trudnoca u neplodnim danima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mea ne bi se trebalo raditi o trudnoći prema opisanom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kiki mućnine nisu od trudnoće.

kiki02

Znaci li to da ne moram raditi test?
Evo, vec dva dana imam ucestala "mala" mokrenja svakih sat i pol, koji bi mogao biti razlog? Citala sam da to moze biti znak trudnoce pa me zabrinulo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. U svezi mućnina obratite se liječniku obiteljske medicine.

malci1912

Poštovani.
Mene zanima dali mi cura može ostati trudna ako joj je menstrualni ciklus 26-28 dana i menstruacija joj traje 5 dana , a spolni odnos smo imali 2 dana poslje menstruacije i kondom nam je puko i velika mogućnost da sam svršio u nju. Dali je moguće da ostane trudna po njezinom računanju to su joj neplodni dani pa me zanima i Vaše mišljenje. Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neplodni su dani i ne bi trebalo doći do trudnoće.

sretna3

Poštovanje!
Ovako, prvi dan zadnje mjesečnice bio je 10.ožujka 2016. Menstruacije su mi redovite (traju 7 dana), a ciklus 28/29 dana. 24.ožujka imala sam nezaštićeni spolni odnos i nakon toga popila sam tabletu ellaOne jer sam bila u plodnim danima (sigurna sam da nisam trudna). Međutim, jučer (11.travnja) ponovo sam imala nezaštićeni odnos i partner ga je izvadio ali nije siguran da li je svršio i unutar mene. Zanima me da li je moguće da tako ostanem trudna, makar po mojim izračunima su mi trenutno neplodni dani? Dosta mi je zbunjujuće tako računati jer je tableta pomaknula ovulaciju pa bi mi menstruacija trebala doći 13/14. travnja (a u normalnom slučaju bi trebala doći 7.travnja). Molim vas odgovorite da li sam u neplodnim danima i da li je moguća trudnoća.
Hvala na slušanju!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od zadnjeg odnosa nećete ostati trudna. No onaj prijašnji je bio u plodnim danima. Napravite test s kašnjenjem menstruacije.

Berta123

Poštovani doktore,

Imala sam odnos sa partnerom koji je ejakulirao u mene, odnos se dogodio 8 dana prije očekivane menstruacije. Ciklus mi inače traje od 28-31 dan. Dva dana nakon odnosa, odnosno prekjučer sam dobila obilni žućkasti iscjedak koji je redovit već drugi dan. što mislite što bi to moglo biti? Da li postoji mogućnost trudnoće ili je moguuća infekcija itd? lp

sretna3

Mjesečnica je došla danas. Hvala na odgovoru, lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Berta iscjedak ej posljedica infekcije. ne bi trebalo doći do trudnoće

Markoa

Postovani doktore,
ja i djevojka smo imali odnos danas (2.5.) bez zastite i ona je bila gore. Isli smo skoro do kraja ali sam uspio izvaditi i svrsiti vani, ali postoji mogucnost da je samo mali dio ostao unutra, ali bas malo. Ona je imala zadnju menstruaciju 23.4. i trajala je 5-6 dana. Inace dobije svakih 30ak dana s tim da nekad kasni oko 2 dana. Postoji li mogucnost trudnoce?
Pozdrav

Markoa

Postovani doktore,
ja i djevojka smo imali odnos danas (2.5.) bez zastite i ona je bila gore. Isli smo skoro do kraja ali sam uspio izvaditi i svrsiti vani, ali postoji mogucnost da je samo mali dio ostao unutra, ali bas malo. Ona je imala zadnju menstruaciju 23.4. i trajala je 5-6 dana. Inace dobije svakih 30ak dana s tim da nekad kasni oko 2 dana. Postoji li mogucnost trudnoce?
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

U medicini nema malo ili puno. Izražava se u ovom slučaju u mililitrima ejakulata. No s obzirom da je dio ejakulata završio u rodnici sugeriram da uzme pilulu za dan poslije ako ne želite trudnoću.

Lola04

Imam 19.godina i ja i decko bi zeljeli probat bez kondoma i da on svrsi u mene..je li najbolje vrijeme za to, a da sigurno ne ostanem trudna dan prije pocetka iduce menstruacije? Zadnja menstruacija je bila 16.-20.4 i iduca bi trebala bit 13.5. pa smo mislili probat dan prije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem da ako mislite imati nezaštićene odnose da krenete s oralnom kontracepcijom.

ivan1993

Poštovani, cura i ja smo imali odnos bez zaštite 27.05. i tokom odnosa otišlo je malo u nju. Zadnja menstruacija joj je bila 13.05. CIklus traje 23 dana, Je li moguća trudnoća? Hvala!

Lejla12344

Postovanje, Imala sam posljednju menstruaciju 13.4 a nezasticen odnos sa prekinutim snosajem 01.05 u medjuvremenu sam pila antibiotike 7 dana zbog upale mokracnog mjehura da li postoji sansa da se radi o trudnoci posto sam trebala dobiti 13.5. Do sada mi se desilo dva do tri puta da mi kasni menstruacija ovoliko ali inace je redovna. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivan, trudnoća je moguća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lejla ako nije došlo do ejakulacije, šansa za trudnoćom je mala. No s obzirom na kašnjenje napravite test.

Nazad
Naprijed