Trudnoca

deja-vz

Hvala na odgvoru,

Sada bi trebala ići i na KG, Rh, test senzibilizacije. Čula sam da za te pretrage netreba biti na tašte? Je li to istina??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Toćno za to nije potrebno biti na tašte. Za sve ostalo je.

Doctormed222

Poštovana, pitanje je nesuvislo.
Seksualni odnosi vise puta dnevno su izjednaceni sa masturbacijom vaseg partnera te vasim seksualnim odnosom iza toga. Sansa za trudnocu je velika s obzirom da, sto je i logicno, u oba slucaja dolazi do ejakulata vaseg partnera. Ukoliko je vas partner taj dan masturbirao prije vaseg spolonog odnosa, svakako bi trebali popiti tabletu za dan poslije.

sanidica

Postovani, trudnica sam 14+6,druga trudnoca. Dosla sam na odmor kod roditelja avionom a onda kolima do naseg mesta. Osecam blago fiskanje u stomaku i bol i desnoj preponi. Danas sam bila kod ginekologa sve je u redu sa bebom, posteljica nije nisko, nisam otvorena. Dr mi je rekla dok me je pregledala da vidi blage kontrakcije i rekla mj je da je to verovatno od duzeg putovanja ali sam joj rekla da ja osecam u donjem delu stomaka blaze bolove,ona mi je dala da pijem Utrogestan nekih 10,15 dana 2x1 dok ja osetim da se to smirilo.
Uradila mi je i papa test i briseve, jer mi do sada nisu radjeni a ona smatra da treba da uradim zbog pojacanog sekreta pa mi je i dala Polyginax 12 vaginalete da koristim 2x1a i da ce mi uz to dati terapiju kad stignu rezultati briseva ,za koje smatra da ce biti pozitivni.
Na moje pitanje jesam li u riziku, ona mi je rekla da odmaram ,da se opustim, da ne moram da lezim 24h da ce sve da bude u redu. Za grlic mi nista nije rekla,ali sada vidim da je napisala da je cvrst, zatvoren 2.5cm. Da li je to ok ? Jako se plasim da se ne otvorim i ne dodjem u situaciju da ne smem da se pomerim s obzirom da zivim u inosttranstvu i da se tamo moram vratiti krajem 8.meseca .
Hvala unaprijed .LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome sa trudnoćom je sve u redu. Uzimajte propisanu terapiju i ne izlažite se pretjeranim naporima. Uobičajene aktivnosti možete slobodno obavljati.

ivana199015

Pozdrav!
Zadnju menstruaciju imala sam 21.05., 23.06. sam napravila test za trudnoću koji je pozitivan.
Osjećam se dobro, bez ikakvih bolova. No brine me to što sam sinoć i danas primjetila svijetlo smeđi iscjedak. Točnije, nakon mokrenja bude "kap". S obzirom da mi je prva trudnoća ne znam dali trebam hitno reagirati ili da pratim stanje?
Na prvi pregled sam naručena za 13 dana.

Lijep pozdrav

natalija543

Poštovani,
Moja poslijednja menstruacija bila je 18.5. Trajala je 7-8 dana te sam imala jedan nezasticeni “odnos” između 1.6. i 4.6. Nisam sigurna koji datum. Partner imao problem sa erekcijom, spolovilo je bilo u kontaktu sa mojim par sekundi ali nije došlo do ejakulacije, uopšte. Također partner tog dana nije toga imao ejakulaciju.
6.6 sam imala blago krvarenje, blijede boje, koje je trajalo 3 dana za koje smatram da je ovulacijsko. Međutim, kasni mi već 9 dana. Naduta sam i ponekad imam grčeve u stomaku. Bila sam pod stresom cijeli mijesec zbog privatnih problema. Smatrate li da trebam uraditi test? Koja je mogućnost trudnoće? Da napomenem da mi mjesečnica nije uvijek tačna, nekad kasni 4 , nekad 7 a imala sam slučaj da mi kasni i 12 dana. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru i lijep pozdrav!