trudnoca u neplodnim danima

melita99

Poštovani,
menstruacija mi kasni 4 dana.. imala sam nezaštićen odnos u 6.mj 3 dana prije menge (prema aplikaciji neplodni dani, bio je prekinuti snošaj ali možda je malo ostalo unutra) i nakon tog odnosa sam dobila normalnu mengu u 6.mj i u 7.mj.. sad sam trebala dobiti mengu u nedjelju ali nisam.. svako toliko imam grčeve kao da sam dobila ali umjesto menge imam neki čudni iscjedak.. trudnoću sam otpisala jer je po meni nemoguća.. ali brine me kašnjenje jer mi ovako nije kasnila valjda 8 godina otkad sam ju počela dobivat..

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

johnny018

Poštovani,
moja devojka nema redovni ciklus, nabrojacu vam zadnja 3: 6-12.07, 7-11.08 i sada 10-16.09.
A mi smo imali odnos 17. na 18.09 u toku noci i mislim da sam zakasnio tokom ejakulacije da je uslo delic u nju. Jel treba da se plasimo, ona ima aplikaciju na telfonu gde sve belezi i sada joj pokazuje da joj nisu plodni dani, da li moze ostati u drugom stanju i da li su joj neplodni dani? Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka uzme pilulu za dan poslije, još uvijek stignete.

johnny018

Poštovani , hvala puno na savetu
Ali mi smo već mislili o tome, nešto smo čitali u uputstvu da nije preporučeno osobama sa ukočenjem, a devojaka se u ukocila u vratu pre par dana, sad je već prolazi ali dalje postoji bol.
A i da može da je poremeti, koliko to doktore traje posle ispijanja pilule?
A niste mi odgovorili jesu joj neplodni dani ili ne?
Mi smo hteli da ostavimo kako jeste, da ne pije pilulu zbog neplodnih dana, ali opet postoji sumnja, zato sam se vama obratio.

123maja

Postovani. Menstruaciju sam dobila 12.9. Ciklusi su mi u prosjeku po 28 dans. Odnos sam imala danas ( 7 dana od pocetka menstruacije), nije ga stigao izvaditi na vrijeme i otislo je nesto unutra. Ne snalazim se bas u tim plodnim i neplodnim danima. Dali je moguca kod mene trudnoca. ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitat ćete prijašnje postove koji govore o metodi izračuna plodnih dana i sami ćete vidjeti da li se radi o plodnim danima.

Sunce15

Poštovani, zadnju mjesečnicu sam imala 23.9.-28.9., inače su mi mjesečnice uvijek redovite i dolaze svakog 27-29 dana i traju po 5/6 dana. Spolni odnos sa mužem sam imala 18.10. bez zaštite, pratimo plodne i dane pa nam nije jasno zašto mi mjesečnica kasni? Može pomoć... Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom vjerujem da nije u pitanju trudnoća. Ostali uzroci kašnjenja su u postovima ranije. Prevrtite ih malo.

vujevicka2805

Bok, imam 18 god i 22.10 mi je decko slucajno svrsio u rodnicu . Zadnja menstruacija mi je bila 11.10 a ciklus zadnja tri mjeseca mi je trajao po 31-32dana . Prilikom odnosa smo koristili niveino ulje za kozu sa dodatkom parfema ( znamo da je lose ,ali za prvu pomoc mazenja moze pomoc) . Prvo smo ulje koristili , sipalu u rodnicu , po penisu itd. A kasnije se to slucajno dogodili( ne osudjujte nas ) . Poslije toga koristili smo led ( rad uzitka, stavljanje u rodnicu ) . Postoji li mogucnost da ostanem trudna , preko menstrual kalendara i pracenja dugoogodisnjeg govori mi da nisu plodni dani ali vrag ne da mira.Takodjer vec dva dana me blago boli trbuh oko jajnika i cesce mokrim . Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dani su vam debelo plodni, najplodniji. Ako ne planirate trudnoću savjetujem pilulu za dan poslije.

vujevicka2805

Hvala Vam doktore na prijasnjem odgovoru, samo ako mi jos mozete reci kako druga neka sredstva kao ulje za kozu i led utjecu na spermije . I da li isto tako moze se zaceti i razvijati plod ako je doslo do prehlade ili gljivicne infekcije vagine ? Hvala Vam puno . Lijep pozdrav !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedena sredstva nisu teratogena tako da nemaju implikacije na možebitnu trudnoću nisti razvoj ploda.

imampitanje

Pozdrav

Imala sam menstuacije 18-22.10., 23-27.11..( traju otprilike 4-5. dana)
Imala smo nezasticen odnos 04.12. Nije ejakulirao u mene ali mislim da je pri pocetku ejakulacije malo zakasnio s vađenjem spolovila pa me strah da nije ostalo sjemena u vagini.

da li se radi o neplodnim danima i postoji li sansa za trudnocu ?
I sta preporucujete ..

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da su plodni dani. O metodama izračuna pročitajte prijašnje posteve koji govore o toj problematici.

imampitanje

Imali smo odos 7. dan mjesecnice..
Prema kalendaru plodnih i nepolodnih dana na nekoliko portala izracunala sam da to spada u neplodne dane.

Da li je mozda nepouzdano na taj nacin racunati neplodne dane ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte prijašnje posteve koji govore o metodama izračuna plodnih dana.

davidper

Poštovani,
Devojka i ja smo imali odnos 14.1.2017. u kome sam u toku odnosa osetio da mi je nesto "iscurilo", ali nisam bio nigde blizu ejakulacije, niti smo posle toga nastavili sa odnosom. Njoj je menstruacija počela 8.1.2017, a završila se 13.1.2017, i nju je dobila nešto ranije nego inače. Prethodna menstruacija joj je bila 19.12.2016. , a regularan ciklus joj traje 30-33 dana. Da li je moguce da je zatrudnela?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom male su šanse.

Bibaa

Postovani, mogu li zatrudnjeti ako sam imala nezasticeni odnos s deckom 21.01. Kada mi je ujedno trebao biti prvi dan mjesecnice iako je nisam jos dobila. Decko nije uopce ejakulirao. Na kalendaru koji imam kao aplikaciju kaze da su dani neplodni. Posljednja tri mjeseca mjesecnicu dobijam tocno 21. i uredna je traje pet dana no jos nisam dobila pa me brine. Unaprijed hvala

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 15
Naprijed