drugi? Ne znam sto pise na uputnici jer je e-uputnica. Hvala!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vađenje krvi mora biti na tašte kao i prvi jutarnji urin.